Pitbull
Źródło: youtube/RM videos

Pitbull nie znosi obcinania pazurków. Gdy właścicielka zbliżyła się w jego stronę z cążkami, pies nie wytrzymał

31 Października 2020

Pitbull panicznie boi się obcinania pazurków. Wystraszony pies zrobi dosłownie wszystko, byleby tylko właścicielka nie zbliżała się w jego stronę z nożyczkami. Kobieta jednak mu nie odpuściła i postanowiła nagrać, jak jej podopieczny zachowuje się podczas rutynowego zabiegu. Kamera uchwyciła reakcję jedyną w swoim rodzaju.

Pitbull uchodzi za psa o niezwykłej sile i agresywnym usposobieniu. Zdaniem behawiorystów zwierząt nie jest to do końca prawda, bowiem niezależnie od rasy, każdy pupil szkolony pod okiem specjalisty lub doświadczonego opiekuna wyrośnie na lojalnego i spokojnego towarzysza człowieka, który nie będzie stwarzał zagrożenia dla swojego otoczenia. Co ciekawe, pitbulle są z natury opanowanymi i sympatycznymi zwierzętami, które też mają swoje lęki i obawy.

Dziewczynka trzyma w ramionach umierającego kotka. Nagrano, jak żegna go we wzruszający sposób, aż łza kręci się w okuDziewczynka trzyma w ramionach umierającego kotka. Nagrano, jak żegna go we wzruszający sposób, aż łza kręci się w okuCzytaj dalej

Pitbull nie cierpi obcinania pazurków

Właścicielka suczki rasy pitbull o imieniu Ginger doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że obcinanie pazurków to najbardziej znienawidzona czynność przez jej podopieczną. Psiak popada w histerię na sam widok cążek w ręku swojej pani. Reaguje wtedy w unikalny sposób, który sprawia, że nie można powstrzymać śmiechu.

Z początku kobieta ulegała wybitnej grze aktorskiej suczki i nie wiedziała, co zrobić, aby przekonać Ginger do tego przykrego obowiązku. Jednakże z biegiem czasu zaczęła się przyzwyczajać do wybuchów histerii pupila i ku jej ogromnemu niezadowoleniu zawsze stawiała na swoim.

Pewnego razu, kiedy ponownie musiała obciąć jej pazury, wpadła na pomysł, aby pokazać światu przekomiczną reakcję "królowej dramatu". Na nagraniu widzimy, że suczka z niechęcią podaje łapę swojej opiekunce, jednak po chwili spektakularnie pada na plecy, jak gdyby zemdlała ze strachu! Przekonywającą grę aktorską zaburza tylko jeden gest - mrugające oko Ginger, która zerka na kobietę, aby sprawdzić, czy udało jej się ją przekonać.

Internauci o mało nie padli z wrażenia, kiedy zobaczyli, co pitbull wyczynia. Chociaż "nieprzytomny" pitbull leżał na grzbiecie i udawał, że nie ma z nim kontaktu, jego właścicielka nie dała się nabrać na dobrze znany numer i w dalszym ciągu obcinała suczce pazurki. Wygląda na to, że psiak musi się bardziej postarać, aby zasłużyć na Oscara.

Wideo stało się absolutnym hitem, a w ciągu zaledwie kilku dni zostało udostępnione tysiące razy w Internecie. Nie ma co się dziwić, histeryczna reakcja Ginger to prawdziwy majstersztyk, w który niejedna osoba mogłaby uwierzyć.

DZISIAJ GRZEJE 1. Dziewczynka trzyma w ramionach umierającego kotka. Nagrano, jak żegna go we wzruszający sposób, aż łza kręci się w oku
2. Nowy zakaz niebawem wejdzie w życie. WIR apeluje o zmianę decyzji, konsekwencje uderzą w rolników
3. Nie będzie "Piątki dla zwierząt"? Wiceminister wszystko potwierdził

Pielęgnacja psich pazurków - dlaczego jest tak ważna?

Podczas codziennych spacerów po chodniku lub innej twardej nawierzchni psy naturalnie ścierają sobie pazury. Tak przynajmniej dzieje się w teorii. Praktyka wygląda już nieco inaczej. Nasze zwierzaki czerpią dużo większą przyjemność z biegania po miękkiej trawie czy skakaniu po wygodnych kanapach. Zdarzają się sytuacje, kiedy to pazurki naszych czworonogów osiągają długość, która znacznie utrudnia im codzienne funkcjonowanie, a w ekstremalnych przypadkach - nawet doprowadza do złamania kości palców.

Warto mieć również na uwadze budowę psiej łapki. Czworonożne zwierzaki są wyposażone w tzw. piąty pazur, który nie jest osadzony na tej samej wysokości, co pozostałe cztery, dlatego nie dotyka on podłoża. Psiaki są narażone na naderwanie czy złamanie go podczas zabaw, kiedy to przypadkowo o coś zahaczą, dlatego należy regularnie go przycinać.

Warto przyzwyczajać psa do obcinania pazurków od okresu szczenięcego, aby w przyszłości oszczędzić czworonogom niepotrzebnego stresu. Najważniejsze, aby nie wymuszać tej czynności siłą, ponieważ straumatyzowany piesek może zareagować agresją.

Obcinanie pazurków u psów jest zabiegiem, który każdy właściciel może bezproblemowo przeprowadzić w domu. Jeśli jednak nie czujesz się pewnie w tej roli, zawsze może zlecić to zadanie weterynarzowi lub profesjonalnemu groomerowi. Każdy zabieg powinien być nagradzany, aby psiaki kojarzyły go z czymś pozytywnym, niżby źródłem lęku.

ZOBACZ WIDEO:

Nie będzie Nie będzie "Piątki dla zwierząt"? Wiceminister wszystko potwierdziłCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Owczarek niemiecki zaatakowany przez właścicieli. Nie spodziewali się, że zapukają do ich drzwi
  2. Mateusz Morawiecki właśnie ogłosił swoje decyzje. Pilna wiadomość do wszystkich Polaków
  3. Psi staruszek utknął na dobre. Strażnicy miejscy od razu rzucili się na pomoc
  4. Na ponad 100-letnim grobie przez cały rok leżą patyki. Powód zupełnie inny, niż się wydaje
  5. Czemu pies nie śpi w nocy? Ważne rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę
  6. W PRL była wielką gwiazdą. Zawsze odważna, swoje poglądy na temat aborcji wygłaszała z narażeniem kariery
  7. 3 minuty nie wystarczy na zrobienie ciasta? Nic bardziej mylnego, przepis na błyskawiczny wypiek zwala z nóg

źródło: frenchowelove.pl, youtube

Następny artykuł