Jakie psiaki urodzą się z połączenia tej dwójki?
Źródło: pexels/sharon snider, pexels/marcelo miranda

Dzieci pudla i labradora są super słodkie. Ciężko oderwać wzrok od szczeniaków

30 Lipca 2020

Pudel i labrador zapałały do siebie gorącym uczuciem, a wkrótce później na świat przyszły ich rozczulające szczeniaczki. Z połączenia tych dwóch ras powstały naprawdę słodziutkie psiaki. Pół-pudel, pół-labrador potrafi oczarować tłumy!

Pudel i labrador to psy o zupełnie innym wyglądzie i charakterze. Elegancki pudel o wysokiej inteligencji i fenomenalnej pamięci oraz posłuszny labrador, który uwielbia się uczyć i bawić z najmłodszymi członkami rodziny połączyły się w parę i wydały na świat wspaniałe maluchy. Krzyżówka cech obu tych piesków zrodziła zupełnie wyjątkowe i niepowtarzalne szczeniaki, które ostatnimi czasy cieszą się coraz większą popularnością!

Dziecko zostało samo z opiekunką, kiedy zaczęło krzyczeć. Kot rzucił się na pomocDziecko zostało samo z opiekunką, kiedy zaczęło krzyczeć. Kot rzucił się na pomocCzytaj dalej

Czy pudel i labrador to dobre połączenie?

Pudel jest dość popularną odmianą wśród wszystkich ras psów, który kiedyś gościł na największych dworach w Europie. Najczęściej pierwszym skojarzeniem, które przychodzi do głowy po usłyszeniu nazwy tej rasy są jego wspaniałe włosy o wełnistej strukturze, które wyróżniają go na tle pozostałych psów. Mało kto wie, że ich pierwotnym zadaniem była pomoc myśliwym. Co ciekawe, w języku starogermańskim „pudel” oznacza „kałużę”, ponieważ wyławiał z wody postrzelone ptaki. Jeżeli zaś mowa o labradorach to są to psy, które ludzie powszechnie wykorzystywali w łowach, choć obecnie głównie pełnią rolę towarzysza, opiekuna najmłodszych, przewodnika czy ratownika. Ich futro jest zawsze jednokolorowe, a standard rasy zakłada trzy możliwe umaszczenia: czarne, żółte (biszkoptowe) oraz brązowe.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Mamy potwierdzenie, koronawirus w bardzo popularnym sklepie. Sanepid pilnie szuka klientów
2. Przygarnęli niewielkiego puszystego zwierzaka. Oniemiejecie po ujrzeniu co z niego wyrosło
3. Widzisz na zdjęciu coś więcej niż psa? Tylko 1% ludzi potrafi rozwiązać zagadkę z XIX wieku

Pół-pudel, pół-labrador

Zatem, jakie psy powstaną z połączenia tych dwóch ras? Mowa oczywiście o psach nazywanych labradoodle! Sama nazwa tej krzyżówki to połączenie angielskich słów labrador i poodle, a ich historia sięga zaledwie 30 lat wstecz! Pierwszym przedstawicielem odmiany labradoodle był pies narodzony w 1988 roku w Australii. Pewna kobieta była niewidoma, dlatego potrzebowała psa przewodnika i labrador idealnie sprawowałby się w tej roli. Niestety, jej mąż był alergikiem, więc każdy pies, który miał sierść od razu wywoływałby w nim reakcję alergiczną. Na całe szczęście z pomocą przybył Wally Cornen, który pracował w Stowarzyszeniu Australijskich Psów Pracujących. Mężczyzna wpadł na pomysł, aby skrzyżować psa rasy labrador oraz pudla, co skutkowałoby powstaniem idealnego kandydata dla niewidomej kobiety. Po pierwszych próbach skrzyżowaniu tych dwóch ras urodziły się trzy zdrowe szczeniaki, z czego tylko jeden spełniał wymagania postawione przez parę. To właśnie on trafił pod opiekę pary i służył kobiecie przez najbliższe 10 lat. Od tamtej pory można mówić o powstaniu nieoficjalnej rasy labradoodle.

Labradoodle są bardzo rodzinne i lubią towarzystwo człowieka. Pieski tej rasy uwielbiają aktywność fizyczną, dlatego w ciągu dnia powinny biegać i bawić się przez przynajmniej 2,5 godziny. Szczeniaki dziedziczą po swoich rodzicach wysoką inteligencję i chęć do nauki nowych komend. Długość ich życia wciąż pozostaje zagadką, ze względu na to, że labradory żyją stosunkowo krótko, zaś pudle uchodzą za rasę długowieczną.

Niektórzy miłośnicy zwierząt nie są przychylni mieszaniu rasowych piesków i tworzeniu nowych "modnych" krzyżówek, gdyż w schroniskach cały czas czeka mnóstwo kundelków, które marzą o nowym domu. Sam twórca odmiany labradoodle - Wally Conron wyraził głęboki żal i skwitował swój eksperyment genetyczny słowami "otworzyłem puszkę Pandory i wypuściłem potwora podobnego do Frankensteina" w podcaście Australian Broadcasting Corporation zatytułowanym “Sum of All Parts". Okazuje się, że pieski narodzone z krzyżówki labradora i pudla stosunkowo często cierpią na problemy psychiczne i fizyczne. Niestety, pomimo wad genetycznych występujących u piesków, popyt na labradoodle nie słabnie, dlatego wielu hodowców (a także pseudo-hodowców) próbuje się wzbogacić kosztem ich życiowej udręki.

Jak się okazuje, krzyżowanie ras psów może budzić spore dylematy etyczne, dlatego my przede wszystkim zachęcamy do adopcji bezdomnych zwierzaków, ale nie przeszkadza to w tym, aby jednocześnie docenić walory estetyczne i urok rasy labradoodle. Sami się przekonajcie, jak przesłodko wyglądają!

LabradoodleLabradoodle
pixabay/litthouse

Pomóc psom z Radys można TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kilkanaście osób rannych, w tym dzieci. Dramatyczne doniesienia z południowo-zachodniej Polski
  2. Skrzyżowali pomeraniana z husky. Wygląd szczeniaka zwala z nóg
  3. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?
  4. Strażak wyskoczył z munduru i rzucił się do wody. Powód zasługuje na wielkie brawa
  5. Malutki delfin został porzucony przez matkę. Tragedii nie udało się uniknąć
  6. Właściciel prześladował swojego pupila. Ciężko uwierzyć, do czego się posunął
  7. Skandal w okolicach Karpacza. Turyści, gdy zrozumieli, co się dzieje, byli zdruzgotani

Źródło: lelum.pl, nytimes.com, merdacz.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł