Swiatzwierzat.pl
Suczka

facebook/Fundacja dla Szczeniąt Judyta

Psie dziecko wypadło z okna. Na zewnątrz zobaczyło kota

28 Marca 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Fundacja dla Szczeniąt Judyta podzieliła się smutną wiadomością. Do ich kliniki trafiła suczka z połamanymi przednimi łapami, która wypadła z okna. Był to nieszczęśliwy wypadek.

Mówi się, że psy nie wypadają z okien. Czworonogi są w stanie ocenić plusy i minusy tego czynu. Posiadają doskonałą wyobraźnię i wiedzą, że takie posunięcie może okazać się tragiczne w skutkach. Jednak tak jak w przypadku kotów zabezpieczamy okna siatką, powinniśmy zrobić to posiadając w domu psa. Zwierzakowi nie można w 100 proc. ufać. Nigdy nie wiadomo, co zobaczy za oknem. 

Pies wypadł z okna 

Do Fundacji dla Szczeniąt Judyta trafił ciężko ranny czworonóg, który wypadł z okna. 10-miesięczna sunia zobaczyła na zewnątrz... kota, rzuciła się, aby go dogonić! W wyniku upadku złamała obie przednie łapy. Suczka do pełnej sprawności będzie dochodzić miesiącami.

- Szok, ból, wstrząs. Nie będziemy się rozpisywać jak to się stało, że trafiła pod naszą opiekę. Nie mogliśmy odmówić jej pomocy. Znów z powodu ludzkiego niedopatrzenia cierpi pies. Czeka ją długie leczenie, a potem rehabilitacja. Jest obolała i przerażona. Miną tygodnie, zanim znów stanie na łapkach. Wito dochodził do siebie miesiącami. Przed tą malutką podobna droga - informuje na Facebooku Fundacja dla Szczeniąt Judyta.

Nie wiadomo, czy właściciele poniosą konsekwencje tego czynu. Czy mowa tu o nieszczęśliwym wypadku? Czy sprawa ma drugiego dno? Fundacja nie zdradza, dlaczego dokładnie piesek trafił do nich. Jak wiemy, Judyta głównie zajmuje się porzuconymi pieskami. Czy 10-miesięczna suczka także została porzucona? 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Pomoc dla Judytowa

Psy są wiernymi przyjaciółmi człowieka, jednak nie wszystkim było dane go poznać z dobrej strony. Jeśli chcecie pomóc czworonogom możecie wesprzeć zbiórkę, przynieść dary do schroniska czy adoptować pupila. 

Fundację dla Szczeniąt Judyta można wspierać m.in. on-line poprzez Przelewy24: https://fundacjajudyta.com/Support i tradycyjnie, Bank Millenium 34116022020000000484127774.

Każdy grosz się liczy. Pomóżmy tej małej suczce i innym zwierzakom szybko wrócić do zdrowia.

Zobacz zdjęcia:

Podobne artykuły

Rodzina

Pomagamy

Czteroosobowa rodzina w pożarze straciła mieszkanie i psa. "Oddałabym każde pieniądze, żeby mieć go z powrotem"

Czytaj więcej >
koty

Pomagamy

Brakuje na podstawowe testy, nikt nie chce im pomóc. 16 kotów błaga o wsparcie

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Pomagamy

Pies wyrzucony z samochodu pilnie potrzebuje pomocy, czeka go operacja

Czytaj więcej >
pogotowie dla zwierząt, suczka zuzia

Pomagamy

Właściciele zapomnieli o suczce, nie interesowali się nią. Mała Zuzia stała się skorupą kołtunów

Czytaj więcej >
otoz

Pomagamy

Po śmierci swojej Pani trafił do schroniska. 15-letni Puszek pilnie poszukuje domu

Czytaj więcej >
pies

Pomagamy

Sama skóra i kości. Mała Mia wyrwana z uścisku śmierci, walczy o życie

Czytaj więcej >