suczka
Źródło: pixabay.com

Przechodnie odebrali suczkę uzależnionemu od picia mężczyźnie. Niestety, było już za późno

7 Listopada 2020

Przechodnie zareagowali bezbłędnie, gdy zobaczyli suczkę u boku pijanego właściciela. Nieodpowiedzialny mężczyzna ewidentnie nie dbał o biedną suczkę, obcy ludzie podjęli więc szybką decyzję. Postanowili odbić psa.

Przechodnie zainteresowali się suczką, drepczącą u boku pana, który ewidentnie był pod wpływem alkoholu. Wystarczyła krótka rozmowa, by podjęli decyzję. Postanowili odebrać sunię alkoholikowi, który sam nie kwapił się, by zadbać o ledwo żywe zwierzę. Niestety, spóźnili się.

12-letni chłopiec podrzucił szczeniaka do schroniska. Dołączył list wywołujący strumienie łez12-letni chłopiec podrzucił szczeniaka do schroniska. Dołączył list wywołujący strumienie łezCzytaj dalej

Przechodnie chcieli uratować suczkę

O całej sytuacji poinformował Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt, pod którego skrzydła trafiła sunia. Jak dowiadujemy się z opisu sytuacji, krótka wymiana zdań z właścicielem wystarczyła przechodniom, by podjąć decyzję o odebraniu psa.

- Dlaczego? Ponieważ pomimo poważnej choroby suczki odpowiedzialna za nią osoba - „opiekun” - nie był jakkolwiek zainteresowany podjęciem leczenia - ważniejsza była „flaszka” - czytamy na fanpage'u DIOZ.

Świetna postawa obcych doprowadziła do szybkiej interwencji. DIOZ pochwalił ich zachowanie i podkreślił: "Gdy zwierzę cierpi KAŻDY ma prawo, a wręcz obowiązek wyrwać taką istotę z rąk oprawców."

DZISIAJ GRZEJE:1. Zostawiła szczeniaka sam na sam z nową opiekunką do zwierząt. Kiedy obejrzała nagranie z monitoringu, serce podeszło jej do gardła
2. Stawki będą niższe, pieniądze dopiero w przyszłym roku. Poznaliśmy kwoty dopłat
3. Dla żartu pochwaliła się dziwacznymi zdjęciami z porodu. Internauci są zniesmaczeni, "powinnaś iść się leczyć"

Za późno na ratunek suczki

Niestety, dla tej suni było za późno. Choć trafiła pod skrzydła inspektoratu, była już w naprawdę ciężkim stanie. Suczka cała była pokryta robakami. Konieczna była ekspresowa interwencja chirurgiczna - psina miała rozległego guza listwy mlecznej, a oprócz tego poważny krwotok wewnętrzny do jamy brzusznej. Niestety, jak poinformował kilka dni temu DIOZ, organizm wykończonej suczki poddał się podczas operacji.

Przechodnie zareagowali właściwie, ale było już za późno - stan zwierzaka był naprawdę fatalny. Poruszający post został opatrzony wideo, na którym widać ciało suczki w opłakanym stanie. Można je zobaczyć poniżej, jednak ostrzegamy, że nie jest to widok przeznaczony dla wrażliwych. Inspektorat wyraził skruchę i przeprosił sunię za to, że nie udało im się jej uratować.

ZOBACZ WIDEO:

Pitbull został przyłapany z kotem. Właścicielka nagrała zawstydzonego psaPitbull został przyłapany z kotem. Właścicielka nagrała zawstydzonego psaCzytaj dalej

Następny artykuł