pies uratowany przez policje
Źródło: policja.pl

Ustronie Morskie. Ktoś potrącił psa. Wspaniała reakcja policjantów

11 Stycznia 2021

Policjanci często w swojej pracy stykają się z psami. Nie tylko z nimi pracują, ale też podejmują interwencje wobec krzywdzonych zwierzaków. Mundurowi z kołobrzeskiej "drogówki" zostali wezwani do potrąconego przez kogoś zwierzęcia, leżącego na poboczu drogi. Zachowali się we wzorowy sposób.

Policjanci od razu ruszyli na miejsce zdarzania. Ranne zwierzę miało znajdować się przy jednej z ulic miejscowości Ustronie Morskie. Przejeżdżając przez wieś, dostrzegli leżącego przy drodze psa. Sprawcy nie było na miejscu, funkcjonariusze nie mogli też znaleźć właścicieli przerażonego czworonoga. Czekając na przyjazd weterynarza, postanowili zrobić wszystko, by pies mógł poczuć się bezpiecznie.

Policjanci zaopiekowali się rannym psem

Funkcjonariusze policji, straży miejskich lub gminnych są odpowiedzialni za losy zwierząt przebywających na terenie ich jednostki. Mundurowi często podejmują interwencje w sprawie zwierząt porzuconych, zgubionych czy przetrzymywanych w złych warunkach.

Nic więc dziwnego, że osoba, która natknęła się na ranne zwierzę, skontaktowała się z najbliższą jednostką policji. Warto jednak docenić fakt, że funkcjonariusze poza wykonaniem rutynowych w takich wypadkach czynności, skupili się na samopoczuciu i dalszych losach zwierzaka.

- Na miejscu mundurowi zauważyli zwierzę, które było lekko ranne. Pies był oszołomiony, wystraszony. Ponieważ nie znalazł się właściciel czworonoga, policjanci powiadomili weterynarza. Do czasu przyjazdu lekarza policjanci zaopiekowali się przerażonym psem, ogrzewając go w radiowozie. Zwierzak poczuł się bezpieczniej - czytamy w relacji funkcjonariuszy.

Choć pies wydawał się lekko ranny, policjanci musieli zaczekać na weterynarza, który potwierdzi ich przypuszczenia. Adrenalina, stres i szok związany z wypadkiem mogły sprawić, że czworonóg nie czuł bólu.

Piękny dzięcioł padł ofiarą sylwestrowej nocy. Tak fajerwerki wykańczają ptakiPiękny dzięcioł padł ofiarą sylwestrowej nocy. Tak fajerwerki wykańczają ptakiCzytaj dalej

Policjanci pomogli psu wrócić do właścicieli

Pies był w szoku, ciepły kąt w radiowozie i towarzystwo życzliwych mu osób z pewnością pomogły mu dojść do siebie. Wezwany na miejsce weterynarz stwierdził, że życiu czworonoga nie zagraża niebezpieczeństwo.

- Na szczęście obrażenia psa nie okazały się groźne dla jego życia. Nasz Policjant zamieścił komunikat na jednym z portali społecznościowych, który przyczynił się do szybkiego odnalezienia właścicieli. Dziś „ODI” ma się dobrze, a opiekunowie są szczęśliwi, że trafił do domu po ucieczce z posesji - podsumowali mundurowi.

Właściciele zwierzaka są bardzo wdzięczni policjantom! I my również.

Zobacz zdjęcie:

Pies uratowany przez policjantów

Źródło: policja.pl

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł