wychudzony pies
Źródło: facebook.com/DIOZpl

Wolontariusze odebrali policjantowi skrajnie zaniedbane psy. Teraz policja weszła do ich domów, oburzający powód

6 Września 2020

Policja weszła do mieszkania wolontariuszy, którzy jakiś czas temu odebrali policjantowi zwierzęta w ciężkim stanie. Dwa tygodnie temu wolontariusze Dolnośląskego Inspektoratu Ochrony Zwierząt uratowali z rodziny policjanta z Głogowa skrajnie zaniedbane, wychudzone psy. Teraz muszą mierzyć się z sytuacją, na którą nie byli przygotowani.

Policja wkroczyła do mieszkania wolontariuszy pod pretekstem przeszukania, które miałoby na celu odebranie inspektorom konających zwierząt. Wolontariusze utrzymują jednak, że ich cała interwencja przeprowadzona była zgodnie z prawem. Psy odebrane policjantowi z Głogowa były skrajnie zaniedbane, niedożywione, wychudzone, a jak informuje Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt, wyglądają także jakby nigdy w życiu nie były u weterynarza.

Pokazała szczeniakowi, że jest w ciąży. Wideo, które chwyta za sercePokazała szczeniakowi, że jest w ciąży. Wideo, które chwyta za serceCzytaj dalej

Policja wkroczyła do mieszkania

Jak podaje DIOZ, około dwóch tygodni temu, policjantowi Marianowi J. z gminy Jemielno zostały odebrane 2 skrajnie wychudzone psy. Zwierzęta żyły przy pięknym domu w fatalnych warunkach - na łańcuchach, nie miał porządnej budy, ani wody do picia, były niedożywione. W związku z tym, gdy wolontariusze Inspektoratu dowiedzieli się o zaistniałej sytuacji, natychmiast podjęli decyzję o interwencji i odebraniu psów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wolontariusze zdradzili sekrety schronisk. Skandal w Radysach to dopiero początek
2. Pilny komunikat do wszystkich Polaków. Sytuacja lada moment będzie krytyczna
3. Zachowywał się jak zwierzę w ZOO. Kiedy zrozumieli, dlaczego to robi, wszystko nabrało sensu

Teraz jednak sytuacja się rozwinęła. Jeden z inspektorów poinformował że do jego domu wkroczyła policja, która podjęła decyzję o konieczności przeszukania mieszkania. Jak twierdzi DIOZ, wszystko w celu przekazania konających zwierząt z powrotem policjantowi, który tak je zaniedbał. Jakiś czas później także do mieszkania drugiej inspektorki biorącej udział w interwencji wkroczyli funkcjonariusze. Inspektorat pokazał zdjęcie nakazu przeszukana od prokuratury - jak się okazuje zostało ono wydane, by inspektorka oddała przechwycone psy w ręce policji. DIOZ utrzymuje, że dochowane zostały wszystkie procedury formalne związane z ratowaniem psów i czuje, że został niesprawiedliwie potraktowany przez policję. Czekamy na rozwój wydarzeń.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 77-letnia Urszula Dudziak zaskoczyła swoich fanów. Zdecydowała się na wyzwanie, którego nie podjęła się jeszcze nigdy w życiu
  2. Iza: ”Od lat sprzątam u bogaczy, zdradzę wam ich największy sekret. Wszyscy robią rzecz, która wywołuje u mnie mdłości”
  3. Zrobił niespodziankę swojemu psu. Reakcja mopsa to istny obłęd, jest wideo
  4. Podczas wybuchu z domów zniknęły zwierzęta. Nagranie z monitoringu wprawia w osłupienie
  5. Zmartwiona suczka podbiegła do obcych ludzi. Błagała o pomoc, chodziło o jej dzieci
  6. Trąba powietrzna na Mazurach. Wszystko latało. Ludzie stracili cały dorobek życia

źródło: facebook.com/DIOZpl

Następny artykuł