Atak
Źródło: fot. Wil Crisp i Karla Hunter

Do sieci wyciekło wstrząsające nagranie starcia kobiety z policją. Nie mogli zapanować nad psem, stało się najgorsze

22 Listopada 2020

Policja w asyście psów służbowych próbowała rozgonić uczestników nielegalnego zgromadzenia. W niespodziewanym momencie jeden z funkcjonariuszy stracił kontrolę nad zwierzęciem. Czworonóg w furii rzucił się na jedną z kobiet i brutalnie rozszarpał jej nogę. Pomimo przeprowadzonej operacji, ofiara ataku psa już nigdy nie odzyska pełnej sprawności.

Do tragedii doszło w Brystolu. Brytyjska policja przybyła na miejsce nielegalnego wydarzenia muzycznego. Licznie zgromadzeni uczestnicy stanowili wielkie zagrożenie, nie stosując się do obostrzeń obowiązujących w kraju wskutek obecnie trwającej sytuacji epidemiologicznej. Funkcjonariusze w asyście psów służbowych próbowali rozgonić uczestników rave'a.

Maleńkie słoniątka wskoczyły do głębokiej rzeki. Powód chwyta za serce, urocze wideoMaleńkie słoniątka wskoczyły do głębokiej rzeki. Powód chwyta za serce, urocze wideoCzytaj dalej

Policja nie mogła zapanować nad rozjuszonym psem

Policjanci wraz z wyszkolonymi psami otoczyli zgromadzonych i wystosowali ostrzeżenie. W związku z epidemią koronawirusa mundurowi kazali tańczącym ludziom jak najszybciej się rozejść.

W pewnej chwili jeden ze służbowych owczarków niemieckich wymknął się spod kontroli. Pies niespodziewanie wyrwał się do przodu i rzucił wprost na ludzi. Niewykluczone, że przyczyną zmiany w zachowaniu zwierzęcia był ogólny hałas, głośna muzyka oraz ogromny tłum. Wszystkie te czynniki mogły sprowokować zwierzę do agresywnej reakcji.

Niestety jedna z przypadkowych uczestniczek wydarzenia znalazła się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie. Jessica Mae Andrew stała najbliżej rozwścieczonego zwierzęcia. Kiedy zorientowała się, że policjanci nie mogą zapanować nad psem, było już za późno.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Suczka codziennie wymyka się do sąsiadów, ma ważny powód. Właściciele nie mogą jej powstrzymać
2. Grażyna Szapołowska pokazała swoją wnuczkę. Niezwykłe zdjęcie kobiet na okładce magazynu
3. Kot ze schroniska ma wściekły wyraz twarzy. W rzeczywistości jest kochanym zwierzakiem

Owczarek rozszarpał nogę kobiety

Owczarek niemiecki skoczył wprost na tańczącą Jessicę i z całej siły wbił zęby w jej udo. Po chwili zaczęło mocno szarpać, zadając młodej Brytyjce potworne obrażenia kończyny.

Policjanci próbowali odciągnąć niebezpieczne zwierzę od kobiety, lecz owczarek był nie do powstrzymania. Kiedy zwierzę wreszcie wypuściło kończynę Jessici z pyska, policjanci próbowali udzielić jej pierwszej pomocy.

- Pies zupełnie wymknął się spod kontroli. To było traumatyczne. Przebił mi udo i stopę - opowiada Jessica.

Niestety uraz był tak poważny, że kobieta wymagała natychmiastowej operacji przeszczepu skóry, mięśni oraz rekonstrukcji nogi. Pomimo przeprowadzonego zabiegu już nigdy nie odzyska pełnej sprawności ciała.

- Moja następna operacja odbędzie się dopiero w przyszłym roku. Lekarze będą próbowali przywrócić mi nogę do jakiegoś kształtu, ale już mi powiedzieli, że już nigdy nie będzie taka sama - relacjonuje dla "Independent" pogryziona przez psa.

Sprawa jest w toku

Ofiara ataku wściekłego pozwała policjantów o nadużycie siły podczas pełnionej służby. Prawnik Jessici jest zdania, że czyn okaleczenia jego klientki przez psa policyjnego nie jest możliwy do usprawiedliwienia.

W ciągu ostatnich miesięcy wielu mieszkańców Wielkiej Brytanii zwróciło uwagę na fakt, iż w trakcie pandemii koronawirusa funkcjonariusze policja coraz częściej posuwają się do nieproporcjonalnego użycia siły wobec cywilów. Niestety, w większości przypadków nie ponoszą odpowiedzialności za wyrządzone krzywdy.

- Policjanci muszą uzasadnić, dlaczego uważali za właściwe sprowadzenie tam policyjnych psów - mówi Kevin Blowe, koordynator policyjnej grupy monitorującej Netpol w rozmowie z the Independent.

Policja jest w trakcie sprawdzania nagrań z dnia koszmarnego wypadku. Mają ustalić, czy kobieta nie dostała ostrzeżenia przed zbliżającym się psem i czy funkcjonariusze mogli odciągnąć psa szybciej.

ZOBACZ WIDEO:

Czego boją się psy? Najpopularniejsze psie lęki, nie wszystkie są oczywisteCzego boją się psy? Najpopularniejsze psie lęki, nie wszystkie są oczywisteCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Rozpaczliwy apel do premiera i rządu. Zakopane może się nie pozbierać, chce zmiany decyzji
  3. Wstrząsający wypadek na polskiej drodze. Jeleń wbił się w auto matki z dwójką dzieci
  4. Jest tylko 5 typów właścicieli psów. Do którego z nich należysz?
  5. Husky każdego dnia wymyka się z domu. Kiedy właściciel zrozumiał, gdzie ucieka, serce zabiło mu mocniej
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Na jego dom spadł meteoryt. Dziś jest milionerem, niezwykła historia

źródło: o2.pl

Następny artykuł