komenda wojewódzka policji
Źródło: bip.krakow.kwp.policja.gov.pl/

Zalało nowo wyremontowaną salę w policji. "Winne ptaki"

28 Września 2020

Policja w Krakowi przeprowadziła ostatnio kosztowny remont sali konferencyjnej w budynku Komendy Wojewódzkiej. Zakupiono między innymi kosztowny sprzęt dźwiękowy oraz kilka wysuwanych ze ścian ekranów multimedialnych. Koszt inwestycji miał wynieść aż 1,25 miliona złotych. Krótko po remoncie pomieszczenie zostało zalane ponownie. Zdaniem rzecznik instytucji, winę za ten fakt ponoszą ptaki.

Policja w Krakowie remont zleciła na przełomie 2014 i 2015 roku. Projekt był bardzo ambitny obejmował wymianę podłogi, kompletną przebudowę sali pod kątem nowych rozwiązań informatycznych oraz całościową jej modernizację. W sierpniu tego roku doszło do ogromnej ulewy. Okazało się, że dach położonej na najwyższym piętrze przeciekł. Jak relacjonuje gazeta wyborcza, świeżo wyremontowane pomieszczenie zmieniło się w ruinę. Z sufitu ciekły strugi wody, odpadły kasetony a sprzęt audiowizualny uległ poważnym uszkodzeniom.

Poszła na kwarantannę, odmówiono jej pomocy przy psie. Słowa niektórych polskich urzędników oburzająPoszła na kwarantannę, odmówiono jej pomocy przy psie. Słowa niektórych polskich urzędników oburzająCzytaj dalej

Policja w Krakowie nie poczuwa się do odpowiedzialności

W związku z incydentem mundurowi oskarżani są o niegospodarność i niewłaściwe zabezpieczenie budynku. Zdaniem anonimowego źródła, pracującego na komendzie zdarzenia dało się uniknąć. Do zeszłego roku budynku doglądali zatrudnieni tam dekarze, którzy dbali o stan dachu.

– Sala jest na najwyższym piętrze, nad nią znajduje się dach, który jest płaski. Tam po tej ulewie zrobił się basen, aż woda przeciekła do środka. Do tego nie powinno dojść, gdyby odpowiedzialne za to osoby dbały o odwodnienie – mówi informator wyborczej w Komendzie Wojewódzkiej Policji.

Tej wersji nie potwierdza sama instytucja. W jej ocenie straty były dużo mniejsze, niż wynika to z szacunków osób z zewnątrz. Miały one wynosić około 10 tysięcy złotych.

DZISIAJ GRZEJE:1.16-latek prowadził azyl, zabili mu wszystkie zwierzęta. Stanął na nogi, ale pojawiły się olbrzymie problemy
2. Pies niechcący uderzył dziecko, wszystko się nagrało. Niesamowite, co zrobił chwilę później
3.Wielu Polaków popełnia identyczne błędy. Cierpią niewinne domowe zwierzęta

Zdaniem krakowskiej policji za awarie odpowiadają ptaki

Krakowscy policjanci zarzucają władzom instytucji zaniedbania. Powodów zalania dopatrują się w zwolnieniu dekarzy.

– W policji do niedawna zatrudnieni byli dekarze, którzy na bieżąco serwisowali policyjne budynki w całym województwie. Gdy jednak odeszli z pracy, nie zatrudniono nikogo w ich miejsce. Co więcej, kilka miesięcy temu doszło do zmiany na stanowisku naczelnika wydziału inwestycji i remontów. Może tu należy upatrywać źródeł zaniedbań – sugeruje anonimowy funkcjonariusz w rozmowie z wyborczą.

Różni się także ich ocena przyczyn zdarzenia. Zdaniem Katarzyna Cisło z biura prasowego krakowskiej policji nie doszło do zaniedbań, a przyczyną wypadku były przyczyny losowe, niezależne od władz placówki.

- Zator ten spowodowały najprawdopodobniej materiały naniesione przez ptaki – twierdzi Katarzyna Cisło, opowiadając na wątpliwości wyborczej.

Zapewnia, że na stanowiskach odpowiedzialnych za przeprowadzanie remontów i konserwacji stoją kompetentni funkcjonariusze, posiadający także i cywilne wykształcenie kierunkowe.

Chihuahua nie zamierza wstawać. Właściciel nagrał, jak maluch reaguje na pobudkęChihuahua nie zamierza wstawać. Właściciel nagrał, jak maluch reaguje na pobudkęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bezdomny poprosił o resztki jedzenia. Odpowiedź kierownika restauracji zamurowała gości
  2. Wierny pies nie chciał opuścić nieprzytomnego pana na krok. Zdjęcia rozczulają do łez
  3. Babcia wyszła tylko na spacer z yorkiem, a niechcący stała się gwiazdą. Wideo jest hitem sieci
  4. Skandaliczne zachowanie turystów w Tatrach. Narazili konie, tragedia
  5. Kot domowy tylko w domu z człowiekiem? Internauci stawiają sprawę jasno, wszystko przez ostatni atak mruczka na węża
  6. Kolejny kraj zamyka przed nami granicę. Wprowadzono ograniczenia dla przyjeżdżających z Polski

źródło: gazetawyborcza

Następny artykuł