Przemyśl pogrążony w żałobie
Źródło: pixabay/ScorpionD

Żałoba po śmierci 12-latka w Przemyślu. Kto odpowie za tę tragedię?

5 Października 2020

Przemyśl pogrążył się w żałobie po śmierci 12-letniego Kamila. Chłopiec został zagryziony przez psa. Przez 4 dni walczył o życie w szpitalu. Tragedia wstrząsnęła nie tylko miastem, ale i całą Polską. Kto odpowie za śmierć nastolatka?

Przemyśl na Podkarpaciu pogrążył się w żałobie. Ludzie są wstrząśnięci śmiercią12-letniego dziecka, które zostało zagryzione przez psa. Kamil odwiedził swojego kolegę, który mieszkał w domu z dwoma psami. Chłopcy bawili się sami, rodziców nie było wtedy w domu. Nie wiadomo, czemu nagle jeden z psów rzucił się na nastolatka i mocno go pogryzł. Chłopiec szybko trafił do szpitala, wszyscy mieli nadzieję, że tragedii uda się uniknąć. Niestety, prawda okazała się bardzo brutalna. 12-letni Kamil zmarł. Jak wskazuje "se.pl", tragedia nie może być przemilczana.

Zatrważająca akcja ratunkowa. Nieznany sprawca skazał kotka na powolną śmierć, posunął się do najgorszegoZatrważająca akcja ratunkowa. Nieznany sprawca skazał kotka na powolną śmierć, posunął się do najgorszegoCzytaj dalej

Przemyśl pogrążony w żałobie

- Dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci młodego przemyślanina zaatakowanego kilka dni temu przez psa. Informacja o tych wydarzeniach wstrząsnęła mną, jak wieloma mieszkańcami miasta. Składam wyrazy głębokiego współczucia dla całej rodziny chłopca, jego bliskich i przyjaciół. To bardzo trudne chwile dla Państwa i jestem w tym czasie myślami z wszystkimi, których dotknęła ta tragedia - napisał prezydent miasta, Wojciech Bakun na stronie urzędu.

Psy zostały odebrane właścicielowi i trafiły do schroniska. Prawdopodobnie były to zwierzęta w typie pitbulterier, a nie w typie rasy amstaff. Policja prowadzi śledztwo, przesłuchiwani są świadkowie. Śledztwo było prowadzone w ramach artykułu, który mówi o narażeniu na niebezpieczeństwo utraty życia. W piątek podjęto decyzję o zmianie kwalifikacji czynu. Postępowanie zmierza w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci w związku z umyślnym narażeniem na doznanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Fretka została mamą. W przezabawny sposób pochwaliła się swoim potomstwem
2. Pies niechcący uderzył dziecko, wszystko się nagrało. Niesamowite, co zrobił chwilę później
3. Uroczy basset podbija media społecznościowe. Wygląda jak postać z bajki Disneya

Kto odpowie za śmierć Kamila?

Czy śmierci dziecka można było zapobiec? W sieci nie brakuje różnych teorii, internauci obwiniają psy, rodziców czy chłopców, którzy mieli być na wagarach a nie w szkole. Niektórzy piszą też o nieszczęśliwym wypadku, stąd nikt nie powinien zostać ukarany.

- Po 1 chłopcy zwiali ze szkoły gdzie byli pod opieką nauczycieli, po 2 szkoła powinna zawiadomić rodziców o nie obecności na lekcjach ,po 3 rodzice pracując żeby wyżywić rodzinę nie mogli spodziewać się takiej tragedii, po 4 pies na pewno pomyślał że dzieje się krzywda temu dziecku skoro krzyczeli lub głośno się bawili. W tej sytuacji nie można winić nikogo to straszna tragedia ale dlaczego mamy winić teraz pogrążonych rodziców w smutku? - napisała nasza czytelniczka w komentarzu.

Maltańczyk wygrał nagrodę najsłodszego psa na świecie. Dawniej żył w fabryce psów, nikt go nie kochałMaltańczyk wygrał nagrodę najsłodszego psa na świecie. Dawniej żył w fabryce psów, nikt go nie kochałCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od dzieciństwa mówili jej, że jest brzydka. Teraz codziennie publikuje nowe selfie na Instagramie
  2. Widzisz na zdjęciu coś więcej niż psa? Tylko 1% ludzi potrafi rozwiązać zagadkę z XIX wieku
  3. Właściciel strzelił do golden retrievera. Bezcenna reakcja szczeniaka, zasłużył na Oscara
  4. Czy psy potrafią płakać tak jak ludzie? Oto cała prawda o emocjach naszych pupili
  5. Alarm w Warszawie. Stolicę opanowała prawdziwa plaga, mieszkańcy nie mają wyboru, muszą się bronić
  6. Wielki skandal w WHO. Nie mieści się w głowie. Prawda wyszła na jaw

Źródło: se.pl, fakt.pl, wp.pl

Następny artykuł