policja i straż pożarna
Źródło: policja.pl

Policjanci uratowali 84-latka z pożaru. Wrócili też po jego zwierzęta, wszystkie przeżyły

30 Października 2020

Policjanci z Olsztynka uratowali starszego mężczyznę i jego zwierzęta. Mundurowi byli pierwszy na miejscu pożaru. Od razu ruszyli na ratunek.

Policjanci jako pierwsi pojawili się na posesji 84-latka, którego dom stanął w płomieniach. Dom mężczyzny, mieszkającego w gminie Olsztynek stanął w płomieniach. O dramatycznym zgłoszeniu dyspozytora służb ratunkowych powiadomili sąsiedzi. Obawiali się, że 84-latek może znajdować się w płonącym budynku. Patrol policji, który po chwili znalazł się na miejscu, dostrzegł staruszka pomiędzy kłębami dymu.

Rowerzystka w ostatniej chwili zobaczyła kocięta na drodze. Ratownicy z Tarnowa łapali je kilka godzinRowerzystka w ostatniej chwili zobaczyła kocięta na drodze. Ratownicy z Tarnowa łapali je kilka godzinCzytaj dalej

Policjanci uratowali 84-latka i jego zwierzęta

Policjanci nie mogli czekać, aż na miejsce dotrze zastęp straży pożarnej. Od razu przystąpili do akcji. Każda minuta była na wagę złota. Mężczyzna miał problemy z samodzielnym poruszaniem się. W akcji funkcjonariuszom pomagał 63-letni sąsiad poszkodowanego.

- 84-letni właściciel posesji przekazał policjantom informację, że w budynku gospodarczym znajdują się trzy konie i pies. Funkcjonariusze natychmiast wrócili do płonącego obiektu i wraz z sąsiadem uwolnili zwierzęta. Po chwili w wyniku pożaru doszło do zawalenia się budynku i rozprzestrzenienia się ognia na kolejne obiekty. Na szczęście w tym czasie obaj mężczyźni oraz zwierzęta byli już bezpieczni - czytamy na stronie warminsko-mazurskiej policji.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Na zdjęciu chowa się kot. Znalezienie go jest prawie niemożliwe, dasz radę?
2. Ależ afera, wystarczył jeden komentarz. Manowska może się pożegnać z programem "Rolnik szuka żony"?
3.Dlaczego kot uwielbia siedzieć na laptopie? Powód może Cię zaskoczyć

Poszkodowanymi mężczyznami zajęli się sanitariusze. Po chwili na miejscu zjawił się wóz strażacki. Szybko zaczęto gasić płonące zabudowania. Na szczęście wszyscy mieszkańcy wyszli z pożaru bez szwanku. Niezbędna będzie jednak prawdopodobnie pomoc materialna. Nie wiadomo kiedy mężczyzna będzie mógł wrócić do swojego domu.

- Wyjaśniane są przyczyny i okoliczności zaistniałego zdarzenia. O sytuacji został również powiadomiony burmistrz Olsztynka, który przyjechał na miejsce w celu organizacji dalszej pomocy poszkodowanemu właścicielowi posesji - piszą dalej policjanci.

Antek Królikowski pokazał, jak spędza wolny czas. Inni aktorzy powinni wziąć przykładAntek Królikowski pokazał, jak spędza wolny czas. Inni aktorzy powinni wziąć przykładCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Owczarek niemiecki zaatakowany przez właścicieli. Nie spodziewali się, że zapukają do ich drzwi
  2. Mateusz Morawiecki właśnie ogłosił swoje decyzje. Pilna wiadomość do wszystkich Polaków
  3. Piesek wyglądem przypomina pluszowego misia. Aż chce się go przytulić
  4. Kobieta uratowała umierającego psa. Nagle on jednym gestem przekazał jej smutną wiadomość.
  5. Ogromny pies berneński co noc zakrada się do pokoiku dziecka. Rodzice pokazali nagranie
  6. Jest nadzieja na dialog w sprawie przepisów aborcyjnych. Inicjatywa prezydenta wskazuje na jedno
  7. Do zrobienia syropu z pigwy potrzebujesz tylko 2 składników. Niesamowicie wzmacnia odporność, zalecany szczególnie w sezonie infekcji

źródło policja.pl

Następny artykuł