Mały szczeniak płakał w torbie
Źródło: Pixabay/JerzyGorecki

Wyszedł na spacer. W krzakach usłyszał niepokojący płacz, który dobiegał z torby

8 Maja 2020

Płacz wydobywał się z poplątanych krzaków. Mężczyzna podszedł do nich zaniepokojony i zobaczył źródło dźwięku - małą torebkę leżącą wśród gałęzi.

Mężczyzna jak gdyby nigdy nic spacerował i korzystał z pięknego dnia i zieleni. Nagle, oprócz śpiewu ptaków, usłyszał inny, niepokojący dźwięk. Wsłuchał się w podejrzane łkania i zauważył ich źródło - pobliskie zarośla. Zbliżył się do nich, schylił i ujrzał małą torbę. To z niej dochodziły łkania. Kiedy ją otworzył - nie czekał ani chwili.

Pies był schowany w torbie

Irlandzka organizacja Dog Rescue Coolronan szybko została zaalarmowana o incydencie. Gdy mężczyzna otworzył torebkę, zobaczył w niej wystraszonego szczeniaka, którego małe i zaniedbane ciało w całości pokryte było robakami. Zwierzę musiało natychmiast otrzymać pomoc, by przeżyć.

Weterynarz nie dawał psiakowi szans. Zwierzak cierpiał na poważne schorzenie, które uniemożliwiało mu samodzielne poruszanie się. Potrzebował bliskiej obecności matki. Lekarze rozkładali ręce w geście bezradności. Trudno było mówić o jakiejkolwiek przyszłości dla biednego, małego chorego.

Chris Kelly, dyrektor lokalnego schroniska, nie przestawał wierzyć w malucha. Ta sytuacja głęboko nim wstrząsnęła. Postanowił, że sam zadba o rozwój szczeniaka. Chciał zrobić wszystko, by uratować psa. Mężczyzna nie krył wzruszenia, gdy Bobby, bo tak nazwano porzuconego czworonoga, zaczął zdradzać oznaki rozwoju. Z kondycją malucha było coraz lepiej. Zwierzę powoli odzyskiwało siły, choć każdy dzień był wciąż dużym wyzwaniem.

Zachowanie Bobby'ego było niesamowite. Szybko nawiązywał przyjaźnie z mieszkańcami schroniska. Z każdym pracownikiem łączyła go szczególna więź. Zwierzę doskonale czuło, że to właśnie tym ludziom zawdzięcza swoje życie. Psiak robił wszystko, by okazać swoje przywiązanie i uczucie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mężczyzna udawał martwego. Chciał sprawdzić reakcję kota na jego śmierć
2. Szczeniaki gonią małego chłopca. Nagle dziecko się potyka, wszystko się nagrało

Setki osób odzywało się do pracowników schroniska, by zapytać się o szczegóły adopcji. Wszystkich mieszkańców okolicy poruszyła historia o szczeniaku odnalezionym w torbie rzuconej w zarośla. Jednak to właśnie Chris Kelly zdał sobie sprawę, że zakochał się w uroczym czworonogu. Postanowił, że przyjmie go pod swój dach. Bobby zaprzyjaźnia się z innymi zwierzakami, które mieszkają wraz z Chrisem. Jednak to właśnie z mężczyzną stworzył nierozłączną parą.

Dog Rescue Coolronan wykorzystuje opowieść o szczeniaku, by pracować nad wrażliwością ludzi. Organizacja walczy o lepsze traktowanie zwierząt domowych. Podejmuje się szeregu działań, które wzmacniają świadomość człowieka.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Bobby jest już duży i szczęśliwyBobby jest już duży i szczęśliwy
facebook/Dog Rescue coolronan

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kupili słodkiego szczeniaka i zabrali go do domu. Tydzień później porażająca prawda wyszła na jaw, nie było czasu do stracenia
  2. Czy psy powinny spać z dzieckiem w łóżku? Powinieneś wiedzieć o 3 rzeczach
  3. Wpuścili do domu rekina. Chcieli zobaczyć jak husky zareagują na żart
  4. Znalazła przy drodze dwa małe szczeniaki. Kiedy poszła z nimi do weterynarza, zamarła słysząc diagnozę
  5. Coraz więcej osób chce mieć psa ropuchę. Czworonóg żyje bardzo krótko
  6. Potrąciła psa w trakcie jazdy rowerem. Wypadek okazał się tragiczny w skutkach

Źródło: theanimalclub.net

Następny artykuł