policjanci i weterynarz z psem
Źródło: policja.pl

Wspaniałe zachowanie polskich policjantów. Uratowali rannego psa z torów kolejowych

21 Września 2020

Policjanci otrzymali zgłoszenie o rannym zwierzęciu znajdującym się na torach kolejowych. Nie mogli pozwolić na to, by zginęło bez pomocy. Choć zajmują się przede wszystkim ochroną życia ludzi, kiedy tylko mogą starają się pomagać każdej istocie znajdującej się w potrzebie. Na miejsce od razu wysłano patrol, który miał zająć się czworonogiem.

Policjanci ruszyli na miejsce na rowerach. Zgłoszenie nie obejmowało dokładnej lokalizacji rannego psa. Nie było także wiadomo, co dolega zwierzakowi leżącemu w bardzo niebezpiecznym miejscu. Funkcjonariusze zakładali, że mógł on zostać potrącony przez przejeżdżający pociąg. Nie było więc czasu do stracenia. Poruszając się wzdłuż szyn szukali poszkodowanego futrzaka. Wiedzieli jedynie, że psiak znajduje niedaleko ulicy Reńskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Policjanci pokazali nowego członka ekipy. Tak słodkiego labradora dawno nie widzieliśmyPolicjanci pokazali nowego członka ekipy. Tak słodkiego labradora dawno nie widzieliśmyCzytaj dalej

Policjanci wydziału prewencji ruszyli na ratunek

Wydział prewencji policji odpowiedzialny jest między innymi za prowadzenie patroli w mieście. Jego zadaniem jest zapobieganie przestępstwom i dbanie o porządek publiczny. Na służbie często korzystają z rowerów lub prowadzą piesze obchody. W komunikacie policji opisującym zdarzenie czytamy, że to właśnie poruszający się na dwóch kołach policjanci zostali oddelegowani do tego zadania.

- Wtedy to dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał informację o rannym zwierzęciu leżącym na torach kolejowych. Na miejsce natychmiast dotarli mundurowi pełniący służbę w patrolu rowerowym. Po chwili odnaleźli oni rannego psa, który sam nie był w stanie się poruszyć - piszą policjanci na swojej stronie.

Znalezione przez nich zwierzę krwawiło, nie mogło stanąć o własnych siłach na nogi. Jego stan był dość poważny. By uniknąć zderzenia z pociągiem od razu przeniesiona psa w bezpieczne miejsce.

DZISIAJ GRZEJE:1. Skandaliczny filmik z zakładu mięsnego ujrzał światło dzienne. Świnie były traktowane w straszny sposób
2. Nagle wybiegły na nich dwa duże psy. Zaciągnęły ich w krzaki, szybko zrozumieli, że zostało im niewiele czasu
3. Kupiła 10-letnią, schorowaną rybkę w zoologicznym. Niemożliwe, co się stało, kiedy zmieniła jej akwarium

Policjanci wezwali wsparcie

Do transportu zwierzaka niezbędne było wsparcie zmotoryzowanych funkcjonariuszy. Pies mógł mieć uszkodzony kręgosłup lub połamane łapy. W bezpiecznym miejscu czworonóg został opatrzony przez weterynarza. Jego obrażenia były jednak poważne, musiał trafić do lecznicy dla zwierząt. Gdy wydobrzej, o ile nie zgłoszą się po niego właściciele, trafi do lokalnej placówki opiekuńczej, gdzie będzie czekał na adopcję. Gdyby nie interwencja funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim czworonóg nie miałby szans. Brawo!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Ranny piesek Ranny piesek
policja.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szuflady
  2. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  3. Zamość. Kobietę zaniepokoiły odgłosy wydobywające się z siatki. Podjęła interwencję, uratowała bezbronne życia
  4. Golden retriever urodził się z czarną plamką na pyszczku. Jest wyjątkowy, drugiego takiego nie zobaczycie
  5. Skandaliczne zachowanie nieletnich. Najpierw rzucali w ptaki przedmiotami, później było jeszcze gorzej
  6. Zatrważające wieści z Auschwitz. Turyści nie mogli uwierzyć własnym oczom. Przechodzi ludzkie pojęcie

Źródło: policja

Następny artykuł