włamywacz i bernardyny
Źródło: youtube.com/ Inside Edition

Chcieli sprawdzić reakcję psów na włamywaczy. Nagranie z ukrytej kamery bardzo ich zaskoczyło

4 Września 2020

Psy uważane są za świetne zwierzęta stróżujące. Niektóre rasy są hodowane i szkolone specjalnie do tej roli. Ale większość zwierzaków nie ma jednak wiedzy, co zrobić, kiedy na horyzoncie pojawi się ktoś obcy. Co innego włamywacze, którzy doskonale wiedzą, jak radzić sobie ze zwierzakami. Pewne osoby postanowiły sprawdzić, jak zareagują ich psy, kiedy do domu przyjdą włamywacze.

Psy to w większości łagodne zwierzęta, które uwielbiają kontakt z człowiekiem. Normalnie wychowywane i socjalizowane zwierzaki zazwyczaj nie przejawiają żadnej agresji wobec nawet obcych osób. Oczywiście w zależności od rasy i temperamentu czworonoga, niektóre z nich mogą przejawiać większy instynkt terytorialny od innych i być mniej tolerancyjne wobec ludzi wkraczających na ich teren bez zaproszenia. Zazwyczaj to właśnie takie osobniki pracują jako psy stróżujące.

Doberman i chihuahua w jednym domu. Nie mogło się skończyć inaczejDoberman i chihuahua w jednym domu. Nie mogło się skończyć inaczejCzytaj dalej

Psy reagują na obecność włamywaczy na różne sposoby

Na filmie możemy oglądać kilka pozorowanych włamań do mieszkań właścicieli czworonogów. "Intruzi" świetnie się przygotowali. Mają na sobie kombinezony chroniące przed psimi zębami, byli przygotowani na każdą reakcję zwierzaka. Ku zaskoczeniu niektórych, w kilku z domów do reakcji w ogóle nie doszło. W innych psiaki co prawda próbowały chronić majątku właścicieli, jednak szybko poddawały się. Zazwyczaj, gdy nie udało im się przegonić złodzieja głośnym szczekaniem, odpuszczały sobie dalsze interwencje. Za każdym razem zaciekawione czworonogi podchodziły do wchodzących do mieszkania mężczyzn, zazwyczaj merdając ogonem. Zwierzaki cieszyły się na możliwość poznania nowych ludzi.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Spaniel o oczach jak z bajki Disneya. Wystarczy jedno spojrzenie by oczarował każdego
2. Zagraniczne media obiegła wiadomość o tragedii. Potwierdzono śmierć, oczy tysięcy osób zwróciły się w stronę rezydencji Kate i Williama

Psy ignorowały obecność włamywaczy

Choć niektóre ze zwierząt widocznych na filmie nie byłyby w stanie w żaden sposób przeszkodzić włamywaczom - ze względu na swój rozmiar mogły zagrozić mężczyzną. Dwa ogromne bernardyny na początku wydawały się reagować prawidłowo oceniać sytuację. Szczekały na mężczyznę otwierającego tylne drzwi domu, w którym mieszkała ich rodzina. Blokowały mu dostęp do środka mieszkania. Gdy tylko intruz sforsował drzwi, ich postawa uległa diametralnej zmianie. Zwierzaki próbowały zmusić mężczyznę do zabawy z nimi. Większość trzymanych w domach zwierząt, uczona jest przez właścicieli uległości i sympatii wobec ich gości. Nic więc dziwnego, że nie wiedzą jak zareagować, gdy w domu pojawia się niezaproszona przez nich osoba. Trudno nie przyznać racji komentującemu nagrania mężczyźnie - jeśli zależy ci na bezpieczeństwie, lepiej zainwestować w system alarmowy.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bezdomny trafił do szpitala. Wkrótce lekarze zorientowali się, że mężczyzna nie jest sam
  2. Widzieliśmy go w ”M jak miłość” i ”Plebanii”. Kultowy aktor nie żyje
  3. Pudelek urodził się z ludzką twarzą. Niewiarygodne, jak wygląda
  4. Tygrys uratował mężczyznę przed lampartem. Wideo odbiera mowę
  5. Carrefour wprowadza wielkie zmiany. Już wkrótce nie kupisz tam pewnego produktu
  6. Królowa Elżbieta jest wściekła? Powiedziała dość. Harry i Meghan muszą zwrócić fortunę

źródło: youtube.com

Następny artykuł