plaga w mieście
Źródło: pixabay/Dimhou

Przekazali dramatyczne informacje. Ludzie muszą uważać, szerzy się kolejna plaga za granicą

9 Października 2020

Mieszkańcy jednego z amerykańskiego stanów mierzą się z plagą. Władze poinformowały o zachowaniu ostrożności szczególnie na południu Stanów Zjednoczonych, ale i we wszystkich parkach i ogrodach. Kontakt z niebezpiecznymi larwami powoduje silne bóle, obrzęki, gorączkę i wymioty. Należy uważać!

Plaga w stanie Wirginia. Tamtejsi urzędnicy poinformowali mieszkańców o niebezpiecznych jadowitych gąsienicach. Spotkanie z nimi może okazać się fatalne w skutkach. Należy wystrzegać się z larw, które mierzą od 3 do 3,5 cm długości i są pokryte grubą, włochatą sierścią. Gąsienice są pożywieniem ptaków. Jeśli w tym roku zbyt mocno będą dokuczać mieszkańcom, wadze zapowiedziały użycie środków owadobójczych.

Zobaczyła husky'ego w wannie i od razu chwyciła za telefon. Najlepsza reakcja psaZobaczyła husky'ego w wannie i od razu chwyciła za telefon. Najlepsza reakcja psaCzytaj dalej

Plaga jadowitych gąsienic

Jak podaje o2.pl, "włochate gąsienice są wczesnym stadium życiowym małej, nieszkodliwej ćmy flanelowej". Zanim rozwiną skrzydła mogą być niebezpieczne dla ludzi. Należy się dokładnie rozglądać w swoim otoczeniu, ponieważ te atakują nawet niezaczepione. Jak wyznała jedna z mieszkanek Rochmond, gąsienica ukuła ją w łydkę. Kobieta wyjmowała coś z bagażnika auta, kiedy nagle poczuła ostry ból, jakby "gorący noż przebijał jej łydkę".

Spotkania z gąsienicą nie należy bagatelizować. 55-latka udała się do szpitala, gdzie wykryto toksyny jej w organizmie. Po 3 dniach kobieta czuła się dobrze i wróciła do swoich obowiązków.

DZISIAJ GRZEJE:1. Ciekawski kot wskoczył na blat kuchenny. Nie wiedział nawet, w jakie tarapaty się wpakował, wideo
2. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
3. Mała krowa cudem uniknęła śmierci. Uciekła do lasu, nie do wiary, kto ją przygarnął

Plaga gąsienic: jak się zachować?

Gąsienice jeszcze nigdy nie były tak dokuczliwe jak w tym roku w Wirginii. W tym roku jest ich znacznie więcej, więc należy zachować szczególną ostrożność. Urzędnicy ostrzegają rodziców, aby zwracali większą uwagę na dzieci, które często dotykają różnych rzeczy/stworzeń, aby je zobaczyć. Można się skaleczyć i wpuścić toksyny do organizmu. Aby się ich pozbyć należy przemyć wodą miejsce, które dotknęła gąsienica. Igiełki można usunąć taśmą klejącą.

Zrozpaczona suczka szukała pomocy z martwym szczeniaczkiem w pysku. Bardzo się bałaZrozpaczona suczka szukała pomocy z martwym szczeniaczkiem w pysku. Bardzo się bałaCzytaj dalej

Źródło: o2.pl

Następny artykuł