David Fernandez uratował już ponad 500 bezdomnych psów
Źródło: instagram/davidfernandez5293

Zdjęcia psów przed i po uratowaniu topią serca. Troska wolontariusza odmieniła je nie do poznania

23 Sierpnia 2020

Psy w Ameryce Południowej masowo cierpią na bezdomność, a ich widok na ulicy nikogo już nie dziwi. Młody mężczyzna z Chile nie mógł pogodzić się z takim stanem sytuacji, dlatego postanowił pomóc bezpańskim zwierzętom. W ramach swojej inicjatywy uwiecznił ich oszałamiającą metamorfozę na zdjęciach. Efekt jest powalający, psiaki zmieniły się nie do poznania! Sam zobacz!

Psy i koty wolnożyjące, które włóczą się bez celu po ulicach to widok, który z roku na rok staje się coraz rzadszy w Polsce dzięki licznym inicjatywom organizacji pro-zwierzęcym. Jednakże, sytuacja w innych krajach przedstawia się nieco inaczej. W Ameryce Południowej widok bezdomnych zwierząt nie jest niczym zaskakującym. Hycle nie mają w zwyczaju wyłapywać czworonogów i przewożenia ich do schronisk, dlatego w tych państwach dużą rolę w polepszeniu się sytuacji porzuconych psów i kotów odgrywają zwyczajni ludzie. Pewien miłośnik zwierzaków z Chile wykazał się ogromną empatią i wsparciem bezdomniaków w ich codziennym przetrwaniu.

Nagle wcisnęła hamulec i wybiegła z auta. Powód miał cztery łapy, wygląd piorunujeNagle wcisnęła hamulec i wybiegła z auta. Powód miał cztery łapy, wygląd piorunujeCzytaj dalej

Bezdomne psy wyglądały jak sto nieszczęść

Czworonogi, które spotkały na swojej drodze 26-letniego mieszkańca Chile miały niewyobrażalne szczęście. David Fernandez wielokrotnie mijał na ulicy bezpańskie psy i koty, których było mu bardzo żal. Ich zaniedbany wygląd i wychudzona postura łapały go za serce. Zwierzęta miały skołtunioną i sfilcowaną sierść, zbyt długie paznokcie, które w dużym stopniu utrudniają im chodzenie, cierpią chroniczny głód, a niektóre z nich zmagają się z przewlekłymi chorobami skóry, a nawet organów wewnętrznych. Wyraźnie potrzebowały wsparcia ze strony człowieka. Mężczyzna przysiągł sobie, że znajdzie sposób na to, by im pomóc i tak rozpoczęła się jego niesamowita inicjatywa.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Myślał, że nikt ich nie widzi. Żona przyłapała męża z psem na kanapie i wszystko nagrała
2. Niewidomy pies został znaleziony na śmietniku. Jego zdjęcia przed i po są zadziwiające
3. Dlaczego koty ugniatają łapkami? Nie każdy zna prawdziwe powody

Zwierzaki przeszły szokującą metamorfozę

David Fernandez poświęcił się pomocy bezdomnym zwierzętom. Zaczął zajmować się chorymi i potrzebującymi psami. Uratowane czworonogi nareszcie miały miejsce, w którym czuły się bezpiecznie, były karmione pełnowartościową karmę, a nad ich zdrowiem czuwał personel kliniki weterynaryjnej. Wystarczyło kilka tygodni, aby zaobserwować u nich spektakularną przemianę. Zwierzaki ani trochę nie przypominały schorowanych i brudnych zlepków sierści z przeszłości. Po tym okresie Fernandez zwykle rozpoczynał poszukiwania nowych domów adopcyjnych dla uratowanych przez siebie czworonogów.

W pewnym momencie zaczął fotografować swoich podopiecznych i wrzucać zdjęcia przed i po przemianie na media społecznościowe. Dzięki zasięgom platform coraz więcej osób dowiadywało się o losach psów, które szukały nowych opiekunów. W ten sposób mężczyzna pomógł już ponad 500 zwierzętom! Jego postawa jest godna podziwu, a ludzie powinni brać z niego przykład. Na własne oczy przekonaj się, jak zmieniły się bezpańskie psiaki z Chile.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Wyświetl ten post na Instagramie.

[EN ADOPCIÓN] hace 3 meses atrás en la población "la puntilla", de isla de maipo (CHILE) vagaba una perrita de solo 2 kilos desnutrida, desamparada, llena de sarna, heridas pero por sobretodo mucho miedo. De forma inmediata y sin dudarlo junto con Beatriz no lo dudamos ni un segundo y la rescatamos , ella aún confundida y llena de miedo se abalanzó sobre la comida a comer de forma desesperada, con el correr de los días, con amor y paciencia ella retomó la confianza. Hoy a 3 meses de su rescate "ELISA" renace entre las cenizas buscando una familia. "Elisa" es una perrita pequeña de 4 kg, vacunada, desparasitada, esterilizada, sociable y amorosa que busca a la mejor familia del mundo. Si deseas adoptar y cumples con el perfil para adoptar hazlo al:+56931038824 WhatsApp

Post udostępniony przez david Fernández (@davidfernandez5293)

Wyświetl ten post na Instagramie.

2 meses de rehabilitación.

Post udostępniony przez david Fernández (@davidfernandez5293)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy kalkulator wieku psa. Ile twój czworonóg ma lat w przeliczeniu na ludzkie?
  2. Ania z "Rolnik szuka żony" po rozstaniu z Jakubem Napierałą ma nową miłość. Chwali się nią na Instagramie
  3. Dlaczego psy liżą ludzi? Nie każdy zna prawdziwe powody
  4. Mops po raz pierwszy poznaje jeża. Reakcja jedyna w swoim rodzaju
  5. Martwe ptaki w fontannie braniewskiego. Dzieci się tam kąpią, psy piją wodę, uważajcie
  6. W rajskim kurorcie doszło do dramatu, 30 mężczyzn nie mogło się powstrzymać. "Zbrodnia przeciwko samej ludzkości"

źródło: wprost.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł