Kot uratowany z laboratorium, poluje na zabawkę
Źródło: Pixabay/DivvyPixel

Uwolniono 77 psów i kotów. Laboratorium chciało skazać je na pewną śmierć

2 Czerwca 2020

Psy i koty najczęściej nie kojarzą się ze zwierzakami, na których przeprowadza się eksperymenty w laboratoriach. Prawda okazuje się być inna. Również te zwierzaki są wykorzystywane do badań naukowych. Aktywistom udało się uratować prawie 100 psów i kotów, którym groziła eutanazja po tym, jak zostały wykorzystane.

Organizacja pro zwierzęca zajmująca się m.in. ratowaniem zwierząt z laboratoriów podzieliła się informację o swojej ostatniej akcji. Wolontariuszom udało się uratować blisko 77 zwierząt, w większości kotów i psów. Zwierzakom groziła niechybna śmierć po tym, jak najpierw zostały wykorzystane do kontrowersyjnych badań w laboratorium.

Koty i psy były wykorzystywane w laboratorium

S.P.A de Savoie, organizacja pro zwierzęca o ponad stuletniej tradycji, podzieliła się na Facebooku ogromnym sukcesem. Wolontariuszom udało się uratować 77 zwierząt, w tym psów i kotów. Zwierzaki czekała straszna śmierć - eutanazja. Gdyby nie sprawna interwencja pracowników organizacji, zwierzęta spotkałby przerażający los. Całe szczęście, dzięki staraniom ludzi dobrej woli, udało się je przed nim ustrzec. Urocza hałastra znalazła się pod opieką wolontariuszy i zwierzęta czeka proces adopcyjny. Zwierzaki są bardzo przyjaźnie nastawione, uwielbiają pieszczoty i zabawy. Mimo wszystkich cierpień, które je spotkały, nie straciły zaufania do człowieka. Czekają na kochający dom oraz na dobrych, szanujących je właścicieli.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Chihuahua urodził się bez dwóch przednich łapek. Weterynarz poradził właścicielom, aby ją uśpić 2. Nie żyje koń Bohuna z ”Ogniem i mieczem”. Dożył pięknego wieku

Trzymamy kciuki za szczęśliwą adopcję wszystkich uratowanych zwierzaków! A Wy - co myślicie o eksperymentach na zwierzętach?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na zdjęciu schował się słodki psiak. Zadanie wydaje się banalnie proste, ale tylko nieliczni potrafią go szybko znaleźć
  2. Kundelek przebiegł 40 kilometrów, aby wrócić do umierającego właściciela. Dalsze zachowanie psa chwyta za serce
  3. Wyjątkowy pies z oklapnietym uszkiem wciąż mieszka w schronisku. Kto zaadoptuje Luiego?
  4. Dramat mężczyzny trwał 3 lata. Kiedy zobaczył psa, jego życie się odmieniło
  5. Pantera ukryła się na zdjęciu. 90 proc. osób nie potrafi jej znaleźć
  6. Bezdomny pies chodził po ulicy z wiadrem w pysku. Błagał tylko o wodę

Źródło: holidogtimes.com

Następny artykuł