psy
Źródło: twitter.com/Reuters

Na 30 metrach kwadratowych mieszkały 164 psy. Szczegóły są porażające

6 Listopada 2020

Psy zostały znalezione w warunkach, w które wręcz trudno uwierzyć. Na maleńkiej przestrzeni tłoczyły się aż 164 czworonogi, które, jak można się spodziewać, były w fatalnym stanie. Maluchy zostały uratowane w ostatniej chwili, a lokalne władze zaapelowały do rozsądku mieszkańców.

Psy zostały znalezione z małym domku w Izumo, w zachodniej Japonii. Budynek o powierzchni 30 metrów kwadratowych był w całości zapełniony psami w różnym stanie niedożywienia i odwodnienia. W zeszłym miesiącu mieszkańcy okolicznych domów zaczęli skarżyć się na hałas i smród dobiegający z domu. Okazało się, że ktoś zostawił w zamknięciu 164 psy.

Przygarnęła dzikiego lwa, zdjęcia zwierzęcia i jej córki wywołują dreszcze. Przygarnęła dzikiego lwa, zdjęcia zwierzęcia i jej córki wywołują dreszcze. "Nie do wiary, jacy byliśmy głupi"Czytaj dalej

Japonia: 164 psy na 30 metrach kwadratowych

Gromadzenie zwierząt to poważny problem, który jest obecny na całym świecie. Psy odnalezione w Izumo były skrajnie wygłodzone i zaniedbane. Eksperci twierdzą, że przypadki zgromadzonych na tak małej powierzchni zwierząt to efekt biedy, izolacji i starzenia populacji.

Przestraszone psy tłoczyły się na półkach i meblach. Smród był nie do wytrzymania, podobnie jak hałas. Można sobie tylko wyobrażać, ile czasu w takich warunkach spędziły te biedne psy. Trzy osoby, które mieszkały w domu ze zwierzętami, przyznały, że nie stać ich było na wykarmienie, szczepienie, ale przede wszystkim sterylizację i kastrację psów, stąd brały się kolejne szczeniaki.

- Całe piętro było wypełnione psami, a cała podłoga, którą można było zobaczyć, była pokryta odchodami - mówił w rozmowie z Reuterem Kunihisa Sagami, szef organizacji na rzecz zwierząt Dobutsukikin, która zajęła się interwencją.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pies płacze i przytula się do długo niewidzianej właścicielki. Łzy same płyną po policzkach
2. Tragedia: rolnik zabity przez maszynę. Michał umierał na rękach kuzyna
3. Od soboty kolejne zmiany w obostrzeniach. Zoo wydało ważny komunikat

Fatalne warunki życia psów

To nie odosobniony przypadek w Japonii. Ministerstwo środowiska informuje, że w ciągu roku otrzymało ponad 2 tysiące skarg na domy zamieszkane przez zwierzęta. Z analizy ministerstwa wynika również, że ok. 30% osób, do których zwierzęta należały, była w wieku ponad 70 lat lub cierpiała na demencję. Z kolei 50% to osoby żyjące w biedzie, bez dostępu do opieki medycznej.

- Istnieje tendencja… do lekkiego traktowania problemów związanych ze zwierzętami, ale jeśli nie zwrócimy się do właścicieli tych zwierząt w celu zapewnienia im dobrostanu, nie możemy rozwiązać problemu - podsumował rzecznik władz lokalnych Mainichi Shimbun.

Kot wrócił do domu brudny. Dziewczynka wsadziła go do pralki i włączyła ją, finał był porażającyKot wrócił do domu brudny. Dziewczynka wsadziła go do pralki i włączyła ją, finał był porażającyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  2. Będą nowe ograniczenia i zakazy. Mamy potwierdzenie z Kancelarii Premiera
  3. Kundelek bał się wskakiwać do auta. Jego pan wpadł na genialny pomysł, efekt zwala z nóg
  4. Niemowlę próbuje raczkować. Wtedy znikąd pojawią się Jack Russell terrier i robi coś niezwykłego
  5. Z fermy pod Krotoszynem ocalało tylko kilka lisów. Ale ich stan nie napawa radością
  6. W warszawskim zoo zamieszkał myszojeleń. Przypomina jelenia, ale ma kończyny o średnicy ołówka
  7. Najlepsze domowe rogaliki zrobisz w 20 minut. Sekret ich smaku tkwi w nietypowym przepisie

źródło: o2.pl

Następny artykuł