uratowane szczeniaki
Źródło: Dogs Trust

Próbowali zbić na psach fortunę, przemycając je w furgonetkach. Szczeniaki podróżowały oblane olejem, ledwo żyły

8 Lipca 2020

Psy przemycano z Rumunii do Wielkiej Brytanii. Kupowane tam za grosze lub zabierane ze schronisk, szczeniaki rasowych psów osiągają na wyspach zawrotne ceny. Popyt na szczeniaki znacznie wzrósł w trakcie pandemii COVID-19, w związku z czym skala przestępczego procederu także się nasiliła. Warunki, w jakich podróżują zwierzęta są skandaliczne.

Psy sprzedawane były głównie za pośrednictwem internetu, co zrozumiałe w czasie, gdy obowiązują ograniczenia w każdej dziedzinie handlu "twarzą w twarz". Kupujący nie zawsze mieli możliwość weryfikacji źródła, z jakiego pochodzi zamówione przez nich zwierzę. Okazało się, że psiaki, które przybyły do Wielkiej Brytanii, wcześniej wręcz przeżywały katorgę.

Sukces aktywistów. Ocalili tysiące psów, które miały być przeznaczone na mięsoSukces aktywistów. Ocalili tysiące psów, które miały być przeznaczone na mięsoCzytaj dalej

Psy trafiały do Zjednoczonego Królestwa nielegalnie

Obowiązujące ograniczenia w ruchu granicznym zabraniają podróży w sprawach innych niż niezbędne. Przewóz szczeniaków w celu sprzedaży nie znalazł się na liście powodów uzasadniających przekroczenie granic. Z tego względu przemytnicy zmuszeni są do fałszowania dokumentów i ukrywania przewożonych zwierząt. Zwykle jednak przestępcą zależy bardziej na uniknięciu wykrycia nielegalnego "towaru" niż komforcie zwierząt. Metody ich kamuflowania często narażają je na urazy czy nawet śmierć przez uduszenie lub w wyniku urazów jakich mogą doznać w trakcie trwającej ponad 24 godziny podróży. Psy często nie dostają dostatecznych ilości wody, jedzenia czy nie są wypuszczane, aby zażyć ruchu i załatwić swoje potrzeby, w związku z czym najczęściej podróżują w brudzie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pędził motorem przed siebie. Kiedy zauważył psa na drodze, postąpił jak bohater
2. Nagle do bezdomnego podchodzi pies. Niebywałe, co robi mężczyzna, nie wiedział, że jest nagrywany

Służby próbują ukrócić nielegalny biznes

W ostatnim czasie funkcjonariuszom służb celnych i policji udało się udaremnić kilka relatywnie dużych transportów. W jednym z nich znaleźli na tyle furgonetki 6 przerażonych szczeniaków, całych pokrytych olejem silnikowym. Pieski "ukryto" za puszkami z substancją, która w trakcie wielogodzinnej podróży wylała się na bezradne czworonogi. Leczeniem i opieką nad futrzakami zajęli się przedstawiciele fundacji Dogs Trust. Udało im się także udaremnić przewóz 13 suczek w zaawansowanej ciąży, które niedługo później urodziły 53 szczeniaki, warte małą fortunę - 100 tys. funtów. Oznacza to, że jeden szczeniak osiąga cenę nawet do 2000 funtów za zwierzęta określonych ras.

Poza okrucieństwem wobec zwierząt przemytnicy często dopuszczają się także oszustwa. Sprzedają kundelki jako rasowe psy, fałszują rodowody oraz karty zdrowia i szczepień. Często dochodzi do przypadków zatajania chorób lub defektów szczeniaków. Większość z tych czynników jest dla przeciętnego kupca trudna lub niemożliwa do zweryfikowania. Nawet weterynarze miewają problemy z odróżnieniem szczeniaka rasowego psa od kundelka o podobnych cechach fizycznych. Mimo podobieństwa w młodości z wiekiem różnice między mieszańcem a psem o określonym rodowodzie najczęściej stają się bardziej wyraźne.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Szczeniak uratowany z przemytuSzczeniak uratowany z przemytu
Dogs Trust

ZOBACZ TAKŻE:

1. Suczka zobaczyła na ulicy identycznego psa jak ona. Wręcz błagała właścicielkę, by wrócił z nimi do domu
2. Aktor z "Rancza" adoptował psa ze schroniska. Po pupila pojechał z całą rodziną, brawo
3. Pędził motorem przed siebie. Kiedy zauważył psa na drodze, postąpił jak bohater
4. Zrobiła okropną rzecz labradorowi, za którą słono zapłaci. Policja jest pewna
5. Nowa Sól. Swoim szczekaniem obudziła wszystkich domowników. Suczka Dosia ostrzegła przed wielką tragedią
6. Włamywacz rozerwał samochód na strzępy. Kiedy właściciel obejrzał nagranie, zamarł

Źródło:mirror.co.uk

Następny artykuł