pitbulle rzucają się na kota
Źródło: youtube.com/Abdulaziz A.A

Kot odpoczywał, nagle rzuciły się na niego 2 pitbulle. Właścicielka była bezsilna, choć próbowała

4 Września 2020

Pitbulle uchodzą za niebezpieczne zwierzęta. W Polsce ich hodowla objęta jest pewnymi obostrzeniami, rasa została wpisana do wykazu psów stwarzających zagrożenie. Choć większość czworonogów nie wykazuje śladów nieuzasadnionej agresji, gdy już dochodzi do ich ataku na człowieka lub inne zwierzę, ich siła oraz zwinność sprawiają, że ciężko je zatrzymać. W tym wypadku ich ofiarą stał się odpoczywający na ulicy kot.

Pitbulle to psy, nad którymi ciężko zapanować. Zwierzaki przewyższają siłą niejednego dorosłego człowieka. Utrzymanie nad nimi kontroli, nawet jeśli prowadzone są na smyczy może stanowić duże wyzwanie. Nawet jeden taki pies może sprawiać problemy. Kobieta widoczna na nagraniu prowadziła parę tych zwierząt. Głównie dlatego nie udało jej się zapanować nad agresywnymi psami. Gdy udawało jej się odciągnąć jedno z nich, drugie od razu wyrywało do przodu.

W parku przyrody schwytano gigantycznego krokodyla. Strażnicy przecierali oczy ze zdziwieniaW parku przyrody schwytano gigantycznego krokodyla. Strażnicy przecierali oczy ze zdziwieniaCzytaj dalej

Pitbulle rzuciły się na kota

Kot leżał spokojnie na skraju chodnika. Duży jak na swój gatunek zwierzak postanowił uciąć sobie drzemkę na świeżym powietrzu. Nie spodziewał się, że z zza rogu mogą wynurzyć się dwa ogromne psy, które nie przepadają za mruczącymi futrzakami. Pitbulle od razu rzuciły się na swoją ofiarę. Kobieta prowadząca je na smyczy nie była w stanie utrzymać ich na wodzy. Przewróciła się, gdy dwa masywne zwierzaki pociągnęły ją do przodu. Zanim udało jej się wstać i pozbierać po upadku psy zdążyły dopaść kota. Złapały go w zęby i zaczęły gryźć oraz szarpać. Mruczek nie miał żadnych szans z dwójką ogromnych agresorów. Kobieta próbowała zapanować nad swoimi czworonogami. Jak tylko wstała podbiegła do nich. Kopnęła jednego z psów próbując zrzucić go z jego ofiary. Później zmieniła koncepcję i próbowała odciągnąć zwierzaki za pomocą smyczy. Nie miała jednak dość siły by oderwać je od szamoczącego się w bólu kota.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ktoś przywiązał kartkę do obroży psa i zostawił go pod sklepem. Ciężko powstrzymać łzy
2. Są ranne dzieci, ofiary śmiertelne. Fatalne doniesienia z Polski

Właścicielka pitbulli nie mogła nad nimi zapanować

Takie zdarzenie prowokują dyskusję nad tym, czy hodowla ras uznawanych za niebezpieczne powinna być regulowana prawnie. W Polsce, kobieta musiałaby uzyskać pozwolenie od władz gminy i zarejestrować hodowlę, która podlegała by kontroli właściwych organów. Najwyraźniej w miejscu, z którego pochodzi nagranie nie obowiązują takie przepisy. Zwierzęta nie mają nawet na sobie kagańców. Gdyby ich właścicielka ubrała im je, zdarzenie byłoby dużo mniej brutalne, nie mogłyby chwycić kota w zęby, mruczek wyszedłby z opresji najwyżej z kilkoma siniakami. Posiadanie dużego, potencjalnie agresywnego zwierzaka to duża odpowiedzialność. Nie każdy nadaje się na opiekuna takiego psa.

ZOBACZ FILM:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rzadkie śpiewające psy przetrwały. Niesamowite wideo odkrycia ekspedycji w Nowej Gwinei
  2. Zostało tylko kilka godzin. Wydano ostrzeżenie, wszystko wydarzy się już dziś po południu
  3. Pudelek urodził się z ludzką twarzą. Niewiarygodne, jak wygląda
  4. Tygrys uratował mężczyznę przed lampartem. Wideo odbiera mowę
  5. Carrefour wprowadza wielkie zmiany. Już wkrótce nie kupisz tam pewnego produktu
  6. Rząd podjął decyzję. Olbrzymie zmiany dla Polaków. Wszystko się zmieni

źródło: youtube.com

Następny artykuł