pomnik psa odsłonięty przez prezydenta
Źródło: youtube.com/The Ultimate Channel

Prezydent Turkmenistanu kocha psy. W stolicy odsłonięto 6-metrowy pomnik jego ulubionej rasy

15 Listopada 2020

Prezydent Turkmenistanu odsłonił ostatnio ogromny pomnik psa swojej ulubionej rasy. To niezbity dowód na to, że jest wielkim miłośnikiem czworonogów. Niektórzy jednak podnosili kwestię tego, że państwo środki przeznaczone na budowę pozłacanej 6-metrowej rzeźby z brązu mogło wykorzystać w bardziej pożyteczny sposób. Sprawę relacjonował między innymi Guardian.

Prezydent Gurbanguly Berdymukhamedov znany jest z ekscentrycznych gestów. W 2018 roku wprowadził zakaz posiadania czarnych samochodów przez osoby prywatne. W tym samym roku zdelegalizował prowadzenie pojazdów przez kobiety. Ostatnio zszokował opinię publiczną odsłonięciem ogromnego pomnika konnego. Coraz głośniej wybrzmiewają głosy o tym, że polityk traktuje kraj jak swoją własność. Monument psa rasy Alabi wydaje się potwierdzać te teorie.

Mały chłopiec otwiera prezent. W środku jest szczeniaczek, reakcja dziecka bezcennaMały chłopiec otwiera prezent. W środku jest szczeniaczek, reakcja dziecka bezcennaCzytaj dalej

Prezydent odsłonił ogromny pomnik psa

Pomijając jednak kwestie polityczne, skupimy się na samym monumencie, trzeba przyznać, robi on spore wrażenie. Pomnik poświęcony jest rasie psa wywodzącej się z terenów tego kraju.

Brązową rzeźbę owczarka środkowoazjatyckiego umieszczono na wysokim marmurowym cokole. Figura pokryta jest płatkami złota. Podstawę otoczono ekranami telewizorów, które wyświetlają filmy, na których przedstawiono te czworonogi. Prezydent chciał w ten uhonorować narodowe zwierzę swojego państwa.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Gdyby nie pies, cała rodzina by zginęła. Obudził ich w ostatniej chwili
2. Ma 70 lat i schudła blisko 60 kilogramów. Teraz przeszła kolejną spektakularną metamorfozę
3. Znaleźli psy i koty pomalowane na niebiesko. Prawda zupełnie inna niż myślisz, porażające

Psy Alabi są mu szczególnie drogie, co udowodnił przy kilku okazjach. Sam posiada kilka osobników tej rasy. Psa z własnej hodowli podarował kiedyś prezydentowi Federacji Rosyjskiej, Wladimirowi Putinowi, który także znany jest ze swojej miłości do psów. Berdimuhamedow napisał o tych czwórnogach książkę, w której nazwał je symbolem zwycięstwa i największym osiągnięciem Turkmenistanu.

Owczarki środkowoazjatyckie to duże psy odznaczające się ogromnym intelektem, jak i siłą fizyczną. Dorosły samiec osiąga nawet do 75 centymetrów wysokości w kłębie, przewyższając husky czy wilczura. Zyskują rosnącą popularność wśród europejskich miłośników psów.

ZOBACZ WIDEO:

Były pewne, że lis jest martwy. Po chwili na nagraniu widać, jak bardzo się pomyliłyByły pewne, że lis jest martwy. Po chwili na nagraniu widać, jak bardzo się pomyliłyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  2. Polak mieszkający w Szwecji zdradził zaskakującą prawdę na temat skandynawskiego kraju. Czy turyści są bezpieczni w północnoeuropejskim kraju?
  3. Maine coon inny niż myślisz. 5 faktów, których nie powie ci hodowca
  4. W Szczecinie powstanie nowoczesne schronisko. Będzie ogromne, rusza budowa
  5. Niewidomy pies po operacji pierwszy raz widzi panią. Niesamowita reakcja wzrusza do łez
  6. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  7. Nowatorski projekt rosyjskiej armii. Nowy myśliwiec będzie mógł latać w kosmosie?

źródło: o2.pl

Następny artykuł