Pieski
Źródło: unsplash/Anoir Chafik

Jedno z najpopularniejszych turystycznych miast wprowadza zakaz handlu psim mięsem. Brawo

10 Lipca 2020

Psie mięso było spożywane w Kambodży od wieków. Co roku, tylko w tym kraju, zabija się około 3 milionów psów przeznaczonych do konsumpcji. Siem Reap, jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w całej południowej Azji, zdecydowało się ukrócić ten okrutny proceder.

Psiemięso było jednym z powodów, dla którego ten region cieszył się taką popularnością. Choć może wydawać się to dziwne, wielu Europejczykom i Amerykanom zależy na tym by spróbować niedostępnego w ich krajach produktu. Władze podjęły ten krok obawiając się, że niekontrolowany przemysł może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego. Za ubój zwierząt przewidziano surowe kary.

Zobaczyła w lustrze, że ma uszka. Wideo z kotką stało się w hitem w sieciZobaczyła w lustrze, że ma uszka. Wideo z kotką stało się w hitem w sieciCzytaj dalej

Psie mięso spożywane jest w wielu azjatyckich krajach

Niedawno, całkowity zakaz handlu psami przeznaczonymi na mięso i produktów z niego, jak i hodowli zwierząt w tym celu zakazały władzę jednej z prowincji Indii. Idąc za ich przykładem, zdecydowała się na to Kambodża. Region nazywany był przez obrońców praw zwierząt i osoby zaangażowane w pomoc "psim piekłem", a przemysł tam operujący "linczem" na psiej populacji. Grupa Four Paws, międzynarodowe stowarzyszenie zaangażowane w walkę o etyczne traktowanie czworonogów przeprowadziło na miejscu dochodzenie, które ujawniło dedykowaną temu procederowi rzeźnię. Odkryli 5 obszarów, w których przetrzymywano czekające na ubój zwierzęta i 21 restauracji, serwujących dania przyrządzone z wykorzystaniem pochodzącego z niej towaru.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Chihuahua urodziła się bez przednich łapek, została porzucona. Schronisko okazało się dla niej ratunkiem
2. Znaleźli starego psa przywiązanego do płotu. Miał ze sobą list, jego treść wyciska łzy z oczu

Łamiącym zakaz grożą surowe kary

Zakaz wszedł w życie we wtorek, 7 lipca obecnego roku. Ministerstwo zajmujące się rolnictwem oraz hodowlą zwierząt wskazało w swoim komunikacie na to, że na rynku psiego mięsa panuje anarchia. Psów nikt nie bada, rzeźnie działają w niekontrolowany sposób. Nikt nie prowadzi ewidencji zabijanych zwierząt, dane na temat ich konsumpcji są jedynie szacunkowe. Wskazano też, że w związku z jedzeniem czworonogów, rośnie liczba przypadków zachorowań na wściekliznę oraz zakażeń pasożytami. Po wprowadzeniu nowych regulacji, za zabicie psa w celu konsumpcji grozi kara do 5 lat więzienia, za handel produktami z psiego mięsa, łamiący zakaz przedsiębiorcy zapłacą 50 tys dolarów grzywny, co jak na standardy dość biednego kraju stanowi bardzo dotkliwą karę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koty i psy użądlone przez owady. Spuchły im łapy, nosy i pyszczki
  2. Mariola Bojarska-Ferenc apeluje o rozsądną opiekę nad zwierzętami. "Pies to nie zabawka"
  3. Właściciele są w stanie zapłacić za tę rasę krocie. Trudno uwierzyć, że tyle na nie wydają
  4. Wrócił do domu i oblał kota wrzątkiem. Nastolatek wszystko nagrał telefonem i wrzucił do sieci
  5. Głuchy pitbull został użądlony przez rój pszczół. Reakcja właścicieli poraża
  6. Głowa kota była uwięziona w słoiku przez dwa tygodnie.Weterynarze nie mogli pomóc zwierzęciu

Źródło:anywhere.pl

Następny artykuł