Pod futrem kryła się piękna istota
Źródło: facebook/Animalkind_Stories

Przez dwa lata nie wychodził spod łóżka. Pudel ukrywał się z bardzo smutnych powodów

6 Maja 2020

Pudel przez dwa lata chował się pod łóżkiem. Dlaczego zwierzak tak panicznie bał się opuścić swoją kryjówkę?

Gdy przewieziono pudla do klinki weterynaryjnej, lekarze byli zdumieni, w jakim pies jest stanie. Całe ciało było pokryte skłębionym futrem, pełnym kłaków i dredów, które dawno powinny być usunięte. Nikt nie interesował się losem pudla – właściciele sądzili, że to specyfika tej rasy. Byli w ogromnym błędzie. Istniało ryzyko utraty życia.

Pudel wstydził się pokazać światu

Kołtunowate futro pudla było tak zaniedbane, że sam pies wstydził się pokazywać innym ludziom. Przez dwa lata bał się wyjść spod łóżka, gdzie zrobił sobie tymczasowe schronienie. Mógł pozostawać w ukryciu, wystawiać tylko głowę, by widzieć, co się dzieje wokół. Pudel zachowywał się jak wystraszone zwierzę, które doświadczyło ogromnej krzywdy. Jego właściciele całkowicie zignorowali objawy pogarszającego się stanu zdrowia, nie chcieli dbać o podstawową higienę psiaka.

Pewnego dnia pudel o imieniu Lionheart w końcu został odebrany rodzinie, która pozwoliła na tak katastrofalne zapuszczenie się czworonoga. Weterynarz ulżył biednemu zwierzakowi, pomógł mu w przejściu radykalnej metamorfozy. W końcu zbędne włosy zostały usunięte. Czworonóg w końcu mógł przejrzeć się w lustrze. Teraz już nic nie będzie mu przeszkadzać w jedzeniu przysmaków czy piciu świeżej wody. Zaniedbane futro było przeszkodą dla Lionhearta w spożywaniu posiłków.

DZISIAJ GRZEJE:1. Najbardziej agresywny pies na świecie? Chihuahua pokazuje wszystkim, gdzie ich miejsce2. Babcia była przekonana, że zajmuje się gromadką kotów. Dziwnie wyglądający mruczek nie wzbudził jej podejrzeń

Gdy w końcu lekarze pozbyli się grubego i pełnego dredów futra, zobaczyli, że Lionheart to słodki, mały pudel, który kompletnie nie przypominał siebie sprzed metamorfozy.

Szybko znalazł nowy dom adopcyjny. Zaopiekowała się nim starsza para, która chciała pokazać zwierzakowi, czym jest prawdziwe szczęście i troska. Małżeństwo postanowiło, że pudel dostanie nowe imię, by szybko zapomnieć o bolesnej i trudnej przeszłości. Teraz nazywa się Cody. Uwielbia być rozpieszczany przez opiekunów, którzy nie szczędzą mu uwagi i głaskania. Pudel w końcu otrzymał to, na co czekał swoje długie życie – spokojny i bezpieczny dom, gdzie nie będzie musiał się już niczego wstydzić. Cody jest szalenie wdzięczny parze, która okazała mu serce.

ZOBACZ FILM I ZDJĘCIE:

Tak wygląda szczęśliwy pies, z którego zdjęto kilogramy futraTak wygląda szczęśliwy pies, z którego zdjęto kilogramy futra
facebook/Animalkind_Stories

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Psy złapały trop. Spełnia się czarny scenariusz w poszukiwaniach Kacperka
  2. 2-letnia suczka wciąż wygląda jak szczeniak. Jej niecodzienny wygląd nie jest wynikiem żadnej choroby
  3. Polskie zoo ogłosiło konkurs na imiona dla dwóch zwierzaków. Warunek? Muszą się zaczynać na tę samą literę
  4. Porzucono go na ulicy, aby sam sobie radził. Biedny pies nie mógł uwierzyć w los
  5. Pokonała ponad 5 tysięcy kilometrów, aby uratować mopsa. Gdy przyjechała na miejsce, zaniemówiła
  6. Próbowała odebrać yorkowi zabawkę. Reakcja psa zaskoczyła właścicieli, wszystko się nagrało

Źródło: pawmygosh.co

Następny artykuł