Psi "fryzjer" rzuca psem do wanny
Źródło: screen shot/Youtube/Dave Ef

Psi fryzjer, który został nagrany ukrytą kamerą usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami. Maltretował czworonogi?

16 Czerwca 2020

Psi fryzjer z Częstochowy został przyłapany na gorącym uczynku. W trakcie pracy mężczyzna zaczął się znęcać nad swoim czworonożnym klientem. Ukryta kamera nagrała całe zdarzenie, szczegóły widoczne na filmie są porażające. Po miesiącach dochodzenia, mężczyzna odpowie za swój występek. Czy świadkowie zdarzenia, którzy nie stanęli w obronie psa również powinni zostać ukarani?

W grudniu 2019 wybuchł ogromny skandal w związku z karygodnym postępowaniem jednego z najbardziej cenionych w Polsce psich fryzjerów. Światło dzienne ujrzało wstrząsające nagranie wykonane z ukrycia w trakcie "strzyżenia" jednego z czworonożnych klientów salonu. Postępowanie mężczyzny zszokowało opinię publiczną. Również zachowanie jego współpracowników pozostawia wiele do życzenia - nikt nie zareagował na sytuację, która działa się w psim salonie.

Psi "fryzjer" zaczął szarpać psa, zwierzę piszczało z bólu

Na nagraniu widać, jak mężczyzna goli psa. W pewnym momencie chwyta zwierzaka za obrożę i zaczyna szarpać. Miota psem i podnosi go tak, że czworonóg zaczyna piszczeć z bólu. Bezbronne zwierzę jest maltretowane, nikt nie reaguje na to, co dzieje się na "fotelu fryzjerskim". Po skończeniu swojego "dzieła" mężczyzna podnosi psa za obrożę i ciska nim z całej siły, prawdopodobnie do wanny. W sieci pojawiło się jeszcze więcej dowodów wskazujących, że tego typu sytuacja nie była odosobniona - najprawdopodobniej mężczyzna regularnie pastwił się nad psami. Po tym, kiedy w mediach wybuchł ogromny skandal, winny zapadł się pod ziemię. Nagrania trafiły do policji za sprawą działań organizacji pro zwierzęcych, śledczy rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Bez nosa, oczu, ucha - poważnie okaleczone psy połączyła niesamowita więź. Zdjęcia wyciskają łzy z oczuBez nosa, oczu, ucha - poważnie okaleczone psy połączyła niesamowita więź. Zdjęcia wyciskają łzy z oczuCzytaj dalej

Ponadto, kiedy nagranie trafiło do sieci w oka mgnieniu wybuchł ogromny skandal. Całe środowisko psich fryzjerów było w szoku na widok dramatycznej sceny zarejestrowanej przez ukrytą kamerę. Mężczyzna został od razu wykluczony ze wszystkich prestiżowych stowarzyszeń zrzeszających psich fryzjerów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Golden retriever nie chciał wejść na schody ruchome. Zachowanie właściciela wzrusza do łez 2. Na zdjęciu ukrywa się kot. 85% internautów nie wierzy, że naprawdę tak jestNa zdjęciu ukrywa się kot. 85% internautów nie wierzy, że naprawdę tak jest

Po miesiącach dochodzenia udało się ustalić tożsamość mężczyzny. Jak mówi Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka prasowa częstochowskiej policji w wypowiedzi dla Dziennika Zachodniego:

- Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące artykułu 35 Ustawie o ochronie zwierząt.

Psiemu "fryzjerowi" z Częstochowy grozi od 3 do 5 lat pozbawienia wolności. Może też zostać na niego nałożona grzywna między 1000 a 100 tys. złotych.

Pamiętajcie - jeżeli jesteście świadkami przemocy wobec zwierząt, reagujcie. Zdarzenie możecie zgłosić na numer 112 albo do lokalnej organizacji pro zwierzęcej. Nie pozwólmy na krzywdę niewinnych stworzeń.

Jak myślicie - czy pasywni pracownicy salonu powinni odpowiedzieć za swój brak reakcji?

ZOBACZ ZDJĘCIE I WIDEO:

Mężczyzna znęcał się nad psami.Mężczyzna znęcał się nad psami.
screen shot/Youtube/Dave Ef

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak myślicie, jak ma na imię dostojny kot? 15 czerwca 2020
  2. Husky miał iść spać, kiedy usłyszał swoją ulubioną piosenkę. Nagranie rozkłada na łopatki
  3. Noworodek raczkował do labradora. Rodzice nie zdążyli zareagować, kamera nagrała wszystko
  4. Rozpylają na trawnikach monotlenek diwodoru. Właściciele psów boją się o pupili
  5. Matka zostawiła dziecko z 45-kilogramowym buldogiem. Kiedy wróciła z imprezy, jej świat runął w gruzach
  6. Owczarek rzucił się na włamywaczy, aby ratować 16-letniego chłopca. Chwilę później wydarzyła się okropna rzecz

Źródło:dziennikzachodni.pl

Następny artykuł