Mastiff Tybetański
Źródło: youtube.com/Dogumentary TV

Właściciele są w stanie zapłacić za tę rasę krocie. Trudno uwierzyć, że tyle na nie wydają

10 Lipca 2020

Mastiff Tybetański to jedna z najrzadszych ras psów. W zależności od wieku, rodowodu, koloru sierści i innych czynników osobniki tej samej rasy mogą kosztować kilkakrotnie mniej lub więcej od siebie. Psy te były hodowane kiedyś u podnóży Himalajów, są szczególnie pożądane nie tylko ze względu na swój unikalny wygląd i rozmiar.

Mastiff Tybetański jest psem wymagającym w hodowli. Wymaga on wiele przestrzeni i uwagi. Źle socjalizowane, mogą stać się agresywne, co przy ich rozmiarach stwarza śmiertelne zagrożenie dla człowieka. Jako psy wykorzystywane przy wypasaniu stad, są bardzo niezależne, potrafią sobie doskonale radzić samemu, jednak jeśli zwiążą się z człowiekiem, to bardzo szybko się do niego przywiązują. Jak informuje Dogumentary TV na Youtubie nad psami tej rasy należy pracować. Piękne czworonogi wymagają pracy.

Nieugięty jamnik pochwalił się gigantycznym trofeum. Ludzie nie mogli powstrzymać się od uśmiechuNieugięty jamnik pochwalił się gigantycznym trofeum. Ludzie nie mogli powstrzymać się od uśmiechuCzytaj dalej

Mastiff Tybetański za co je tak cenimy?

Uważa się, że od tej rasy pochodzą wszystkie z rodziny molosowatych. Psów dużych, silnych, i zwartych. Są stosunkowo odporne na choroby i cieszą się zwykle długim życiem w zdrowiu. Ze względu na swój ciężar i rozmiary czasem zdarza się u nich dysplazja biodrowa i łokciowa. Należy pamiętać, że socjalizacja jest kluczowa dla tych psów. Nie znoszą one nudy i potrafią reagować agresją na obcych, z tego względu traktuje je się także jako psy obronne, lub psy do walki. W odróżnieniu od innych przedstawicieli molosów, mastiffy mogą pochwalić się długą, bujną sierścią. Są też jedną z największych odmian psa, osiągają od 45 do 70 kilogramów wagi wypadku osobników męskich i od 35 do 55 kilogramów u suk. W kłębie osmagają około 60-65 centymetrów. Nic więc dziwnego, że w Chinach te psy uważane są za symbol luksusu. Według wierzeń ludowych, ciała tych czworonogów zamieszkują zmarli mnisi tybetańscy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Przygarnęli ją podczas pandemii do domu tymczasowego i oddali, gdy wrócili do pracy. Suczka znów trafiła do boksu
2. Znaleźli starego psa przywiązanego do płotu. Miał ze sobą list, jego treść wyciska łzy z oczu

Najdroższy pies na świecie

Najdroższy osobnik tej rasy sprzedany został za prawie dwa miliony dolarów, czyli około 8 milionów złotych. Potentat nieruchomości zakupił go na targach zwierząt luksusowych w Chinach. Zamierza on rozpocząć hodowlę całej linii tych psów. Na tej samej aukcji inny przedstawiciel tej rasy sprzedał się za prawie milion dolarów (cztery miliony złotych). Psy osiągające takie ceny to osobniki o rodowodzie sięgającym co najmniej XVIII wieku, czystej rasy o unikalnych cechach fizjonomii. Przeciętnie cena szczeniaka tej rasy w Polsce to 7,5 tys złotych.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dlaczego kot wyrzuca żwirek z kuwety? Przyczyna może zaskakiwać
  2. Porzucony kotek nie potrafił przestać płakać. Kiedy 10-latek wziął go na ręce, wydarzyła się piękna rzecz
  3. Skandaliczne zachowanie kobiety. Kamery nagrały, co zrobiła na śmietniku
  4. Przygarnęli ją podczas pandemii i oddali, gdy wrócili do pracy. Suczka znów trafiła do boksu
  5. Pies leżał na ulicy nie mogąc się poruszyć. Wysiłki wolontariuszy przywróciły mu nadzieję na normalne życie
  6. Prawie utonęły w górze toksycznych śmieci. Malutkie jeże cudem uniknęły śmierci

Źródło: wprost.pl

Następny artykuł