klasa łowiecka
Źródło: facebook/Polski Związek Łowiecki - Zarząd Okręgowy w Słupsku

W Polsce ruszy pierwsza klasa o profilu łowieckim. Będą uczyć polowania na zwierzęta

9 Września 2020

Polowania na zwierzęta są kwestią sporną, która stale doprowadza do tarć pomiędzy aktywistami ze środowisk prozwierzęcych a oddanymi swojemu fachu myśliwymi. Dzisiejszego dnia zapadła kontrowersyjna decyzja, która może doprowadzić do eskalacji tego konfliktu. W Polsce powstanie pierwsza klasa o profilu łowieckim. W programie zajęć przewidziane są zajęcia praktyczne.

Polowania na zwierzęta to umiejętność, którą od zarania dziejów musiał posiąść każdy człowiek, aby przetrwać. Z biegiem lat oraz rozwojem technologii, którzy przyczynił się do zautomatyzowania procesu produkcji żywności, ludzie nie musieli już polegać na podstawowej umiejętności przetrwania, aby zdobyć pożywienie. Większość społeczeństw przestała zabijać dzikie zwierzęta, choć nie oznacza to, że polowania przestały być praktykowane. W Polsce wciąż istnieje liczna grupa myśliwych, którzy z dumą mówią o swojej pasji, a nawet zachęcają by uczyć się niej w szkole. Już niedługo w polskiej szkole ruszy pierwsza klasa o profilu łowieckim.

Gigantyczny dog niemiecki zbliżył się do przerażonego szczeniaczka. Właścicielka nie reagowałaGigantyczny dog niemiecki zbliżył się do przerażonego szczeniaczka. Właścicielka nie reagowałaCzytaj dalej

Polowania na zwierzęta i ochrona przyrody celem kształcenia w szkole

Na oficjalnym profilu na Facebooku Zarząd Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Słupsku poinformował, że 2 września 2020 roku zostało podpisane porozumienie pomiędzy ów Zarządem a Pomorskim Liceum Biznesu dla dorosłych w Słupsku oraz Centrum Edukacyjnym Technik. Członkowie słupskiego zrzeszenia wystosowali w nim prośbę o stworzenie nowego profilu klasy w Pomorskim Liceum Biznesu w Słupsku. Chodzi o specjalność łowiectwo. Według przedstawionego programu, tematyka zajęć będzie głównie skupiać się na ochronie przyrody, gospodarowaniu populacjami, biologią zwierząt łownych i wielu innych powiązanych zagadnieniach.

DZISIAJ GRZEJE:1. Wstrząsające nagranie z monitoringu windy. Mężczyzna robi biednemu psu okropne rzeczy
Dziewczynki nagrały filmik jak znęcają się nad małym kotkiem. Ich zachowanie oburza, na końcu zrobiły okropną rzecznagrały filmik jak znęcają się nad małym kotkiem. Ich zachowanie oburza, na końcu zrobiły okropną rzecz

Uczniowie kształcący się w murach Pomorskiego Liceum Biznesu będą mieli szansę na zgłębienie historii i etyki łowiectwa oraz nauki nad ochroną gatunkową. Oprócz tego, program kształcenia zobowiązuje uczestników kursu do doskonalenia swoich praktycznych umiejętności na strzelnicy. Rekrutacja już się rozpoczęła, a nauka w klasie łowieckiej będzie bezpłatna.

Aktywiści i politycy wyrazili obiekcje

Inicjatywa myśliwych ze Słupska nie spotkała się z bezkrytycznym przyjęciem. Sprzeciw wyrazili członkowie Partii Zieloni, którzy na Facebooku poruszyli problematykę utworzenia nowego profilu w polskiej szkole. Jak się okazuje, specjalizacja łowiecka w pomorskiej placówce edukacyjnej skierowanej ku dorosłym to dopiero początek. W planach jest utworzenie podobnego profilu dla klasy uczęszczającej do liceum dla młodzieży. Polski Związek Łowiecki nie widzą niczego zdrożnego w tym, by z ich pasją zapoznawali się niepełnoletni uczniowie i zapewniają, że są w trakcie konsultacji.

"Myśliwi deklarują, że »będą brali udział w przekazywaniu wiedzy«, a w ramach programu uczniowie mają usłyszeć o »etyce« zabijania zwierząt... Czy tak chcemy kształcić młodzież!?" - pytają wzburzeni Zieloni, podpisując publikowane zdjęcie hasłem "klasa o profilu morderców zwierząt".

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Do tej pory był normalnym górnikiem. Dzięki wielkiemu odkryciu w ciągu doby stał się milionerem
  2. Mężczyzna uratował psa rasy beagle przed uśpieniem. Pies podziękował mu w niezwykły sposób
  3. Dlaczego pies nie chce jeść? Powodów może być kilka
  4. Nagrano rzadkie zwierzę o niespotykanym wyglądzie. Większość ludzi nigdy wcześniej go nie widziała
  5. Dorobił się milionów na przemyśle futrzarskim. Milioner tłumaczy się z warunków panujących na fermach zwierząt
  6. Łukasz Szumowski przerwał milczenie. Niewiarygodne słowa, Polacy mogą być wściekli

źródło: polsatnews.pl

Następny artykuł