pies z mieszkania
Źródło: facebook.com/Małopolska Policja

Policjanci weszli do mieszkania, z którego czuć było fetor. Nie spodziewali się

13 Sierpnia 2020

Policjanci otrzymali zgłoszenie o fetorze dobiegającym z jednego z mieszkań kamienicy w Chrzanowie. Od razu wysłano tam patrol. Okazało się, że mieszkanie należy do 67-letniej kobiety. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, ustalili, że faktycznie z mieszkania dobiega zapach zgnilizny. Zaniepokojeni podjęli decyzję o siłowym wejściu do mieszkania. To, co zobaczyli zmroziło krew w ich żyłach.

Policjanci nie zastali nikogo w środku mieszkania w chrzanowskiej kamienicy. Musieli więc wezwać na pomoc straż pożarną, wyposażoną w sprzęt pozwalający na sforsowanie ciężkich drzwi. Bano się, że coś mogło się stać 67-letniej kobiecie. Sąsiedzi stwierdzili, że od kilku dni w mieszkaniu panowała niepokojąca cisza, choć wcześniej słychać było szczekanie psów i ludzkie głosy. Gdy tylko sforsowali drzwi z mieszkania wyleciała fala niewyobrażalnego odoru. Policjanci nie spodziewali się zastać tam tego, co zobaczyli. Widok był wprost makabryczny.

Dzieci i psy często bawiły się w ogródku, gdzie ktoś wrzucił zatrute mięso. Doszło do tragediiDzieci i psy często bawiły się w ogródku, gdzie ktoś wrzucił zatrute mięso. Doszło do tragediiCzytaj dalej

Policjanci weszli do mieszkania 67-latki

Mieszkanie pełne było kości, sierści i zwłok zwierząt. Każda przestrzeń i powierzchnia wypełniona była odchodami oraz szczątkami kilku do kilkunastu psów i kotów. W relacji policjantów opisano to zdarzenie w krótki i rzeczowy sposób, jednak nawet ten raportowy opis budzi grozę.

- Po całym mieszkaniu porozrzucane były szczątki martwych zwierząt, sierść oraz kości, których ilościowo nie dało się zliczyć. Odnaleziono jednego żywego psa, który natychmiast został stamtąd zabrany. Pod wskazany adres przybył również prokurator Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie oraz lekarz weterynarii - czytamy na Facebooku Małopolskiej Policji.

Żywe zwierzę przewieziono do kliniki weterynaryjnej, później najprawdopodobniej trafi pod opiekę lokalnego schroniska. Policjantom nie udało się zlokalizować właścicielki mieszkania. Ustalili jednak, że do 67-latki należy jeszcze jeden lokal na terenie miasta. Mundurowi postanowili sprawdzić, czy kobieta nie przebywa w swoim drugim mieszkaniu.

DZISIAJ GRZEJE:1. Kotka robi najpiękniejsze prezenty. Zawstydziła wszystkich romantyków
2. Labrador i chihuahua mają szczeniaka. Właściciele pokazali mieszkankę tych dwóch ras, niewiarygodne

67-latka została zatrzymana przez policję

Gdy mundurowi dotarli pod wskazany im adres poczuli znanym im już zapach. Wiedzieli, co znajdą w drugim mieszkaniu. Musieli jednak sprawdzić, czy nie ma w nim żywych zwierząt, oraz podejrzanej o przestępstwo kobiety. Znów sforsowali drzwi, za którym znaleźli kolejne miejsce zbrodni.

- Widok, który tam zastali niczym się nie różnił od tego z mieszkania. W domu porozrzucana była sierść i kości niezidentyfikowanych zwierząt. Policjanci ujawnili także 19 żywych psów i przeszło 60 żywych kotów, przetrzymywanych w nieodpowiednich warunkach bytowych. W związku z całą sytuacją do sprawy została zatrzymana 67 -letnia kobieta, która wczoraj usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto prokurator zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci zakazu zbliżania się i opiekowania zwierzętami - czytamy dalej.

Na razie nic nie wiadomo o motywach kobiety. Nie można wykluczyć choroby psychicznej. Trudno uwierzyć jednak, by śmierć tak wielu zwierząt mogła być wynikiem zaniedbań.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kupili psa, ale się mocno zdziwili. Gdy zobaczył go weterynarz, od razu wezwał policję
  2. Wchodzi nowy przepis. Dotyczy każdego właściciela psa. Koniec z bezdomnością czworonogów w Chinach
  3. Golden retriever uratował swoją rodzinę. Stanął oko w oko z dinozaurem (WIDEO)
  4. Przestraszone dziecko zaczęło biec w kierunku psa. Niebywałe, co zrobił husky
  5. Winny pies błagał pana o wybaczenie. Co przeskrobał labrador?
  6. Pojechała z rodziną do Kołobrzegu. "Uciekaliśmy po godzinie", skandal

Źródło: Instagram, pudelek

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł