Pieski 3
Źródło: pixabay/harvey117, 117271, danirasa

Psy cierpliwe dla dzieci. Lista 5 czworonogów

14 Czerwca 2020

Psy mają różne temperamenty i umiejętności. Decydując się na daną rasę należy dokładnie przeanalizować wady i zalety psiaka, tak aby później nie być niczym zaskoczonym. Nie wszystkie zwierzaki uwielbiają dzieci, ale niektóre rasy psów wręcz za nimi przepadają. Które psy są w stosunku do dzieci najbardziej cierpliwe?

Jakiego psa wybrać do domu z dzieckiem? Lista czworonogów, która nie wyrządzi żadnej krzywdy najmłodszym jest bardzo długa. Niektóre psiaki bardziej tolerują dzieci, niż pozostałe. Poniżej przedstawiamy Wam listę cierpliwych psów.

Golden retriever - cierpliwy pies

Złoty aporter, czyli golden retriever uwielbia dzieci. To bardzo inteligenta rasa psów, która jest niezwykle posłuszna w stosunku do właściciela. Golden retrievery są rodzinne, potrzebują bliskiego kontaktu, nie lubią zostawać same. Tolerują dzieci w każdym wieku, nie należy obawiać się potęgi tego psa. Czworonogi uwielbiają aportować, stąd z chęcią będą biegały za piłką, czy patykami.

Zdrowy pies umarł po codziennym spacerze. Wszyscy właściciele muszą uważaćZdrowy pies umarł po codziennym spacerze. Wszyscy właściciele muszą uważaćCzytaj dalej

Owczarek niemiecki w domu z dzieckiem?

Owczarki niemiecki zaliczane są do grupy psów pasterskich. To jedna z popularniejszych ras na świecie, wybierana często przez pary mieszkające w dużych domach. Owczarki niemieckie są bardzo odważne, potrafią przestraszyć czy złapać złodzieja. Ale czy dzieci powinny obawiać się tych psiaków? Absolutnie nie! Owczarki niemiecki są bardzo cierpliwe, uwielbiają dzieci i zdecydowanie staną w ich obronie. Psiaki są przy tym uległe, posłuszne i opiekuńcze.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Na zdjęciu ukrywa się pies. 87% osób poddaje się po 20 sekundach szukania
2. Białystok. Wszedł na chwilę do sklepu, a gdy wrócił pies zniknął. Pupil trafił na aukcję internetową

Buldog angielski - czy jest cierpliwy?

Buldogi angielskie to psy żywiołowe, które zdecydowanie lubią siedzieć na kanapie. Psiaki są bardzo wrażliwe, słyną z łagodnego temperamentu. Buldogi angielskie szybko przywiązują się do dorosłych i dzieci. Czekają na pieszczoty, źle znoszą odrzucenie. Buldogi angielskie bywają uparte, jednak nie są agresywne.

Cocker spaniel - wychowanie z dzieckiem

Cocker spaniel to pies, który... nigdy nie odmówi zabawy! Zwierzaki tej rasy są bardzo energiczne, towarzyskie i przyjacielskie. Świetnie dogadują się zarówno z dorosłymi jak i dziećmi. Psy tej rasy są bardzo cierpliwe w stosunku do najmłodszych. Nie lubią samotności, są bardzo wierne i lojalne. Psy tej rasy są polecane osobom aktywnym, które nie lubią siedzieć w domu. Z pewnością maluch ucieszy się, że ma przyjaciela do biegania po podwórku.

Pudel a dziecko

Pudle to psy o szlachetnym wyglądzie, które kojarzą się z wystawami. Zwierzaki są bardzo inteligentne, silne i świetnie radzą sobie w każdych warunkach. Pudle są świetnym psami do towarzystwa i uwielbiają dzieci. Są w stosunku do nich bardzo cierpliwe. Uwielbiają zabawę i wygłupy. Pudle nie są niezależne, raczej pilnują się właściciela, są bardzo przywiązane. Psy nadają się jako pierwsze zwierzaki do domu, z pewnością opiekunowie nie będą mieli z nimi żadnych problemów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna znalazł psa leżącego na schodach. Kiedy mu się przyjrzał, nie mógł uwierzyć własnym oczom
  2. Zdrowy pies umarł po codziennym spacerze. Wszyscy właściciele muszą uważać
  3. Sprytny kot schował się na fotografii. Tylko 1 na 5 osób potrafi znaleźć go w minutę
  4. Ojciec czytał dobranockę dziecku. Zachowanie yorka zwala z nóg
  5. Dramat zwierząt trwał miesiącami. Tonęły w ciałach innych czworonogów
  6. Porzucony przy drodze szczeniak bał się ludzkiej dłoni. Niewiarygodne, jak zmienił się dzięki miłości i wsparciu

Źródło: parenting.pl

Następny artykuł