Puma leży
Źródło: facebook/poznan

Jest oświadczenie zoo z Poznania. Słowa zaskakują. Gdzie zamieszka puma Nubia?

23 Lipca 2020

Puma Nubia obecnie zamieszkuje ogród zoologiczny w Chorzowie. Wszelkie próby odebrania zwierzęcia przez poznańskie ZOO są stale śledzone przez ogólnopolskie media. Władze miasta Poznań nareszcie opublikowały oficjalne oświadczenie dotyczące przyszłości zwierzęcia, które należało do Kamila S.

Puma Nubia stała się mieszkanką chorzowskiego ogrodu zoologicznego już przeszło kilkanaście dni temu, kiedy to jej właściciel Kamil S. oddał ją pod opiekę tamtejszym pracownikom placówki. Dla przypomnienia, puma była wychowywana i oswajana w mieszkaniu weterana, gdzie żyła wspólnie z rodziną opiekuna i pozostałymi zwierzętami domowymi od najmłodszych lat. Hodowla niebezpiecznego zwierzęcia w prywatnym mieszkaniu nie spotkała się z aprobatą licznych środowisk prozwierzęcych. Poza tym, Kamil S. wielokrotnie pokazywał jak chodzi z pumą na smyczy czy nakazuje jej udział w sesjach zdjęciowych. Według decyzji Sądu z lutego 2020 roku poznańskie zoo miało prawomocnie przejąć opiekę nad egzotycznym zwierzęciem.Puma miała stać się częścią Skarbu Państwa, jednak pan Kamil nie chciał dopuścić do tego, aby Nubia wylądowała za kratkami. Od tamtej pory spór między Kamilem S. a instytucjami znacznie się nasilił.

Ktoś porzucił fotel przy drodze w lesie. Kiedy kobieta podeszła bliżej, zamarłaKtoś porzucił fotel przy drodze w lesie. Kiedy kobieta podeszła bliżej, zamarłaCzytaj dalej

Gdzie powinna zamieszkać puma?

Kamil S. nie planował oddać swojego zwierzęcia do ogrodu zoologicznego, jednak decyzją Sądu był zmuszony to zrobić. Kiedy pracownicy poznańskiego ZOO przyszli odebrać pumę, weteran uciekł z nią do lasu, grożąc obecnym osobom nożem. Po 2 dniach "dobrowolnie" zgłosił się do śląskiego zoo, gdzie oddał pumę pod opiekę pracowników ogrodu, a sam zobowiązał się do zostania wolontariuszem, aby stale być w kontakcie ze swoim ukochanym zwierzęciem. Od tamtej pory los Nubii cały czas stał pod znakiem zapytania. Kamil S. był przeciwny temu, by po miesiącach sporów i próbie przywłaszczenia puma finalnie wylądowała w Poznaniu. Tam rzadziej mógłby odwiedzać ukochanego kota, ze względu na miejsce zamieszkania.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mamy potwierdzenie. Żywioł uderzy w Polskę
2. Właściciel pumy napisał list do prezydenta Poznania. O co prosi?
3. Na zdjęciu znajduje się mops. 95% osób poddaje się już po 5 minutach szukania słodkiego zwierzaka

- Co do osoby która porzuciła fotel, twój szczeniak czekał tam na twój powrót, powoli umierając z głodu. Bał się, że jak odejdzie od niego szukając jedzenia to przegapi twój powrót. Wsytdź się za to co zrobiłeś temu szczeniakowi. Pewnego dnia Karma wróci do ciebie - napisała aktywistka w swoim poście na Facebooku.

Władze Poznania przemówiły

W czwarte, 23 lipca Miasto Poznań na Facebooku opublikowało oficjalne oświadczenie w sprawie pumy Nubii. Gdzie zamieszka puma?

- Choć formalnie puma Nubia powinna trafić do Poznania, miejski ogród zoologiczny nie będzie dążył do pozyskania dzikiego kota. Miasto nie widzi przeszkód, by prawa własności przeszły na zoo w Chorzowie, które również jest ustawowo uprawnione do utrzymywania tego rodzaju zwierząt. Miejski ogród zoologiczny nie będzie dążył do pozyskania pumy Nubii (...). Ewentualny transfer pumy do Poznania wiązałby się z kolejną zmianą otoczenia zwierzęcia. Dlatego dla jego dobra powinien zostać co najmniej zawieszony w czasie - i to nie tylko do momentu zakończenia wymaganej kwarantanny. Urząd Miasta Poznania nie widzi przeszkód, aby prawa własności przeszły ostatecznie na zoo w Chorzowie i by puma nigdy nie trafiła do stolicy Wielkopolski - oczywiście przy znalezieniu odpowiedniego kompromisu prawnego. Zajmowanie stanowiska, czy decyzja sądu była właściwa, czy może oswojone zwierzę powinno jednak wrócić do właściciela, nie jest kompetencją władz Poznania ani też urzędników. Tę kwestię należy pozostawić ocenie sądu. W tej chwili najważniejsze jest zadbanie o kondycję i bezpieczeństwo dzikiego kota. Miasto Poznań nie uzależnia atrakcyjności naszego zoo od interwencyjnych przyjęć. Siły i zasoby ogrodu powinny zostać skierowane w stronę zwierząt będących dziś pod naszą opieką oraz udostępniania przestrzeni zoo dla odwiedzających - czytamy we wpisie.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ząb wypadł dziennikarce na antenie. Wszystko emitowano na żywo, widzowie nie mogą uwierzyć
  2. Przytulasz się twarzą do zwierząt? Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, skutki są porażające
  3. Spłonął dom wyremontowany w programie "Nasz nowy dom". "Nie zostawimy ich w potrzebie", obiecuje Katarzyna Dowbor
  4. Kradli i sprzedawali psy na mięso. Spotkała ich surowa kara
  5. Nie widać końca historii z pumą Nubią. Porozumienie z zoo w Poznaniu zostało zerwane?
  6. Pokazała zdjęcie syna z pierwszego i ostatniego dnia szkoły. Lata minęły, a przyjaciel pozostał
  7. Życie turystów w Ustce zagrożone. Przeraźliwa sytuacja nie mieści się w głowie. Nieludzkie zachowanie

Źródło: facebook.com

Następny artykuł