puma
Źródło: https://www.facebook.com/watch/projektpumapl/

Weteran, który uciekł z pumą do lasu wciąż jest poszukiwany. Opublikował nagranianie. Wiadomo, co ze zwierzęciem

12 Lipca 2020

Puma hodowana był w klatce położonej przy domu mężczyzny, który był weteranem wojny w Afganistanie. Posiadanie dzikich drapieżników w Polsce jest nielegalne. Wielokrotnie karano go za stwarzanie zagrożenia, gdy chodził z pumą na smyczy. Sąd w Zawierciu nakazał mężczyźnie przekazanie zwierzęcia do ogrodu zoologicznego w Poznaniu, gdy pracownicy zoo przyjechali po zwierzę on zaczął uciekać wraz z wielkim kotem.

Puma trafiła do Polski z Czech. Mężczyzna zakupił ją z nielegalnej hodowli. Trzymał ją w klatce obok domu, wyprowadzał na spacery na smyczy, a nawet pozwalał jej spać ze sobą w łóżku. Choć zwierze nie przejawiało agresji wobec ludzi, należy pamiętać, że wystarczy chwila nieuwagi, lub jeden bodziec wyzwalający instynktowną reakcję obronną kota, by doszło do tragedii. Zdaniem sądu i policji zagrożenie jest zbyt duże by je ignorować. Zgodnie z polskim prawem jedynie podmioty publiczne i licencjonowane ogrody zoologiczne mogą sprawować opiekę nad zwierzętami uznanymi za niebezpieczne.

Ksiądz wygłaszał kazanie do wiernych. Cała uwaga skupiła się na kocie, który zrobił psikusaKsiądz wygłaszał kazanie do wiernych. Cała uwaga skupiła się na kocie, który zrobił psikusaCzytaj dalej

Puma przez 5 miesięcy była poszukiwana przez policję

Po tym, jak sąd wydał nakaz przekazania pumy poznańskiemu zoo, mężczyzna postanowił ukryć zwierzę i odmawiał jego wydania. Po pewnym czasie dyrekcja placówki zgłosiła przywłaszczenie zwierzęcia, prawnie stanowiącego własność ogrodu, przez weterana. Policja zaangażowała się w poszukiwania mężczyzny i zwierzęcia. Pojechali do Złożeńca, gdzie znajdował się ostatni znany adres weterana. Na miejscu okazało się, że od dłuższego czasu tam nie mieszka, funkcjonariuszom udało się ustalić, że weteran miał przenieść się do lasu pod Ogrodzieńcem. Na miejscu pracownicy ogrodu rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. W końcu dotarli do zabudowań na leśnej polance. Szybko zrozumieli, że to istotnie dom poszukiwanego Kamila Stanka, wezwali radiowóz policji, który miał asystować im w przejęciu pumy.

Weteran groził im nożem, po czym uciekł do lasu

Mężczyzna nie miał jednak zamiaru poddać się bez walki. Wypuścił pumę z klatki i wziął ją na smycz. Wyciągnął nóż, którym groził sąsiadowi, którego samochód chciał ukraść. Gdy mu się to nie udało groził, że popełni samobójstwo. Później wsiadł do swojego samochodu i odjechał znikając w lesie. Krótko potem zarządzono wielką obławę na weterana. Wysłano dwa śmigłowce, które patrolowały okoliczne lasy, na drogach zorganizowano kontrole. Policja poszukuje czerwonego cinquecento, którym poruszał się podejrzany.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Golden retriver znalazł niecodzienną pracę w szpitalu. Jego pojawienie się wywołuje uśmiechy pacjentów
2.16-latek zrobił niewyobrażalną rzecz małemu kotu. Nagranie poruszyło tysiące osób

Sam poszukiwany niewiele robi sobie z toczącej się obławy. Wciąż publikuje nagrania ze zwierzęciem w serwisie Facebook. Na ostatnim z nich widzimy jego pumę w samochodzie. Zdjęcie podpisano "bezpieczni", można mieć jednak co do tego wątpliwości biorąc pod uwagę, że mężczyzna nie ma środków, żeby zapewnić pumie należytą opiekę. Należy również pamiętać, że zwierze może stwarzać zagrożenie, nie tylko dla postronnych osób, ale też uciekającego z nią weterana.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziewczynka wsadziła rękę do rury wystającej z ziemi. Wyjęła z niej coś, co wprawia w osłupienie
  2. Przygarnął 100-latkę, którą krewni wyrzucili z mieszkania. Wielkoduszny gest taksówkarza
  3. Wzruszający powrót do domu. Kobieta odnalazła zaginionego psa w Radysach
  4. Wrócił do domu i oblał kota wrzątkiem. Nastolatek wszystko nagrał telefonem i wrzucił do sieci
  5. Głuchy pitbull został użądlony przez rój pszczół. Reakcja właścicieli poraża
  6. Radio ZET: Sprawa pumy Nubii zakończona

Źródła: gazeta.pl

Następny artykuł