Nowa ustawa może znacząco zmienić prawo łowieckie
Źródło: pixabay/Elle Hughes

Wyjdą na ulicę i będą protestować pod Sejmem. Będą bronić dzieci. Chodzi o prawo łowieckie

21 Lipca 2020

Protest przed Sejmem Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie będzie odpowiedzią na obywatelski projekt ustawy o zmianach w prawie łowieckim. Modyfikacji ma podlegać ograniczenie wiekowe osób uczestniczących w polowaniach. Przeciwnicy tej ustawy nie wyrażają zgody na dopuszczanie dzieci do krwawych łowów.

Protest przed Sejmem przy ulicy Wiejskiej został zaplanowany na 22 lipca, środę na godzinę 11:30. Opór ze strony społeczeństwa jest odpowiedzią na zaplanowane posiedzenie Sejmu, które ma dotyczyć wprowadzenia zmian w prawie łowieckim. W przypadku, gdyby projekt obywatelskiej ustawy została zatwierdzony dzieci i osoby poniżej 18 roku życia będą mogły legalnie uczestniczyć w polowaniach myśliwskich. Polacy i Polki nie kryją oburzenia i zdegustowania tym pomysłem.

Schronisko w Radsach nie zostanie zamknięte? Lekarz weterynarii: Schronisko w Radsach nie zostanie zamknięte? Lekarz weterynarii: "Na dzień dzisiejszy brak jest podstaw ku temu"Czytaj dalej

Protest w słusznej sprawie - w imię dobra dzieci

O godzinie 12.00 podczas posiedzenia Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa odbędzie się rozpatrzenie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy, który dotyczy uczestnictwa dzieci poniżej 18 roku życia w polowaniach. W gwoli wyjaśnienia, dwa lata wcześniej w 2018 roku Parlament zatwierdził zmiany w prawie łowieckim, które zakazywały uczestnictwa dzieci w polowaniach. Celem tego zakazu jest ochrona najmłodszych przed przemocą, okrucieństwem i demoralizacją. Liczne stanowiska i rekomendacje najważniejszych polskich instytucji i podmiotów zajmujących się ochroną praw dziecka, m.in. Rzecznika Praw Dziecka, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Komitetu Psychologii PAN i Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN wykazują negatywny wpływ polowań rozwój, wrażliwość i psychikę dzieci, które biorą udział w zorganizowanym zadawaniu zwierzętom bólu i śmierci.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Czy puma Nubia może tęsknić za właścicielem? Słowa eksperta rzucają światło na sprawę
2. Pies ciągle szczekał na dziecko. Gdy matka pewnego razu weszła do jego pokoju, zamarła

Liczne organizacje non-profit, w tym m.in. "BASTA Inicjatywa na Rzecz Zwierząt", "Pracownia na rzecz Wszystkich Istot", "Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!" oraz "Niech Żyją" wyraziło stanowczą dezaprobatę. Organizacje te w przeszłości wielokrotnie walczyły o zaostrzenie kar dla tych myśliwych, którzy stanowią niebezpieczeństwo dla otoczenia lub dopuścili się okrutnego traktowania zwierząt poprzez niepotrzebne znęcanie się czy zabijaniem zwierząt - także tych, które nie są klasyfikowane jako zwierzyna łowna. Tym razem solidarnie sprzeciwiają się dopuszczeniu dzieci oraz osób niepełnoletnich do polowań myśliwskich. Na Facebooku utworzono wydarzenie "NIE dla udziału dzieci w polowaniach!", w którym udział zadeklarowało ponad 200 osób, zaś zainteresowanie wyraziło przeszło 2000.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ciężko uwierzyć, ale w kuchni jest kot. Tylko najbystrzejsze osoby są w stanie go wypatrzeć
  2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
  3. Skandal w Lublinie. 7-letnia dziewczynka znęcała się nad szczeniakiem
  4. Wspaniałe zachowanie labradora. Powiadomił właścicielkę, kiedy jej syn doznał udaru
  5. Jak nauczyć psa, aby nie prosił o jedzenie? Kilka prostych wskazówek
  6. Straszne odkrycie w polskim jeziorze. Spędzał tam wakacje z rodziną

Źródło: wtv.pl

Następny artykuł