twardziele radzą sobie lepiej od policji
Źródło: facebook.com/Rescue Ink Fans

Grupa twardzieli budzi postrach wśród oprawców zwierząt. Wymierzają sprawiedliwość lepiej niż policja

6 Października 2020

Policja często zmuszona jest do zajmowania się przypadkami porzuconych lub źle traktowanych zwierząt. W wielu wypadkach nie mają do tego odpowiednich kwalifikacji, w innych przepisy krępują możliwości ich działania. Z takimi problemami nie mierzyli się groźnie wyglądający członkowie grupy Rescue Ink. Członkowie organizacji należący do gangów motocyklowych postanowili działać na własną rękę i wymierzyć sprawiedliwość sadystom znęcającym się nad niewinnymi zwierzętami.

Policjanci często narzekają na fakt tego, że ich zakres obowiązków jest zbyt duży. W wielu miejscach muszą zajmować się właściwie wszystkimi aspektami utrzymywania porządku na ulicach. Od karania zaśmiecających chodniki osób, przez łapanie bezpańskich zwierząt po udaremnianie kradzieży. Często mają ważniejsze sprawy niż podjęcie interwencji u kogoś, kto trzyma zwierzę na zbyt krótkim łańcuchu. Z tego powodu założono grupę Rescue Ink. Motocykliści, działając w granicach prawa, walczyli o prawa zwierząt. Chociaż ich wygląd nie budzi zaufania społeczeństwa ze względu na liczne tatuaże, kolczyki i łańcuchy, aktywiści odznaczają się prawdziwie złotymi sercami.

Mężczyzna okrutnie ukarał psa za wykopanie dziury w ogrodzie. Biedactwo zostało kalekąMężczyzna okrutnie ukarał psa za wykopanie dziury w ogrodzie. Biedactwo zostało kalekąCzytaj dalej

Policja nie zawsze mogła zająć się zwierzakiem

Praktycznie nikt nie może patrzeć obojętnie na cierpienia zwierzaka. Niezależnie od tego z jakim gatunkiem mieli do czynienia zazwyczaj działali w ten sam sposób. Grupa muskularnych, wytatuowanych mężczyzn zjawiała się pod domem osoby zaniedbującej lub znęcającej się nad swoim podopiecznym. Trudno nie ulec tak rosłym i groźnie wyglądającym motocyklistom, którzy na pierwszy rzut oka wywołują strach. Chociaż wydaje się, że przy bezpośredniej konfrontacji z okrutnymi oprawcami puchatych piesków i kotków nie mieliby żadnej litości, to członkowie Rescue Ink wcale nie stosowali przemocy. Sam ich wygląd wystarczył by zastraszyć rozmówcę i skłonić go do przyznania się do winy. W wielu wypadkach stykali się z osobami, które nie chciały wyrządzić swojemu pupilowi krzywdy. Zaniedbania wynikały wtedy z braku środków lub wiedzy. Groźnie wyglądający motocykliści zmieniali się wtedy w uczynnych pomocników lub cierpliwych korepetytorów i objaśniali tajniki odpowiedzialnej opieki nad zwierzakami.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ktoś przywiązał psa do drzewa i zostawił na słońcu na 2 dni. Tragedii nie udało się uniknąć
2. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
3. Wyciągnął rękę, żeby pogłaskać małego yorka. Nie wiedział z kim zadarł, jest wideo

Mężczyźni czasem musieli prosić policję o pomoc

Niestety ich nieformalna grupa nie miała kompetencji do wejścia siłą na posesję, lub odebrania właścicielowi zwierzaka bez jego zgody. Jej członkowie pochodzili z różnych środowisk, część z nich była byłymi wojskowymi lecz zdarzali się także prawnicy, kolarze, łączył ich właściwie jedynie budzący szacunek wygląd. Czasem, w skrajnych sytuacjach musieli korzystać z pomocy policjantów. W wypadku wyjątkowo upartych oprawców, do których nie trafiały żadne argumenty trzeba było zmusić ich do oddania zwierzaka.

Działalność Rescue Ink udowadnia, że pomoc zwierzętom może przybierać różne formy, a strach może być znakomitą nauczką dla zwyrodnialców, którzy nie szanują cudzego życia i zdrowia.

ZOBACZ FILM:

Nagrała, jak podaje pomeranianowi jedzenie. Absolutny hit, ma już 20 mln wyświetleńNagrała, jak podaje pomeranianowi jedzenie. Absolutny hit, ma już 20 mln wyświetleńCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Strażak uratował 4-latkę z pożaru. Przez 37 lat próbowała go odnaleźć, udało się przez przypadek
  2. Mops i chihuahua zostali rodzicami. Szczeniaki są nieziemskie, ich widok aż zapiera dech
  3. Kinga Rusin wypoczywa na plaży, ale nie jest sama. Pochwaliła się wspaniałą nowiną, gratulacje
  4. Weterynarz wyjawił, co robi pies na chwilę przed uśpieniem. Niewyobrażalne
  5. PILNE: Policjanci z ważnym apelem. Chodzi o Kamila S. i pumę Nubię
  6. Koniec żartów, bezwzględna decyzja rządu. Wchodzą nowe obostrzenia, wielki cios dla turystów

źródło: opowiastka.com

Następny artykuł