Areszt
Źródło: unsplash/Matthew Ansley

Przemyśl. Właściciel groźnego psa w areszcie. Czy odpowie za śmierć 12-letniego Kamilka?

7 Października 2020

Sąd zastosował 3-miesięczny areszt dla właściciela agresywnych psów z Przemyśla. Jeden z pitbulli zaatakował nastoletnie dzieci, które przebywały w mieszkaniu pod nieobecność dorosłych. Na skutek rozległych obrażeń 12-letni Kamil zmarł. Czy 50-letni właściciel psów Mariusz S. odpowie za śmierć dziecka?

Mariusz S. z Przemyśla usłyszał zarzut narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz nieumyślnego spowodowania śmierci jednego z nich. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Złożył wyjaśnienia "sprzeczne z ustaleniami śledztwa", w których umniejszył swoją rolę w zdarzeniu. Prokuratura już we wtorek informowała, że zamierza złożyć do sądu wniosek o trzy miesiące aresztu dla mężczyzny. Jak dowiedzieliśmy się następnego dnia, Sąd przychylił się do wniosku. Mężczyźnie grozi 5 lat więzienia.

Jak pokazać właścicielowi, że jest się głodnym? Pitbull znalazł genialny na to sposóbJak pokazać właścicielowi, że jest się głodnym? Pitbull znalazł genialny na to sposóbCzytaj dalej

Przemyśl: Areszt dla właściciela pitbulli

- Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu - informuje st. asp. Małgorzata Czechowska z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Ze względu na stan zdrowia podejrzanego trafi on do areszty w warunkach szpitalnych.

Początkowo podejrzewano, że właściciel posiadał w domu 2 psy rasy amstaff. W toku śledztwa na jaw wyszło, że chodzi o 2 pitbulle, które są uznawane za rasę agresywną. Mężczyzna nie miał zezwolenia na posiadanie psów tej rasy. Jak dodaje, przemysl.naszemiasto.pl, w domu mężczyzny miały zostać znalezione rodowody psów, które są obecnie sprawdzane pod kątem autentyczności.

- Uzyskano także opinię behawiorystki, która oceniając zwierzęta, a także uwzględniając wiek zaatakowanych dzieci i rozmiar obrażeń jednego z nich, zakwalifikowała psy jako stwarzające śmiertelne zagrożenie dla otoczenia - wyznała Marta Pętkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

DZISIAJ GRZEJE:1. Kotek o dwóch pyszczkach przyszedł na świat. Właściciele nie wierzyli własnym oczom, nikt nie dawał mu szans
2. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
3. Tragiczna wiadomość z Wrocławia. Niestety, nie żyje prawdziwy król

Tragedia w Przmyślu. Pies zagryzł 12-latka

Do tragedii w Przemyślu doszło pod koniec września. 12-letni Kamil odwiedził rok młodszego kolegę w jego mieszkaniu. W domu były 2 psy. W pewnym momencie jeden z czworonogów rzucił się na gościa. Poszkodowany został również 11-letni Szymon, który próbował bronić swojego kolegę. 12-letni Kamil trafił do szpitala w Przemyślu, skąd później przewieziono go do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Chłopiec zmarł po 4 dniach walki o życie. Rany Szymona nie zagrażały jego życiu.

2 pitbulle zostały odebrane właścicielowi i trafiły do schroniska.

Niewidomy i głuchy szczeniak wita swojego opiekuna. Wzruszające nagranieNiewidomy i głuchy szczeniak wita swojego opiekuna. Wzruszające nagranieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Katarzyna Dowbor uratowała mu życie. Teraz dzieli się szczegółami poruszającego momentu
  2. Podatek od posiadania psa wzrośnie w przyszłym roku? Mamy listę zwolnionych z opłaty
  3. Tragiczna wiadomość z Wrocławia. Niestety, nie żyje prawdziwy król
  4. Oddali go do schroniska, bo wyglądał jak "potwór". Szczeniak otrzymał szansę, niewiarygodne, jak się zmienił
  5. Właściciele psów mogą pójść na urlop. Znana firma wprowadziła urlop psacierzyński. Ile wynosi?
  6. Stało się. Rząd podjął decyzję. Zwiększają obostrzenia dla mieszkańców i turystów dużego regionu w Polsce

Źródło: przemysl.naszemiasto, tvn24

Następny artykuł