Kontrowersje wokół pumy Nubii i Pana Kamila nie słabną
Źródło: facebook/projektpumapl

Właściciel pumy napisał list do prezydenta Poznania. O co prosi?

21 Lipca 2020

Puma Nubia na obecną chwilę mieszka w chorzowskim ogrodzie zoologicznym, jednak spór pomiędzy Kamilem a ogrodem zoologicznym w Poznaniu nadal trwa. Kamilowi S. grozi wysoka kara za nielegalną hodowlę dzikiego zwierzęcia, lecz mężczyzna zapowiada, że nie podda się bez walki. Kamil S. zwrócił się bezpośrednio do prezydenta miasta Poznań, a na oficjalnym profilu "Projekt PUMA - Nubia" na Facebooku opublikował wpis dotyczący stale napływającej fali krytyki.

Puma Nubia po spędzeniu 6 lat swojego życia u boku Kamila S. trafiła do ogrodu zoologicznego w Chorzowie i oficjalnie została uznana za Skarb Państwa. Dziki kot całe swoje życie był oswajany przez właściciela, a także wychowywany w towarzystwie innych ludzi i zwierząt domowych, takich jak psy czy koty, dlatego umieszczenie go na odosobnionym wybiegu w ogrodzie zoologicznym może być dla wielu osób zachowaniem odznaczającym się brakiem empatii i zrozumienia nadzwyczajnej sytuacji zwierzęcia. Wielu użytkowników Internetu tłumnie wyraża krytykę, a nawet ucieka się do wykorzystywania języka nienawiści wobec Pana Kamila i jego bliskich. Kontrowersje wokół tej nierozwiązanej sprawy narastają z każdym dniem, dlatego weteran podjął decyzję, aby zwrócić się do prezydenta miasta Poznań.

Czy puma Nubia może tęsknić za właścicielem? Słowa eksperta rzucają światło na sprawęCzy puma Nubia może tęsknić za właścicielem? Słowa eksperta rzucają światło na sprawęCzytaj dalej

Kontrowersje wokół hodowli pumy

Przypominamy, że w Polsce trzymanie dzikich zwierząt jest zabronione. Kamil S. nabył pumę Nubię z hodowli w Czechach, a następnie założył własną działalność cyrokową. Udostępniał pumę do sesji fotograficznych, prowadził warsztaty i świadczył inne usługi z wykorzystaniem swojego podopiecznego w celach zarobkowych. W Internecie stworzył aktywną społeczność, gdzie dzielił się codziennymi zdjęciami czy nagraniami z życia Nubii, co nie spodobało się środowiskom sprzeciwiającym się hodowli dzikich zwierząt w warunkach domowych. Już w 2015 roku Kamil S. pierwszy raz stanął przed Sądem, gdzie otrzymał karę grzywny za nielegalne wejście w posiadanie pumy płowej, a 5 lat później Sąd orzekł przepadek pumy na rzecz Skarby Państwa. Zwierzę miało trafić do zoo do Poznania, ostatecznie po 2-dniowej ucieczce przed wymiarem sprawiedliwości, mężczyzna oddał ją do śląskiego zoo. Wydawałoby się, że topór wojenny nareszcie został zakopany, jednak sprawa eskalowała do tak ogromnych rozmiarów, że ostra wymiana zdań pomiędzy obrońcami i przeciwnikami Pana Kamila trwa do dziś.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Czy puma Nubia może tęsknić za właścicielem? Słowa eksperta rzucają światło na sprawę
2. Pies ciągle szczekał na dziecko. Gdy matka pewnego razu weszła do jego pokoju, zamarła

Kamil S. prosi o interwencję władzy

Właściciel Nubii ma już dosyć niekończącego się hejtu, który na każdym kroku dotyka nie tylko jego samego, ale i jego rodzinę. Pan Kamil zwraca się o interwencję do Jacka Jaśkowiaka - Prezydenta miasta Poznań. W liście do władz Poznania podkreśla, że nienawiść, która płynie ze strony mieszkańców tego miasta jest przerażająca.

- Oficjalnie napisałem na stronie Miasto Poznań list do Prezydenta Jacek Jaśkowiak o interwencję. Ten hejt, ta nienawiść jaka płynie z Poznania jest straszna. Moja rodzina przeżywa najgorsze chwile. Przecież sąd chciał Nubię dać do zoo. I jest. Więc o co chodzi? Dlaczego ktoś nadal z uporem maniaka chce ją do Poznania? Nie wiem jaka jest Wasza opinia. Może Prezydent Poznania nam odpowie na te pytania?

Czy mieszkańcy Poznania czują się pokrzywdzeni tym, że puma nie trafiła do ich ogrodu zoologicznego? A może mają za złe panu Kamilowi obrażanie tamtejszego zoo?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Ciężko uwierzyć, ale w kuchni jest kot. Tylko najbystrzejsze osoby są w stanie go wypatrzeć
   2. Wspaniałe zachowanie labradora. Powiadomił właścicielkę, kiedy jej syn doznał udaru
   3. Niesamowite. Wyłowili rybę, która ma część twarzy jak człowiek. Zdjęcia robią wrażenie
   4. Skandal w Lublinie. 7-letnia dziewczynka znęcała się nad szczeniakiem
   5. Kiedy należy wykastrować psa? Wszystko zależy od rasy
   6. Jak nauczyć psa, aby nie prosił o jedzenie? Kilka prostych wskazówek

Źródło: facebook.com/projektpumapl

Następny artykuł