orzeł
Źródło: policja.pl

Policjant uratował niezwykle rzadkie zwierzę. Jest chronione na terenie naszego kraju

31 Sierpnia 2020

Policjant ze średzkiej komendy powiatowej wypoczywał na łonie natury, realizując jedną ze swoich pasji, jaką jest obserwacja dzikiej przyrody. Podczas tej wyprawy, mundurowy zauważył ranne zwierzę, które leżało pod linią wysokiego napięcia. Drapieżny ptak ewidentnie potrzebował pomocy. Na całe szczęście nie było za późno.

Policjant zauważył ranne zwierzę w miejscowości Rusko. Natychmiast podbiegł do rannego ptaka, okazał się nim orzeł bielik. Ptak jest chroniony na terenie naszego kraju. Prawdopodobnie wpadł na linię wysokiego napięcia, nie został przez nikogo umyślnie zaatakowany.

Jak dbać o psie łapy? Nie każdy właściciel zdaje sobie sprawęJak dbać o psie łapy? Nie każdy właściciel zdaje sobie sprawęCzytaj dalej

Policjant pomógł bielikowi

- Funkcjonariusz natychmiast podbiegł do rannego zwierzęcia, które najprawdopodobniej uderzyło w linie energetyczną, w wyniku czego złamało skrzydło i nie było w stanie wzbić się w powietrze. W tej sytuacji niezbędna była fachowa pomoc, dlatego policjant powiadomił dyżurnego miejscowej komendy policji, który na miejsce wezwał pracowników zajmujących się ochroną zwierząt - czytamy na stronie policji.

DZISIAJ GRZEJE:1. Miłość w czystej postaci. Pies zrobił cudowną rzecz dla bezpańskiej kotki
2. Myśleli, że ich pies jest chodzącym ideałem. Wszystko zmieniło się, gdy zobaczyli nagranie z ukrytej kamery
3. Jak dbać o psie łapy? Nie każdy właściciel zdaje sobie sprawę

2-letni orzeł bielik jest rzadko spotykanym ptakiem, przedstawicielem rodziny jastrzębiowatych, który jest największym europejskim orłem. Ptak po zaopatrzeniu weterynaryjnym został przekazany do ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt w Tomaszowie Bolesławieckim, gdzie pod okiem specjalistów będzie dochodził do pełni sił.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Orzeł bielik dochodzi do siebie w ośrodku dla dzikich zwierzątOrzeł bielik dochodzi do siebie w ośrodku dla dzikich zwierząt
policja.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Macie w domu kota? IBW ostrzega i wyjaśnia
  2. Aż milion Polaków dostanie wielki prezent. Ich oczekiwanie do lekarza znacznie się skróci
  3. Mama uczy szczeniaki posłuszeństwa. Strach się bać, labradorki od razu jej słuchają
  4. Weterynarz znalazł genialny sposób na swoich pacjentów. Uśmiech sam pojawia się na twarzy
  5. Czy koty lubią muzykę? Odpowiedź może niektórych zaskoczyć
  6. Pilny apel MSZ do Polaków. Sytuacja jest bardzo trudna

Źródło: policja

Następny artykuł