Akcja ratunkowa bernardyna
Źródło: youtube/radio.com

Rzucił się na pomoc szczeniakowi, który prawie się udusił. Brawa dla policjanta

20 Lipca 2020

Policjant z Massachusetts odznaczył się bohaterską postawą, kiedy w jego pobliżu znalazło się zwierze wymagające natychmiastowego ratunku. Od razu pospieszył na pomoc psiakowi, który zadławił się jedzeniem.

Policjant to wyjątkowo niebezpieczny, ale i szanowany zawód, który wiele wymaga od potencjalnego kandydata. W szeregu niezbędnych cech do wykonywania tej pracy nie może zabraknąć takich atrybutów, jak opanowanie, uczciwość, szybki refleks, żelazna dyscyplina, odwaga czy chęć niesienia pomocy. Nic dziwnego, że większość społeczeństwa czuje respekt w stosunku do funkcjonariuszy prawa, którzy wykonują swoją pracę z powołania. Przykładem osoby, która zasługuje na szacunek jest pewien policjant, który w amerykańskim miasteczku North Reading w stanie Massachusetts uratował życie zwierzęciu w potrzebie.

Stołeczne zoo prosi o pomoc w wyborze imienia dla leniwca. Musi zaczynać się na konkretną literęStołeczne zoo prosi o pomoc w wyborze imienia dla leniwca. Musi zaczynać się na konkretną literęCzytaj dalej

W policjantach jedyna nadzieja

Do niezwykłego, heroicznego aktu doszło na posterunku policji, który został uwieczniony przez monitoring. Na nagraniu widać, że Megan Vitale wraz z kolegą i zwierzęciem wbiegają do środka budynku i w panice wzywają pomoc. Na pierwszy rzut oka widać, że stało się coś naprawdę strasznego. Kobieta jest wyraźnie zestresowana i rozgląda się wokół z niecierpliwością, wskazując ręką w kierunku mężczyzny, który tuli zwierzę do piersi. Okazało się, że to nie ludzie byli w niebezpieczeństwie, a 9-miesięczny szczeniak rasy bernardyn, który zadławił się jedzeniem i miał problemy z oddychaniem.

Psiak prawdopodobnie znalazł ogromny kawałek jedzenia. Właścicielce nie udało się powstrzymać swojego pupila przez skonsumowaniem nieznanego pożywienia, lecz kiedy młody pies o imieniu Bodhi rzucił się na nie w pośpiechu, jedzenie nieszczęśliwie zaklinowało mu się w przełyku. Kobieta wiedziała, że finał tego zdarzenia może okazać się tragiczny w skutkach, dlatego popędziła z kolegą i maluchem na najbliższy komisariat.

DZISIAJ GRZEJE:1. "Puma w ogóle nie powinna być w bezpośrednim kontakcie z człowiekiem" - ekspert w gorzkich słowach o sytuacji z Nubią
2. Labrador postanowił przygarnąć bezpańskiego kotka. Teraz nie opuszcza go nawet na moment

Policjant nie zawahał się nawet na chwilę

Kiedy policjant zorientował się, co jest przyczyną problemu, rzucił się bez chwili zawahania ku szczeniakowi i miarowo klepał go po plecach, przeprowadzając doraźną pomoc przedlekarską. Modlił się, aby to pomogło w uratowaniu zwierzaka. Na całe szczęście kilka umiejętnych pchnięć w grzbiet pupila sprawiło, że duży kawałek pożywienia, który utknął mu w gardle został wypchnięty z tchawicy. Bodhi został ocucony, przebadany przez lekarza weterynarii i w efekcie nie groziło mu już dłużej żadne niebezpieczeństwo. Właścicielka psa najadła się ogromnego stresu, ale odetchnęła z ulgą, kiedy zobaczyła, że jej ukochany piesek jest bezpieczny. Nagranie z akcji ratunkowej bernardyna poruszyło serca milionów osób, które były pod szczerym podziwem dla funkcjonariusza policji.

ZOBACZ NAGRANIE:

Należą mu się ogromne brawa za szybką reakcję! Gdyby nie on Bodhi mógłby nie wyjść z tego cało.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W parku pełno jest dorosłych psów. Między nimi chowa się szczeniaczek, umiesz go znaleźć?
  2. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka
  3. Niesamowite. Wyłowili rybę, która ma część twarzy jak człowiek. Zdjęcia robią wrażenie
  4. Golden retriever dostał nową zabawkę. Właściciel nie przewidział jego reakcji, pies rozśmieszył tysiące internautów
  5. Kiedy należy wykastrować psa? Wszystko zależy od rasy
  6. Tragedia na Pomorzu. Pociągi zablokowane. Widok był druzgocący. Na miejscu są służby

Źródło: animalchannel.co

Następny artykuł