Protest
Źródło: instagram/m_kolodziejczak_m

Warszawa. Ogromny protest rolników. Odpalili race, nic nie widać

30 Września 2020

Protest rolników znów zablokował ulice Warszawy. To już kolejny raz, gdy kobiety i mężczyźni wyszli na ulice, aby protestować w sprawie "piątki dla zwierząt". Rolnicy "żądają od prezydenta Andrzeja Dudy" weta , skandują obraźliwe hasła. Czy uda im się przekonać rządzących do zmiany noweli?

Rolnicy już trzeci raz zablokowali miasto, chcąc pokazać co myślą o "piątce dla zwierząt". Ponownie w środę, w środku tygodnia, jednak tym razem zaczęli sporo wcześniej. Protest miał rozpocząć się o godzinie 10:00, ale już przed godziną 8 odpalono pierwsze race przy rondzie Daszyńskiego. Biało-czerwony dym wzbił się w powietrze, a lider rolniczych protestów - Michał Kołodziejczak, szef Agrounii mówił, że "Dzisiaj jesteśmy pokojowo w Warszawie, ale niedługo będzie ostro".

Wyszła tylko na spacer ze swoim ukochanym psem. Chwilę później już nie żyła, okropna śmierćWyszła tylko na spacer ze swoim ukochanym psem. Chwilę później już nie żyła, okropna śmierćCzytaj dalej

Rolnicy wyszli na ulicę Warszawy

Rolnicy przyjęli, że dzisiejszy protest odbędzie się w tradycyjnej formie. Protestujący spotkali się na placu Trzech Krzyży. Jak poinformowała Wyborcza już po godzinie 10:00 było tysiąc osób. Zebrani mieli ze sobą transparenty, drewnianą trumnę, wieńce pogrzebowe. Wydrukowali napisy "Pogrzeb polskiego rolnictwa", "Prezydencie ratuj!", krzyczeli "PiS to partia zdrajców polskiej wsi".

W rozmowie z dziennikarzami rolnicy mówili, że czują się oszukani przez Prawo i Sprawiedliwość. Kiedy ustawa wejdzie w życie ceny bydła drastycznie spadną, a im przestanie się opłacać hodowla. Rolnicy boją się, że nie będą mieli za co żyć w kraju, konieczna będzie emigracja na zachód, aby zarobić na chleb. Czy Andrzej Duda zdecyduje się zawetować ustawę i wesprze hodowców?

- Okazuje się, że partia Prawo i Sprawiedliwość, to partia zdrajców polskiej wsi. Wieś zaufała Kaczyńskiemu i została zdradzona - mówił do mikrofonu Szczepan Wójcik, prezes Fundacji Polska Ziemia, przedsiębiorca z branży futrzarskiej.

O godzinie 10:30 po zagraniu muzyki pogrzebowej, protestujący przenieśli się pod Sejm.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Robiła klientce manicure, gdy na stół wskoczył kotek. W głowie się nie mieści, co zaczął wyprawiać
2. Miał poważne problemy ze snem. Zostawił na noc włączoną kamerę, gdy zobaczył nagranie, zaniemówił
3. Zakochany husky obsypał kotka całusami. Reakcja mruczka jest bezcenna

Rolnicy są wściekli o piątkę dla zwierząt

Hodowcy bydła są wściekli na rządzących za skandaliczne ich zdaniem przepisy w "piątce dla zwierząt". Ustawa trafiła do Senatu, a w niej znalazły się takie zapisy jak m.in. zakazu uboju zwierząt na cele religijne. Po wejściu ustawy w życie osoby prowadzące takie zakłady będą musiały zamknąć swoje działalności w ciągu miesiąca. Będą musieli również zapłacić odszkodowanie swoim klientom za zerwane kontrakty. W noweli znalazł się również podpunkt zakazujący hodowli zwierząt na futra. Co warto podkreślić, przepis ten doskonale funkcjonuje w innych państwach m.in. w Wielkiej Brytanii czy w Austrii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Urodziła dziecko w wieku 66 lat. Jak matka z córką wyglądają po 15 latach?
  2. Pies zobaczył swoją panią po dwóch latach rozłąki. Nagranie porusza do łez
  3. Piątka dla zwierząt: Koalicja zbiera podpisy pod apelem do Andrzeja Dudy o zablokowanie ustawy
  4. Ceny skupu bydła rzeźnego zmienią się drastycznie. Wszystko przez "piątkę dla zwierząt"
  5. Z ich lodówki znikał ser. Zamontowali w niej ukrytą kamerę. Sprawca inny niż myślicie
  6. Fani nie mogą się oderwać od wakacyjnego zdjęcia córki Małysza. Pokazała szczegół, o którym nawet nie myśleli

źródło: wyborcza

Następny artykuł