pitbull
Źródło: Facebook/aneta Mariusz

Przemyśl. Dramatyczny i poruszający apel właścicielki pitbulli. "Najlepiej jest uśpić i mieć problem z głowy, bo jest nagonka"

16 Października 2020

Właścicielka pitbulli z Przemyśla opublikowała w sieci dramatyczny apel. Chodzi o jednego z jej psów, który miał nie zaatakować 12-letniego Kamilka, a również ma zostać uśpiony. Kobieta prosi o wyrozumiałość, ponieważ suczka próbowała ratować chłopca, ona go nie gryzła. Specjaliści podjęli już jednak decyzję. 2 psy mają wkrótce zostać poddane uśpione.

Pod koniec września doszło w Przemyślu do tragedii. 12-letni Kamil został zagryziony przez pitbulla, kiedy to odwiedził swojego kolegę, który ma 2 psy tej rasy. Chłopca próbował uratować 11-letni gospodarz domu, Szymek. Rodziców nie było wtedy w mieszkaniu, dzieci bawiły się same. Tragedia wstrząsnęła całą Polską, a 2 psy rasy pitbull zostały zabrane właścicielom. Wkrótce mają zostać uśpione, na co nie zgadza się opiekunka zwierzęcia. Twierdzi, że drugi z czworonogów próbował ratować dziecko i nie powinien tracić życia. Czy władze zmienią zdanie?

Dramat rozegrał się w parku. Łzy same cisną się do oczu, kiedy dowiadujemy się, co stało się szczeniakowiDramat rozegrał się w parku. Łzy same cisną się do oczu, kiedy dowiadujemy się, co stało się szczeniakowiCzytaj dalej

Przemyśl: Właścicielka pitbulli prosi o pomoc

Psy zostały odebrane właścicielom i umieszczone w schronisku. Przeszły 15-dniową obserwację. Z opinii specjalistów wynika, że są zdrowie i śmiertelnie niebezpieczne. Na podstawie opinii biegłej behawiorystki, Sąd wydał decyzję o uśpieniu zwierząt. Wkrótce prezydent miasta ma wskazać weterynarza, który podejmie się eutanazji. Właścicielka psów nie godzi się na to. Opublikowała apel w sieci.

- Dzień 28.09.2020 roku na zawsze zostanie mi w pamięci. Jest dniem, który zmienił bardzo dotkliwie życie dwóm rodzinom. Nam i naszym znajomym.. Jest dniem nie szczęśliwych pasm wydarzeń.. Stała się tragedia, ale to co wyprawiają w tym mieście to się w głowie nie mieści... Suka ze zdjęć powinna zostać ,,bohaterką", a w zamian za to ma zostać uspana. Sam syn mówi, że bez niej nie dał rady odciągnąć Jokera, to ona odciagała wraz z synem, to ona otworzyła drzwi od pokoju, żeby schować Jokera, to ona podeszła do Św. pamięci Kamilka i go szturchała nosem, żeby wstał - zaczyna kobieta we wpisie.

Dodaje, że państwo zamknęło wystraszoną suczkę w zimnym i stresowym boksie. Pies nie jest przyzwyczajony do spania na zewnątrz. Jest ciepłolubny i nawet w lecie nie śpi w chłodnych miejscach.

- A tu nagle jakaś brehawiorystka nie znana z imienia i nazwiska stwierdza po paru dniach obserwacji jaki to agresywny pies jeden i drugi. Nie zastanowi się, a może nie chce, że pies ze strachu i po tym co go spotkało może tak reagować. Najlepiej jest uśpić i mieć problem z głowy, bo jest nagonka i każdy ręce umywa!!! Wczoraj w schronisku kierownik mnie zbył, żadnych informacji mi nie udzieli i kazał więcej nie przyjeżdżać ,tak samo jak inni rozkładają ręce!!! Bo sprawa jest za bardzo medialna. Nikt nie popatrzy się na drugą stronę z właściciela najlepiej zrobić bandyte, sąsiedzi tacy rozmowni teraz? To czego nie dzwonili na policję jak było tak źle? - czytamy.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Zaśpiewała anielskim głosem, aż wszyscy zdębieli. Chihuahua najlepszą piosenkarką 2020 roku
2. Pies ciągle zakrywał pyszczek łapą. Gdy ratownicy podeszli bliżej, poznali niezwykle smutny powód

11-letni Szymon jest w złym stanie

Kobieta dodaje, że jej 11-letni syn jest w złym stanie psychicznym. Szymon, który zaprosił wtedy Kamila do domu jest pod opieką psychologa. Każdej nocy ma budzić się z płaczem.

- Proszę Państwa końcem sierpnia został napadnięty przez,,polonistów ",końcem września stała się ta tragedia. Płacze, że już stracił brata św pamięci Kamilka to jeszcze straci swojego ukochanego psa, z którym się wychował.Nikt nie popatrzy się na jego psychikę i jak może załamać sie po stracie psa...Joker też nie jest do końca winny,chodź zrobił coś strasznego.Suka miala ruje(nie,nie miala bym juz malych)Nie chce o tym pisać ale przeważały nożyczki w ręku chłopca... - napisała.

Pani Aneta dziękuję wszystkim za wsparcie w walce o psa i jednocześnie przeprasza rodzinę 12-letniego Kamila, jeśli uraziła ich sposobem, w jaki walczy o zwierzę.

- Jest nam bardzo przykro, że do takiej strasznej tragedii doszło,...Nawet nie umiem sobie wyobrazić jak bardzo cierpia... Codziennie się za nich modlimy i całym sercem jesteśmy z nimi....

Czy psy były trzymane legalnie?

Prokuratura, w wyniku przeszukania odnalazła w mieszkaniu dokumenty, których właściciel nie ujawnił, a które dotyczyły rodowodowego pochodzenia pitbulli. Śledczy uważają, że właściciel utrzymywał psy uznawane za niebezpieczne i agresywne bez wymaganego pozwolenia. Mężczyźnie zarzucane jest niezapewnienie psom odpowiednich warunków oraz niezabezpieczenie dzieci przed dostępem do psów.

Mariusz S. nie przyznaje się do winy. Prokuratura zdecydowała o tymczasowym areszcie. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ POST:

Zaskakująca kryjówka teściowej, która rabowała pola pietruszki. Aż pies nie mógł uwierzyć, co ona zrobiłaZaskakująca kryjówka teściowej, która rabowała pola pietruszki. Aż pies nie mógł uwierzyć, co ona zrobiłaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukryta kamera nagrała, co chłopiec robi z psem sąsiadów. Każdego dnia zakrada się do ich garażu
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Ma tylko 1,5 roku, a już jest gigantyczny. Mastif Balto z Polski podbija serca
  4. Pieniądze z wygranego turnieju wydała na niecodzienne zwierzęta. Iga Świątek zaskoczyła zakupem
  5. Starsi ludzie naprawdę się ucieszą. Naukowcy znaleźli sposób na popularną i dotkliwą chorobę
  6. Hakerzy włamali się na konta społecznościowe posłanki. Wiemy jak się zabezpieczyć, jest jeden ważny szczegół

źródło: fakt.pl, Facebook

Następny artykuł