Trio bohaterów
Źródło: wroclaw.policja.gov.pl

Wrocław. Pies policyjny wpadł na trop w piwnicy. Nie do wiary, kogo znalazł

3 Września 2020

Policja we Wrocławiu otrzymała zgłoszenie w sprawie zaginięcia starszej osoby. Czworonożny policjant wabiący się Nos wraz z dwoma przewodnikami ruszył na misję poszukiwawczą. Załoga przeczesywała teren, aż niespodziewani pies złapał trop i ruszył w stronę piwnicy pustostanu. Funkcjonariusze nie mogli się nadziwić tym, kogo znaleziono w środku.

Policja we Wrocławiu przyjęła w tym tygodniu zgłoszenie w sprawie zaginięcia 84-letniego mężczyzny. Do Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki zgłosiła się starsza kobieta, której 84-letni mąż zniknął. Jak wynika z zeznania emerytki, mężczyzna wyszedł z ich wspólnego mieszkania i od kilkunastu godzin nie pojawił się z powrotem. Kobieta próbowała się z nim skontaktować, jednak wszelkie próby spełzały na niczym. Żona zaginionego mężczyzny bardzo się martwiła, ponieważ mężowi niejednokrotnie zdarzyło się potknąć i przypadkowo zrobić sobie krzywdę, dlatego obawiała się, że może potrzebować pomocy i postanowiła poprosić o wsparcie funkcjonariuszy policji.

Owczarek niemiecki nie mógł się ruszyć zza krat. Sąsiedzi myśleli, że utknął, prawda okazała się być innaOwczarek niemiecki nie mógł się ruszyć zza krat. Sąsiedzi myśleli, że utknął, prawda okazała się być innaCzytaj dalej

Policja wyruszyła na poszukiwania razem z psem tropiącym

Funkcjonariusze bardzo poważnie potraktowali zgłoszenie, dlatego Zastępca Komendanta Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki ogłosił alarm dla swojej jednostki. Grupy poszukiwawcze od razu wyruszyły w teren. Na miejscu pojawili się dwaj przewodnicy, towarzyszył im tropiący pies służbowy rasy owczarek niemiecki o imieniu Nos. Zaginiony mężczyzna nie zabrał ze sobą żadnych dokumentów, ani telefonu komórkowego, dlatego pomoc ze strony wyspecjalizowanego czworonoga mogła okazać się nieoceniona.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ktoś przywiązał kartkę do obroży psa i zostawił go pod sklepem. Ciężko powstrzymać łzy
2. Magda Narożna pokazała zdjęcie z wakacji. Wszyscy patrzą tylko na jej biust, przesadziła?

Policjanci przepytali sąsiadów o trasy spacerowe, które starszy mężczyzna najczęściej obierał, a w tym samym czasie policyjny pies miał szansę na dokładne zapoznanie się z zapachem zaginionego emeryta. Nos powąchał ubrania, kapcie i inne przedmioty, na których pozostał zapach 84-latka i szybko podjął trop. Jak zapewnili policyjni przewodnicy, Nos, albo „cudaczek” jak to żartobliwie go nazywają, jest wyjątkowym psem, który z radością wykonuje swoją pracę, dlatego i tym razem od razu zabrał się do roboty.

Nos dokonał zdumiewającego odkrycia

Wyszkolony owczarek niemiecki pokierował policjantów w stronę pustostanów na terenie byłej jednostki wojskowej. Nos wskazał pewne miejsce, a wkrótce potem policjanci zauważyli sylwetkę starszego mężczyzny w jednym ze zrujnowanych budynków. Funkcjonariusze spekulują, że 84-latek najprawdopodobniej spadł do piwnicy i nie potrafił samodzielnie się wydostać. Starszy pan był bardzo osłabiony, dlatego mundurowi czym prędzej przykryli go folią termiczną i zadzwonili po pogotowie, które bardzo szybko przyjechało na miejsce i przetransportowało mężczyznę do szpitala na badania.

Gdyby nie policyjny pies, odnalezienie 84-letniego mogłoby zająć policjantom znacznie więcej czasu, a w najgorszym wypadku - mogłoby zakończyć się tragicznie. Nos został nagrodzony ulubionymi przysmakami za dobrze wypełnione obowiązki. Należą mu się olbrzymie brawa!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Nos znakomicie wypełnił swoje obowiązkiNos znakomicie wypełnił swoje obowiązki
wroclaw.policja.gov.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od 1 września matki mogą liczyć na dodatkowe pieniądze. Żeby się załapać, musisz się pospieszyć
  2. Nie żyje jeden z najwspanialszych Polaków. Media właśnie przekazały dramatyczną wiadomość
  3. Golden retriever za nic nie chce opuścić parku. Właściciele nagrali genialny protest
  4. Owczarek niemiecki nie mógł się ruszyć zza krat. Sąsiedzi myśleli, że utknął, prawda okazała się być inna
  5. Cudem wydarli szczeniaka z rąk oprawcy. Maluch walczy o życie, potrzebna jest pilna pomoc
  6. Nie miał szans, zginął na miejscu. Tragiczna wiadomość wstrząsnęła Polską

Źródło: wroclaw.policja.gov.pl

Następny artykuł