psi park
Źródło: Facebook/Psi Park - Toruń -pod nadzorem zoopsychologa.

Tragiczne wieści z Torunia. Włamali się do psiego parku, narobili ogromnych szkód

25 Stycznia 2021

Psi Park w Toruniu został zdemolowany. Ktoś włamał się na zamknięty teren i narobił ogromnych szkód. Pracownicy schroniska w Toruniu i tamtejsi wolontariusze, którzy opiekują się psim parkiem są zrozpaczeni. Nie wiadomo, ile będzie kosztować naprawa szkód, jednak można przypuszczać, że nie będą to małe pieniądze.

- Sympatycy psiego! Bez wstępów, budowania napięcia czy chęci wzbudzenia Waszej ciekawości. Wydarzyła się rzecz niesłychana i wyciskająca łzy z bezsilności. W nocy z soboty na niedzielę (tj 23/24.01) jakiś bezdusznik WŁAMAŁ się na Psi park. Włamał, lub włamali przez wielkie W, musieli nas obserwować za dnia, śledzić nasze ruchy i zapamiętać topografię Psiego - czytamy na FacebookuPsi Park - Toruń - pod nadzorem zoopsychologa.

Wandale zniszczyli psi park w Toruniu

Wandal lub wandale zniszczyli kłódkę i wycięli dziurę w płocie, aby dostać się na teren psiego parku. Na miejscu zdewastowali oświetlenie, przecinając kable, przez co będzie tam ciemno.

- Psi park jest nie tylko miejscem spotkań psów właścicielskich i ich opiekunów, ale też codziennie korzystamy z jego dobrodziejstw w pracy z psami schroniskowymi. Jest nieocenionym miejscem w dobie pandemii, szczególnie kiedy straż krzywo patrzy na przemieszczające się grupki ludzi. Odebranie nam w tak paskudny sposób tych wszystkich możliwości jest po prostu nieporozumieniem! Wkładamy całe swoje serca w ulepszanie tego miejsca, pomoc Wam i psiakom ze schroniska - czytamy na Facebooku.

Obrazy swiatzwierzat.pl"Krew będzie się lała do końca życia". Skazany za zabicie głuchego psa w wulgarny sposób komentuje wyrokCzytaj dalej

Pracownicy martwią się o koszta naprawy. O ile naprawa kłótni i płotu nie powinna wynieść dużo, o tyle oświetlenie może być ciężkie do naprawienia.

- Jesteśmy po ludzku smutni, że odbiera się nic winnym zwierzętom możliwości, które daje taki plac. Niezliczona ilość łapek odciśniętych w ziemi zostanie tam na zawsze, ale co z kolejnymi? - dodają pracownicy.

Schronisko można wspomóc darowizną finansową wpłacając ją na konto schroniska: „Najlepszy przyjaciel”, Bank Millennium, IBAN: PL 88 1160 2202 0000 0003 8027 4916.

Psi park w Toruniu

Psi Park w Toruniu powstał przy tamtejszym schronisku w 2010 roku. Czynny jest w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 18:30-19:30. Wstęp na teren parki jest płatny - obowiązuje opłata 5 zł, która w całości jest przekazywana na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu. Zebrane pieniądze pozwoliły m.in. na zakup basenu znajdującego się na terenie parku, w którym w gorące dni czworonogi mogą się ochłodzić.

Z psiego parku mogą skorzystać wszystkie osoby, które chcą pobawić się ze swoim czworonogiem, zapewnić mu rozrywkę, towarzystwo innych pupili. Przebywające w nim zwierzaki muszą być zaszczepione, odrobaczone. Suczki nie mogą mieć cieczki, nie mogą być w trakcie karmienia szczeniąt.

Za zachowanie zwierzaków odpowiadają właściciele.

Zobacz zdjęcie:

PSi park

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: Facebook

Następny artykuł