Policja wóz
Źródło: pixabay/fsHH

Wszedł do kuchni i zastał widok, który zwalił go na kolana. Od razu wezwał policję

1 Maja 2020

Policja otrzymała nietypowe zgłoszenie. Gdy mężczyzna powiedział, co znalazł w swoim mieszkaniu od razu ruszyli na ratunek.

Policjanci zostali wezwani do jednego z domów w gminie Jedwabno w województwie warmińsko-mazurskim. Okazało się, że do mieszkania wszedł nieproszony gość, którego ciężko było samemu wypędzić. Domownicy poprosili o pomoc policję, a gdy mundurowi usłyszeli, co znajduje się w mieszkaniu, bez wahania ruszyli na pomoc. Jak zakończyła się interwencja?

Żmija weszła do mieszkania. Policja ruszyła na ratunek

- Oficer dyżurny jednostki otrzymał telefon od zmartwionego mieszkańca gminy Jedwabno, u którego w kuchni pojawił się nieproszony gość. W rozmowie z funkcjonariuszem dodał, że jest to najprawdopodobniej żmija zygzakowata. Mężczyzna powiedział również, że w domu jest jego żona i córka, które bardzo obawiają się gada - czytamy na stronie policji.

Mundurowi schwytali żmiję o podjęli decyzję o wywiezieniu jej w bezpieczne miejsce, gdzie będzie miała warunki do życia i nie będzie wzbudzała strachu.

- Policjanci bardzo sprawnie przeprowadzili interwencję wobec nieproszonego gościa i wywieźli go w bezpieczne miejsce, z dala od zabudowań. Domownicy, którzy byli świadkami niecodziennej interwencji, podziękowali szczycieńskim funkcjonariuszom, którzy ich zdaniem wykazali się nie lada odwagą i sprytem podczas „zatrzymania” gada - czytamy dalej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Chciał otruć psa sąsiada, ale zwierzę nie dało się nabrać. Inteligencja psa okazała się niesamowita
2.Mówią, że to najbrzydszy kot świata. Czy zasługuje na miłość?

Jak ostatnio pisaliśmy jadowite żmije można spotkać w polskich lasach i należy na nie uważać. Na spotkanie ze żmijami szczególnie narażeni są mieszkańcy Bieszczad i Beskidu Niskiego. Dlatego do wycieczki do lasu należy się przygotować - zaleca się wysokie obuwie z grubą podeszwą. Należy też uważnie patrzeć pod nogi - żmije są prawdziwymi mistrzyniami kamuflażu i niekiedy trudno je wypatrzeć na pierwszy rzut oka.

Nierozdrażniona żmija nie ma powodu zaatakować człowieka, który stanowi dla niej za duży cel. Staje się jednak niebezpieczna w momencie, kiedy jej spokój zostanie naruszony.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

KuchniaW kuchni było niebezpieczne zwierzę
unsplash/Lucas Benjamin

ŻmijaŻmija, która ukryła się w kuchni
Policja Warmińsko-Mazurska

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Owczarek niemiecki miał być uśpiony z powodu agresji. Gęś uratowała mu życie
  2. 5-letnia dziewczynka spotkała na polu 14 owczarków niemieckich. Ojciec wszystko nagrał
  3. Weterynarz napisał, co zwierzęta robią na moment przed uśpieniem. Słowa lekarza poruszają
  4. Chciał otruć psa sąsiada, ale zwierzę nie dało się nabrać. Inteligencja psa okazała się niesamowita
  5. Kotka adoptowała małe szczeniaki. Gdy weszły do jej kojca, szybko pożałowała
  6. Przy poczcie znalazł przerażonego labradora. Po kilku dniach poznał o nim prawdę, odebrało mu mowę

Źródło: Policja

Następny artykuł