Psy przetrzymywane w strasznych warunkach
Źródło: pixabay/KIMDAEJEUNG

Kiedy przyjechali na miejsce nie wierzyli własnym oczom. Widok kilkudziesięciu psów wyciskał łzy z oczu

17 Maja 2020

Psy były przetrzymywane w strasznych warunkach. Trzydzieści czworonogów było skazanych na życie w chorobie, głodzie i cierpieniu. Czy sprawą zajmie się policja?

Akcja odebrania psów ich właścicielce zajęła aż kilka miesięcy. Kiedy pracownicy OTOZ Animals Płock po raz pierwszy pojawili się pod wskazanym adresem, nie wierzyli własnym oczom. W najgorszym z możliwych znaczeń tego słowa.

30 psów było na skraju śmierci

Jedna z mieszkanek gminy Radzanowo hodowała 30 psów. Jednak kobieta nie podołała temu trudnemu zadaniu, a wręcz skazała swoich podopiecznych na życie w męczarniach. Podczas pierwszej interwencji, pracownicy organizacji odebrali kobiecie szczenięta, których stan zdrowia był opłakany. Zwierzęta miały poważne choroby skóry, oczu oraz babeszjozę. Wyliczając tylko nieliczne przypadłości, na które cierpiały. Właścicielka zwierząt nie chciała współpracować z organizacją i na każdym kroku utrudniała interwencję. Nie rozumiała, dlaczego ma ona miejsce i oraz nie przyjmowała do siebie tego, że dopuściła się czynów karalnych.

Akcję ratunkową przerwała epidemia koronawirusa, jednak wolontariusze OTOZ Animals Płock nie zrezygnowali z odebrania psów kobiecie.

Jednak uznaliśmy, że nie może to trwać w nieskończoność i trzeba jak najszybciej podjąć działania, aby odebrać kolejne psy. Udało się – na naszej następnej wizycie odebraliśmy 14 zwierząt. Było to siedem około 7-miesięcznych szczeniaków oraz suka karmiąca z sześć około 3-tygodniowych maleństw. 7 młodziaków trafiło pod opiekę gminy, a matka z maluchami do Fundacji dla Szczeniąt Judyta - możemy przeczytać w poście zamieszczonym na Facebooku organizacji, w którym ujawniają wstrząsające szczegóły interwencji.

Po wykańczających zmaganiach z właścicielką, całe szczęście udało się odebrać jej wszystkie zwierzęta. Psiaki zostały umieszczone w zaprzyjaźnionych fundacjach, gdzie znajdują się pod opieką weterynaryjną. Kiedy tylko wyzdrowieją i dojdą do siebie, wolontariusze rozpoczną poszukiwania domu dla bezbronnych stworzeń. Niestety większość psów jest bardzo wystraszona i nie ufa człowiekowi.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wstrząsająca wypowiedź radnego. Bezdomne zwierzęta czeka przerażający los? 2. Pies zobaczył swoją panią po dwóch latach rozłąki. Nagranie porusza do łez

Niestety, OTOZ Animals Płock, tak jak wszystkie schroniska i organizacje tego typu, boryka się z ogromnymi problemami finansowymi. Ośrodkom brakuje pieniędzy na pokrycie kosztów leczenia psów. Zachęcamy Was gorąco do wsparcia zbiórki na rzecz psiaków. Nawet przysłowiowa złotówka może wpłynąć na ich lepsze jutro!

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

Czekamy na Wasze informacje


swiatzwierzat.pl - portal z informacjami o zwierzętach, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Jeśli jesteś świadkiem przemocy wobec zwierząt, potrzebujesz pomocy w sprawie psa, kota, innego pupila lub masz ciekawy temat - pisz na redakcja@swiatzwierzat.pl. Obserwuj nas też na Facebooku i Instagramie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mama porzuciła kociaka z powodu dziwnego pyszczka. Dziś jest gwiazdą internetu, sama słodycz
  2. List 10-latka chwyta za serce. Dziecko poprosiło sąsiada o niezwykłą rzecz
  3. Wstrząsające odkrycie w Katowicach. Zwierzętom groziło straszne niebezpieczeństwo
  4. Opryski na polach śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt. Ilość zatruć poraża
  5. W warszawskim zoo urodziły się kolejne niezwykłe stworzenia. Możecie wybrać dla nich imię
  6. Bała się wyjść na taras. Warszawianka przez okno zobaczyła nietypowe zwierzę

Źródło: petronews.pl

Następny artykuł