zakaz chiny
Źródło: pixabay/frankvouffa

Chcą wprowadzić barbarzyński zakaz w Chinach. Chodzi o spacery z psami, tak źle jeszcze nie było

18 Listopada 2020

W Chinach chcą zakazać spacerów z psami! Wszystko przez pogryzienia zwierzaków. Władze postanowiły zakazać spacerów z psami. Pozostaje zadać pytanie, gdzie czworonogi mają się zatem załatwiać i jak mają się pozbyć nadmiaru energii?

O tak skandalicznej ustawie dotyczącej psów dawno nie słyszeliśmy. Jak informuje o2.pl, władze chińskiej prowincji Junnan chcą zakazać spacerów z czworonożnymi przyjaciółmi. W ten sposób chcą zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Przepis miałby wejść w życie już za kilka dni...

Mała dziewczynka została nagle zalana morską falą. Babcia nagrała niewiarygodną reakcję ich psaMała dziewczynka została nagle zalana morską falą. Babcia nagrała niewiarygodną reakcję ich psaCzytaj dalej

Niemcy wprowadzają nakaz spacerów z psami

Co kraj to obyczaj... Ostatnio informowaliśmy Was o nakazie spacerów z psami z Niemczech, a teraz o zakazie wyprowadzania zwierzaków w Chinach! Nasi sąsiedzi chcą od przyszłego roku wprowadzić przepis mówiący o wyprowadzaniu zwierzaków minimum 2 razy dziennie na dwór. Każdy ze spacerów miałby trwać również minimum 30 minut, co łącznie daję godzinę hasania po podwórku/parku każdego dnia. Przepis ma na celu zapewnienie psom minimalnej dawki ruchu. Choć idea jest słuszna, to wiele osób zastanawia się, jak władze będą sprawdzać obywateli?

Ile pies potrzebuje ruchu dziennie? Mówi się, że umiarkowanie aktywnie psy powinny być wyprowadzane min. 3 razy dziennie. Niektórzy właściciele sądzą, że i tak to jest za mało! Przecież większość zwierzaków uwielbia spacery na świeżym powietrzu. Czasem czworonoga trzeba zaciągać siłą do domu.

Kiedy Niemcy debatują nad minimalnym czasem zwierzaków na dworze, Chiny idą wprost w przeciwną stronę. Chcą zakazać spacerów z czworonogami. Kara? Nie mieści się w głowie!

DZISIAJ GRZEJE: 1. Małe króliczki myślą, że golden retriever jest ich mamą. Olbrzym nie wie, jak się zachować
2. Koniec z kolejkami w urzędach. Załatwianie spraw stało się o niebo łatwiejsze
3.Mała dziewczynka została nagle zalana morską falą. Babcia nagrała niewiarygodną reakcję ich psa

Chiny chcą wprowadzić zakaz spacerów z psami

Jak podaje o2.pl, zakaz ma zapobiegać pogryzieniom i agresji ze strony zwierząt. W związku z tym najlepiej będzie zamknąć psy w domu i zakazać im spacerowania. Kara za nieprzestrzeganie przepisów jest naprawdę okrutna. Jak ma to wyglądać w praktyce?

I. Pierwsze ostrzeżenie
II. Drugie ostrzeżenie
III. Grzywna w wysokości od 50 do 200 juanów (ok. 30-115 zł)
IV. Konfiskata zwierzęcia i jego zabicie

Mieszkańcy Chin są przerażeni zapisem...

Społeczeństwo jest oburzone

Zakaz ma wejść już 20 listopada. Społeczeństwo i internauci są oburzeni skandalicznym przepisem, uznają go za barbarzyński. Kiedy o ustawie zrobiło się głośno, a społeczeństwo wyraziło swoją dezaprobatę, władze postanowiły jeszcze raz przyjrzeć się nowej ustawie. Wśród negatywnych opinii nie zabrakło tych również od weterynarzy, którzy również są zaniepokojeni, tym co się dzieje w Chinach. Psy potrzebują ruchu do normalnego funkcjonowania i nie jest to tajemnicza wiedza.

Na tę chwilę w Polsce nie istnieje żaden nakaz/zakaz regulujący spacery z psami. Czy uważacie, że taki powinien powstać?

Mała dziewczynka została nagle zalana morską falą. Babcia nagrała niewiarygodną reakcję ich psaMała dziewczynka została nagle zalana morską falą. Babcia nagrała niewiarygodną reakcję ich psaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  2. Nie żyje Andrzej Wawrzyniak. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę, odeszła legenda, tysiące Polaków słyszało o jego podróżach
  3. Stary pies miał zostać uśpiony. Weterynarz zobaczył go i w ostatniej chwili zmienił zdanie
  4. Tysiące martwych zwierząt na duńskich drogach. Zakażone norki wypadły z transportu
  5. Obudziło ją dziwne zachowanie pitbulla. Poszła za nim i aż zbladła
  6. Matka zobaczyła, jak pies rzuca się na jej córeczkę. Później zrozumiała, że zwierzę ją ratuje
  7. Lego Masters okazało się wielkim sukcesem TVN. Odcinek zgromadził mnóstwo widzów, program uczy i bawi

źródło: o2.pl

Następny artykuł