Swiatzwierzat.pl
Szarańcza

twitter/

Plaga szarańczy sieje spustoszenie w Rosji. "Natura sama się mści"

13 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Jedna z egipskich plag - szarańcza - opanowała Rosję. Całe legiony owadów pustoszą pola w Kraju Krasnodarskim, a nowe pokolenia rozmnażają się w zatrważającym tempie. Zdaniem Ukraińców to kara za dotychczasowe działania prezydenta Władimira Putina.

Primorsko-Achtarsk w Kraju Krasnodarskim w południowej Rosji mierzy się właśnie z plagą szarańczy. Całe legiony owadów pustoszą wszystko na swojej drodze, pozbawiając tamtejszych rolników środków do życia.

Na Rosję spadła plaga szarańczy

Jak podają lokalne władze, w Kraju Krasnodarskim owady zjadły już 1,5 tysiąca hektarów upraw. Szarańcza szaleje w 89 miejscach regionu, zajmując powierzchnię 2,5 tys. hektarów.

- Najbardziej dotknięte inwazją szkodników są wsie Stepnaja i Priazowskaja, farmy Nowyje Limanokirpili, Stare Limanokirpili. W rejonie kalinińskim szarańcza denerwuje mieszkańców wsi Mogukorowka i Redant – podały rosyjskie media.

Niszczenie upraw przez owady przyczynia się do niedoborów żywności. Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) twierdzi, że 40 milionów osobników szarańczy jest w stanie zjeść tyle pożywienia, co 35 tys. ludzi. W efekcie nie tylko spadnie produkcja, ale też wzrosną ceny żywności.

Ewa Chodakowska

Ewa Chodakowska opowiedziała o wypadku w parku. Musiała natychmiast biec do weterynarza

CZYTAJ DALEJ

Ukraińcy przypominają: "To stąd pochodziły samoloty, które zrzuciły bomby"

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania m.in. z farmy Nowyje Limanokirpili, gdzie uprawy ucierpiały najbardziej. Widzimy na nim, jak owady tworzą w powietrzu "chmurę". Są ich miliony i powodują olbrzymie straty.

Tymczasem doradca mera Mariupola Petr Andriuszczenko zwraca uwagę, że w mieście Primorsko-Achtarsk, rejonie najbardziej dotkniętym przez plagę szarańczy, znajduje się lotnisko, z którego starują samoloty zrzucające bomby na miasta i wsie w obwodzie donieckim. Drwi ze zjawiska, nazywając je "zemstą natury" za agresję Rosjan na Ukrainę.

- To stąd pochodziły samoloty, które zrzuciły bomby na nasz teatr dramatyczny i szpital położniczy. Więc teraz to przeklęte miasto jest atakowane przez ukraińskie szarańcze bojowe. To inwazja, z którą nic nie mogą zrobić. Natura sama mści się za Mariupol – napisał na Telegramie.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

7 ras kotów, które wyglądają jak tygrysy, lamparty i gepardy. W ich żyłach płynie "dzika krew"

Każdy kot ma w sobie coś z tygrysa, ale czy kiedykolwiek marzyłeś o posiadaniu kota przypominającego swoich dzikich krewnych? Jest to jak najbardziej możliwe! Poznaj 7 kocich ras, które w większym lub mniejszym stopniu przypominają lamparty, serwale, gepardy czy oceloty. (fot. unsplash/Kim Davies)

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

W środku nocy psy zaczynają szczekać jak oszalałe. Na posesję wtargnął niebezpieczny intruz

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nietoperze tylko czekają na ich nieuwagę. Fotopułapka przyłapała "wampiry" podczas łowów

Czytaj więcej >
dziki, fot. unsplash.com/Rosie Sun, TOMASZ RADZIK/East News

Inne zwierzęta

Wychodzą w nocy i sieją spustoszenie. Leśnicy pokazali opłakane skutki nocnego żerowania dzików

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Otwarte Klatki pokazały celebrytom nagranie z polskich ferm futrzarskich. Ich reakcje mówią wiele

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagranie z Bieszczad robi furorę. "Zobaczyć niedźwiedzia to jedno, ale go usłyszeć"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pytony mogą połknąć prawie wszystko? Badacze nie dowierzali, przeprowadzając sekcję zwłok

Czytaj więcej >