4 psy pokrzyżowały plany przemytników
Źródło: Krajowa Administracja Skarbowa

Psy celników dokonały porażającego odkrycia. Strażnicy wytrzeszczyli oczy, gdy zobaczyli, co wywąchały

10 Października 2020

Psy pracujące na granicy polsko-ukraińskiej pokrzyżowały plany chytrych przemytników. Cztery czworonogi świetnie wykonały swoją pracę i w środku pojazdu wywęszyły masowe ilości nielegalnie przewożonego towaru. Dla strażników celnych było to przełomowe znalezisko, dzięki któremu wreszcie udało się rozbić szajkę przemytników.

Psy pełniące służbę na granicy celnej w Medyce i Korczowej stały się lokalnymi bohaterami. Wielką sławę zyskały dzięki udaremnieniu poważnego przestępstwa. Wrażliwe nosy Cedry, Koko, Bruce'a i Jake'a, czyli służbowych psów celników, pokrzyżowały plany ukraińskich przemytników, którzy usiłowali wwieźć i sprzedać na terenie Polski kilkaset sztuk nielegalnych towarów. Do tego celu wykorzystali specjalne skrytki, które nie umknęły uwadze bystrych czworonogów.

Uratował suczkę przed byciem zjedzoną. Kiedy wziął ją w ramiona wydarzyła się piękna rzecz, wzruszające wideoUratował suczkę przed byciem zjedzoną. Kiedy wziął ją w ramiona wydarzyła się piękna rzecz, wzruszające wideoCzytaj dalej

Psy złapały przemytników na gorącym uczynku

Podczas kontroli na przejściu granicznym w Medyce 5-letni owczarek belgijski o imieniu Cedra złapał podejrzany trop w środku pojazdu Ukraińca. Wyszkolony do wyszukiwania wyrobów tytoniowych pupil bez problemu naprowadził funkcjonariuszy na miejsce, w którym kierowca ukrył łącznie ponad 2 tys. paczek papierosów.

- Cedra pomogła funkcjonariuszom Oddziału Celnego w Medyce podczas kontroli ukraińskiego busa. Papierosy ukryte były w specjalnej skrytce w dachu pojazdu - poinformowała młodsza aspirantka Edyta Chabowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Podejrzany o przemyt 33-letni mężczyzna został ukarany grzywną w wysokości 500 zł. Konsekwencją przemytu było także zarekwirowanie pojazdu oraz złożenie wniosku do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu na Ukrainę.

DZISIAJ GRZEJE: 1.PILNE: Kolejny atak agresywnego psa, rzucił się na dziecko. 13-latka z obrażeniami
2. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
3,Słodki szczeniak pokochał zakupy ze swoją panią. W sklepie wszyscy się na niego gapili, jego reakcja jest przekomiczna

W tym samym czasie w Korczowej na straży prawa stał Bruce. Jest on dumnym przedstawicielem rasy springer spaniel angielski, który od dwóch lat działa ramię w ramię z funkcjonariuszami podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej. To właśnie dzięki niemu podczas kontroli na granicy wykryto blisko tysiąc paczek papierosów ukrytych we wnętrzu autokaru jadącego ze Lwowa do Krakowa.

- Bruce zainteresował się skrytką w podłodze, w której schowane były papierosy warte ponad 14 tys. złotych - poinformował KAS.

- Na trop nielegalnych papierosów na przejściu granicznym w Korczowej wpadł także Jake. To pies rasy springer spaniel angielski pracujący z funkcjonariuszami podkarpackiej KAS od 4 lat. Czujny nos Jake’a doprowadził funkcjonariuszy do skrytki w dachu ukraińskiego busa, w którym kierowca przewoził ponad 400 paczek papierosów - dodała rzeczniczka.

Czujnym nosem w trakcie kontroli pojazdów wykazała się także suczka Koko, która przynależy do rasy owczarek belgijski Malinois. Koko od 3 lat pracuje wspólnie z funkcjonariuszami KAS i zna się na wyszukiwaniu nielegalnych wyrobów tytoniowych jak nikt inny. Podczas kontroli pojazdów na przejściu granicznym w Korczowej, Koko wywęszyła zapach nielegalnego towaru w autokarowej skrytce. W środku znajdowało się 455 paczek papierosów.

W strukturach Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu pracuje obecnie ponad 20 psów, które specjalizują się w wyszukiwaniu wyrobów tytoniowych. W zastępach strażników celnych są także psy tzw. dualne. Czworonogi te wyszkolone są do wyszukiwania różnego rodzaju zapachów np. tytoniu i narkotyków czy tytoniu i waluty.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Słodki szczeniak pokochał zakupy ze swoją panią. W sklepie wszyscy się na niego gapili, jego reakcja jest przekomicznaSłodki szczeniak pokochał zakupy ze swoją panią. W sklepie wszyscy się na niego gapili, jego reakcja jest przekomicznaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Człowiek zamiast książki. Żywe biblioteki są coraz bardziej popularne
  2. Maleńki pies utknął w dziurze. Właściciel nie mógł opanować łez gdy go ratował, wzruszające nagranie
  3. Dlaczego oczy zwierząt świecą w ciemności? Odpowiedź wcale nie jest oczywista
  4. Wysiadła z samochodu i zobaczyła nadbiegające psy. Niewiarygodne, jakie zgotowały jej powitanie, wszystko się nagrało
  5. Labradoodle zobaczył samego siebie w telewizji. Reakcja jest przekomiczna
  6. Dorota Wellman wygadała się w programie na żywo, wszyscy słyszeli. Tylko najbliżsi wiedzieli, co robiła za granicą

źródło: nowiny24.pl

Następny artykuł