Puma i kotek
Źródło: https://zrzutka.pl/bbn8w6

Można pomóc Kamilowi S. i pumie Nubii. W sieci zorganizowano zbiórkę pieniędzy

13 Lipca 2020

Puma Nubia trafiła do zoo w Chorzowie. W niedzielę, 12 lipca zakończyły się jej poszukiwania. Właściciel, Kamil S. dobrowolnie oddał zwierzę do ogrodu zoologicznego, później stawił się na komendzie. W sieci ruszyła zbiórka pieniędzy na prawników. Czy puma wróci do domu czy na stałe zostanie w zoo?

Puma Nubia ukrywała się ze swoim właścicielem, Kamilem S. przez 2 dni. Weteran nie chciał oddać zwierzęcia do ogrodu zoologicznego, mimo wyroku Sądu Rejonowego w Zawierciu. Kamil S. był bardzo związany z dużym kotem. Puma żyła u jego boku przez 6 lat. Przez ten czas nikomu nie zrobiła krzywdy, niemniej jednak miała trafić do ogrodu zoologicznego. Kiedy pracownicy zoo przyszli po zwierzę, weteran uciekł z nim do lasu. Mężczyzna uciekał z kotem przez 2 dni, jednak zdecydował się oddać pumę. Choć zrobił to dobrowolnie, to musi liczyć się z konsekwencjami wcześniejszej ucieczki. W sieci zorganizowano zbiórkę pieniędzy.

PILNE: Koniec poszukiwań pumy Nubii. Zwierzę trafiło do nowego domuPILNE: Koniec poszukiwań pumy Nubii. Zwierzę trafiło do nowego domuCzytaj dalej

Zbiórka pieniędzy na pumę

- Nubia jest ze mną od sześciu lat i przez te wszystkie lata, nikomu nie przeszkadzało, by była ze mną, jak również kontrolę z Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, którą przechodziliśmy co trzy lata, nie wykazała żadnych uchybień, a teraz, kiedy chcą mi odebrać Nubię i pozostawić w miejscu, które pozostawia wiele do życzenia. Szanowni Państwo, bardzo proszę o wsparcie na pomoc prawną dla mnie i mojego ukochanego zwierzaka pumy- Nubii - czytamy na stronie oficjalnej zrzutki.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Znaleźli porzucone w lesie szczeniaki. Nie było przy nich matki, maluchy nie miały co jeść
2.Szczeniak usłyszał swoją ulubioną piosenkę z filmu Disneya. Właścicielka nagrała reakcję, rozkłada na łopatki

Właściciel zwierzaka zdaje sobie sprawę ze sporych kosztów sądowych, wobec czego prosi o ćwierć miliona złotych. Do tej pory udało się zebrać blisko 50 tysięcy złotych. Internauci organizują również prywatne zbiórki pieniędzy na pomoc prawną dla weterana i pumy. Mamy nadzieję, że wszystkie pieniądze zostaną przekazane.

Oprócz zrzutki pieniędzy, w sieci pojawiła się również petycja dotycząca kociaka: "Żądamy ułaskawienia Pumy Nubi i prawa do pozostawienia jej w domu!" Zebrany już blisko 65 tys. podpisów.

Link do oficjalnej zbiórki pieniędzy TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kociak wygląda, jakby go namalował Picasso. Internauci oszaleli na jego punkcie
  2. Nie zdążyli do kliniki i stało się, na parkingu. Niesamowite nagranie podbija internet
  3. Opiekunka wyznała buldogowi, że go kocha. Odpowiedź szczeniaka rozczuli każdego
  4. Udowodnił, że zasługuje na tytuł najlepszego przyjaciela człowieka. Niewiarygodne zachowanie psa
  5. Zielona Góra. Mężczyzna usiłował wrzucić kozę na grill. Na ucztę zaprosił sąsiadów
  6. Dramat na polskim lotnisku. 2 osoby nie żyją, maszyna runęła

Źródło: zrzutka.pl/bbn8w6

Następny artykuł