niebieskie psy po pożarze
Źródło: ITV Anglia - Facebook

Znaleźli psy i koty pomalowane na niebiesko. Prawda zupełnie inna niż myślisz, porażające

15 Listopada 2020

Pożar, do którego doszło w miejscowości Clacton w Wielkiej Brytanii miał rzadko spotykane konsekwencje. Choć straż pożarna szybko ugasiła płonący magazyn, właściciele zwierząt, których sierść zmieniła kolor na niebieski, długo nie zapomną tych dramatycznych zdarzeń.

Pożar strawił budynek magazynu w hrabstwie Essex. Straż pożarna błyskawicznie przystąpiła do akcji gaśniczej. Dla bezpieczeństwa wykopano nawet rów wokół pogorzeliska, by zapobiec rozprzestrzenianiu się płomieni. Mieszkający w okolicy ludzie byli w szoku, gdy zobaczyli swoje zwierzęta, wracające z ogrodu z zabarwioną na niebiesko sierścią.

Kotek urodził się z wydłużoną nogą, jakiej jeszcze nikt nie widział. Właściciele od razu go oddaliKotek urodził się z wydłużoną nogą, jakiej jeszcze nikt nie widział. Właściciele od razu go oddaliCzytaj dalej

Zwierzęta po pożarze przybrały niebieski kolor

Początkowo sądzono, że gdzieś nieopodal znajduje się świeżo malowany przedmiot pokryty taką farbą. Okazało się jednak, że dziwne zjawisko ma związek z pożarem. Magazyn mieścił 8 worków z tuszem używanym do napełniania pojemników z tonerem do drukarek.

Pod wpływem ogromnej temperatury panującej wewnątrz płonącego magazynu barwnik wyparował. Wiatr rozniósł go wraz z dymem po okolicy, część cząsteczek spadła na ziemię, reszta była zawieszona w powietrzu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mama powiedziała córkom, że nie dostaną wymarzonego psa. Zapanowała histeria, wtedy ojciec zrobił niezwykłą rzecz
2. Ma 70 lat i schudła blisko 60 kilogramów. Teraz przeszła kolejną spektakularną metamorfozę
3. 14 owczarków niemieckich otoczyło małą dziewczynkę. Ojciec wszystko nagrał

Naukowcy badają niebieski toner

Zwierzaki narażone na kontakt z substancją, poza niebieskim futrem, nie miały żadnych niepokojących objawów. Nie jest jednak jasne, czy i kiedy farba zejdzie z ich sierści. Pigmenty używane w tuszach do drukarek są często bardzo silne.

Władze wciąż badają niebieskawy osad, ustalono, że nie jest on niebezpieczny dla zdrowia. Nie udało się jednak ustalić, jakiej substancji użyto, by uzyskać taki odcień toneru.

Essex County Fire and Rescue Service w oświadczeniu stwierdziło, że nie ma powodów do paniki, zaleca się jednak umycie zwierzaka, by jego skóra jak najkrócej miała kontakt z nieznanym pigmentem.

Pożar objął magazyn tonerów

W wyniku pożaru budynek magazynu spłonął praktycznie doszczętnie, a dziesiątki zwierząt pokryło się niebieską sierścią. Pojawiają się doniesienia o zabarwionych psach, kotach, a nawet królikach. Władze zapewniają jednak, że pył nie jest toksyczny ani niebezpieczny dla środowiska naturalnego, choć długotrwałe skutki zdarzenia wciąż są badane.

Gaszeniem pożaru zajmowało się Essex County Fire and Rescue Service (lokalna straż pożarna), z relacji ratowników i strażaków wynika, że choć płomienie były dość duże i gwałtowne, szybko udało im się ograniczyć ich rozprzestrzenianie.

Budynek, który stanął w płomieniach, przypominał bardziej szopę, lub tymczasowe zabudowania gospodarcze niż stałe rozwiązanie. Jak na razie brakuje informacji o wycenie poniesionych przez właściciela strat.

Policja i straż pożarna wciąż pracują nad ustaleniem przyczyn tego nieszczęśliwego zdarzenia, jak na razie nie udało się potwierdzić ani wykluczyć żadnej wersji przebiegu wydarzeń.

ZOBACZ WIDEO:

Niewidomy pies po operacji pierwszy raz widzi panią. Niesamowita reakcja wzrusza do łezNiewidomy pies po operacji pierwszy raz widzi panią. Niesamowita reakcja wzrusza do łezCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  2. Oficjalne stanowisko władz. Lockdown i godzina policyjna do 6 grudnia, za granicą źle się dzieje
  3. W opolskim pies rzucił się na ośmiolatkę. Przewieziono ją helikopterem do szpitala
  4. Dlaczego kot śpi na człowieku? Ma swoje bardzo ważne powody
  5. Otrzymała wymarzony prezent od dzieci. Kiedy starsza pani zmarła, jej syn wyznał poruszającą prawdę
  6. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  7. Poważna awaria w elektrowni jądrowej na Białorusi. Sąsiednie kraje żądają wyjaśnień, niepojące doniesienia

źródła:wamiz.co

Następny artykuł