Zachód słońca w polu
Źródło: Pixabay/FelixMittermeier

Znany koncern zachęca do niesamowitej inicjatywy. Dołączycie do ratowania planety?

22 Maja 2020

Pszczoły to niepozorne owady, jednak są kluczowe dla ekosystemu. Bez tych pracowitych stworzeń, groziłaby nam katastrofa. Niestety z roku na rok zmniejsza się ilość pożytecznych owadów... Czy uda się uniknąć klęski?

W przyrodzie każde stworzenie jest bardzo ważne do zachowania równowagi biosystemu. Niestety działalność człowieka w coraz dramatyczniejszy sposób wpływa na wyginięcie kolejnych gatunków zwierząt i roślin. W zagrożeniu znalazły się też pewne niepozorne, ale kluczowe dla życia na Ziemi stworzenia - pszczoły

Brak pszczół oznacza dla człowieka śmierć z głodu

Niestety od paru lat naukowcy alarmują - pszczoły giną masowo. Zniknięcie tych niepozornych owadów z powierzchni Ziemi oznacza klęskę głodu. Przyczyny tego katastroficznego procesu są bardzo złożone.

- Te zwierzęta zapylają 70 proc. gatunków roślin, które gwarantują 90 proc. pożywienia. - informuje Krzsztof Tragarz na portalu noizz.pl

Dlatego tak ważne są wszelkie akcje mające na celu zwiększenie populacji tych owadów. Dużą popularnością cieszy się zakładanie uli w aglomeracjach miejskich. O jednej z ciekawszych inicjatyw możecie dowiedzieć się więcej tutaj.

Do popularyzacji pszczelarskiej pasji dołączył się niedawno ogólnoświatowy koncern Ikea. Od niedawna można pobrać z ich strony internetowej darmową instrukcję składania ula. Projekt został opracowany tak, żeby każdy z nas był w stanie z łatwością i niskim kosztem przygotować własny dom dla pszczół.

Instrukcje oraz adresy miejsc, gdzie można uzyskać fachowej porady przy konstruowaniu własnego ula najdziecie na specjalnej stronie internetowej poświęconej projektowi.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Znalazła małego kotka w alejce. Kiedy zabrała go do weterynarza, zdębiała 2. Kot zachowuje się, jakby wychował się z królikami. Skacze jak one

Już dokładnie przestudiowaliśmy projekty. Spróbujecie stworzyć własny ul?

Czekamy na Wasze informacje


swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Pszczoły są kluczowe dla przetrwania człowieka.Pszczoły są kluczowe dla przetrwania człowieka.
Ikea/Mat.prasowe

Zachęcamy do wspierania inicjatyw mających na celu ochronę pszczółZachęcamy do wspierania inicjatyw mających na celu ochronę pszczół
Unsplash/Scott Hogan

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczne warunki, ciężko powstrzymać łzy. Tragedia koni w Janowie Podlaskim
  2. Przed schroniskiem, żyły w strasznych warunkach. Nagrano momenty, gdy psy pierwszy raz widzą ocean
  3. Ukradli mu psa. Po roku zdecydował się adoptować nowego, zdarzyło się coś wprawiającego w osłupienie
  4. Weterynarze zaniemówili. Do lecznicy trafiło niesamowite stworzenie. Czy to postać z bajki?
  5. 22 maja to bardzo ważna data nie tylko dla zwierząt. Świętujecie razem z nimi?
  6. Czy psy mogą spać w łóżku? Małgorzata Rozenek odpowiedziała na pytanie wymownym zdjęciem

Źródło: whitemad.pl

Następny artykuł