byk w zagrodzie
Źródło: unsplash.com/Christian Englmeier

Mazowiecka policja ostrzega. Z gospodarstwa uciekło 8 byków, mogą być niebezpieczne

2 Grudnia 2020

Policja wydała komunikat, w którym ostrzega przed 8 zwierzętami, które miały zbiec z gospodarstwa w Nowej Kornicy. Spanikowane byki mogą stanowić zagrożenie dla człowieka. Poszukiwania uciekinierów wciąż trwają.

Policja ostrzega przed niebezpieczeństwem osoby, które mogą znajdować się na terenach, gdzie byki mogły się udać. Choć wbrew powszechnemu przeświadczeniu nie są to agresywne zwierzęta, łatwo sprowokować je do ataku lub przestraszyć. W wypadku spotkania z jednym z nich należy zachować spokój i schronić się w bezpiecznym miejscu i zadzwonić po odpowiednie służby.

Izabela z Izabela z "Gogglebox" pogrążyła się w żałobie. Wyznała nam, jak przeżyć stratę zwierzakaCzytaj dalej

Policja ostrzega przed zbiegłymi bykami

Zwierzęta mogą stanowić zagrożenie dla osób postronnych. O szczególną ostrożność apeluje się także do kierowców. Zderzenie z ogromną sztuką bydło mogłoby mieć tragiczne skutki dla prowadzącej samochód osoby.

- Z terenu gospodarstwa w Nowej Kornicy uciekło osiem byków mięsnych czerwonych rasy Limousine!! Apelujemy o rozwagę, zwierzęta są przestraszone i mogą być bardzo agresywne!! Nie należy samemu do nich podchodzić!! Jeśli ktoś zauważy, prosimy o natychmiastowy kontakt z dyżurnym naszej komendy pod nr tel. 47 707 72 00 - apelują policjanci na Twitterze.

Policja nie bierze jednak bezpośredniego udziału w poszukiwaniach. Funkcjonariusze w razie potrzeby pomogą zabezpieczyć zwierzęta i przekażą je hodowcy, który szuka ich na własną rękę.

Dorosłe zwierzę może ważyć nawet do 1100 kilogramów. Jest to odmiana mięsna, która szybko przybiera na masie. Byki mogą osiągać do 140 centymetrów w kłębie. Wśród bydła wyróżniają się mocno rozwiniętym instynktem stadnym.

Policja liczy na to, że zwierzęta nie rozdzieliły się, lub jeśli miało to miejsce, poruszają się co najwyżej w dwóch grupach. W innym wypadku odłowienie ich może okazać się długotrwałym procesem.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Policja radzi, co robić w razie spotkania z bykiem

Istnieje przeświadczenie, że te zwierzęta nie cierpią koloru czerwonego. Widok chusty tej barwy ma wywoływać u nich prawdziwą furię. Fanów ubrań w tym odcieniu możemy uspokoić - to popularne mity.

Nie zmienia to faktu, że zwierzęta są bardzo niebezpieczne. To, co prowokuje je do ataku, to nie barwa ubrania, a ruchy wykonywane przez noszącego je człowieka.

Funkcjonariusze policji proszą, by nie próbować łapać byków, czy nawet ograniczać ich swobody. Zwierzę może poczuć się osaczone i postanowić walczyć i o swoją wolność. Szarża potężnego stworzenia na człowieka może skończyć się poważnymi urazami, a nawet śmiercią.

Suczka za wszelką cenę chciała obronić swoje dzieci. Zasłoniła je własnym ciałem przed ratownikamiSuczka za wszelką cenę chciała obronić swoje dzieci. Zasłoniła je własnym ciałem przed ratownikamiCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

źródło: wydarzenia.interia.pl

Następny artykuł