Protest rolników
Źródło: Piotr Molecki/East News

Warszawa. Trwa protest rolników przed siedzibą PiS, chodzi o piątkę dla zwierząt

16 Września 2020

Protest przed siedzibą partii Prawo i Sprawiedliwość na ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie właśnie trwa. Tłumy rolników i przedstawicieli ferm futrzarskich zebrały się o godzinie 9 i wspólnie wyrażają stanowczy przeciw w sprawie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, nad którym Sejm będzie obradował dzisiejszego dnia. Padają krytyczne hasła pod adresem Jarosława Kaczyńskiego.

Protest rolników i sprzymierzeńców biznesu futrzarskiego rozpoczął się dzisiaj z samego rana. Protestujący demonstrują swoje głębokie niezadowolenie w sprawie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt pod siedzibą PiS. Transparenty i wykrzykiwane hasła skierowane są przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu. Doszło do przepychanek wśród uczestników protestu, funkcjonariusze policji byli zmuszeni interweniować. Na miejscu są utrudnienia w ruchu.

Hannah i Shane powiedzieli sobie Hannah i Shane powiedzieli sobie "tak". Ich pies skradł całe show na bajkowych zdjęciach z uroczystościCzytaj dalej

Protest rolników i przedstawicieli ferm futrzarskich nie słabnie

Nowy projekt ustawy o ochronie zwierząt, który trafił do Sejmu zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, dopuszcza ubój rytualny jedynie na potrzeby krajowych związków wyznaniowych, wprowadza kontrolę społeczną ochrony zwierząt, zmiany struktur i warunków panujących w schroniskach, kategorycznie zabrania trzymania psów na łańcuchach oraz przewiduje utworzenie rady ds. zwierząt przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Na miejsce protestu przybyli przedstawiciele Agrounii oraz Polskiego Związku Hodowców Zwierząt Futerkowych. Obecni są również prawicowi politycy: Krzysztof Bosak i Dobromir Sośnierz (Konfederacja), Robert Winnicki z Ruchu Narodowego, czy Jarosław Sachajko z Kukiz'15 oraz była posłanka Renata Beger. Wszyscy zebrani zwracają się bezpośrednio do prezesa partii Prawo i Sprawiedliwość - Jarosława Kaczyńskiego.Padają zarzuty pod adresem polityka.

- Pan Jarosław Kaczyński, z młodymi ludźmi, którzy nigdy nie byli w gospodarstwie i nie dotykali tam zwierząt, wymyślili sobie ustawę, która ma zakazać uboju rytualnego - mówiła była posłanka Renata Beger - Panie prezesie przyszliśmy tutaj po to, żeby powiedzieć, że jest pan człowiekiem zmanipulowanym przez organizacji pseudo ekologiczne, które powołały sobie inspektorów - zarzuca prezesowi PiS.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wyciekło straszne nagranie z polskiej fermy futrzanej. Łzy same cisną się do oczu
2. Ciągnął ciężko chorego owczarka po asfalcie, zwierzę nie przeżyło. Kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być większe?
Dlaczego kury znoszą niebieskie czy zielone jaja? Jest to produkt uboczny żółci, powstający przy tworzeniu się powłok. Jaja mogą mieć różną barwę od koloru zielonkawego, aż do oliwkowego. Ciekawostką jest to, że skorupki Araucany i jej mieszańców są zielone w całym przekroju, a nie tylko na powierzchni.

"Piątka dla zwierząt to zdrada Polski"

Protestujący wyrazili swoje oburzenie za pomocą transparentów. "Zostawcie nasze miejsca pracy", "Kto chce zarżnąć polskie rolnictwo?", "Nie wspierajmy obcego kapitału, który chce niszczyć polskie rolnictwo", "Piątka dla zwierząt to zdrada Polski" - to tylko część haseł, które pojawiły się na niesionych banerach. Była posłanka Renata Beger ponownie zabrała głos. Twierdzi, że w polskich mediach pojawiają się nieaktualne zdjęcia sprzed lat, które ukazują przekłamaną rzeczywistość. Chodzi o materiały ukazujące skandaliczne warunki na jednej z ferm norek.

- Czy tak się godzi, pokazywać te same zdjęcia i oszukiwać społeczeństwo? Nasze hodowle są naprawdę elegancko przygotowane, są naprawdę godnie traktowane zwierzęta – mówiła była posłanka.

Beger podnosi również sprawę rezygnacji z uboju rytualnego. W opinii byłej posłanki oznacza to likwidację blisko 350 tysięcy polskich gospodarstw, czego skutki mogą boleśnie ugodzić w polską gospodarkę.

- To jest likwidacja nie tylko tych gospodarstw, ale również zakładów produkujących pasze, zboże. To jest łańcuch, w którym nie może zabraknąć ani jednego ogniwa, bo jeżeli zabraknie, to łańcuch się zaczyna rwać - skandowała pod siedzibą PiS.

W tłumie protestujących na Nowogrodzkiej doszło do przepychanek, oddział funkcjonariuszy policji, którzy byli obecni na miejscu był zmuszony interweniować. Protestujący próbowali wtargnąć siłą do siedziby PiS, aby porozmawiać z Jarosławem Kaczyńskim. Przejście blokowała policja, lecz części osób udało się wejść do środka. Policja apeluje z głośników o rozejście się. W obecnej chwili demonstranci przenoszą się spod siedziby Prawa i Sprawiedliwości pod Sejm RP.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przez przypadek odkryto skarb z okresu II RP. Historia tego miejsca przyprawia o dreszcze
  2. Szczeniak urodził się z pięcioma łapkami. Jego wygląd odbiera mowę, jest niezwykły
  3. Katarzyna Dowbor spełniła marzenie bohaterki z programu "Nasz nowy dom". Chodziło o psy
  4. Najbardziej niechciany pies w schronisku znalazł bratnią duszę. Ich wspólna historia wzrusza do łez
  5. Wiewiórka nagle "odleciała". Wideo wbija w fotel
  6. Pani Ewelina wybrała się rekreacyjnie do lasu na grzyby. Przeżyła horror. Panicznie prosiła tylko o jedno

Źródło: polsatnews.pl, wiadomosci.gazeta.pl

Następny artykuł