Pitbull z otwartym pyszczkiem
Źródło: Pixabay/Senbonzakura

Odwiedził znajomych, zagryzł go pitbull. Jest decyzja w sprawie groźnego psa

30 Czerwca 2020

Pitbull zaatakował gościa, który odwiedził jego właścicieli. Mieszkańcy kanadyjskiego miasta Kamloops zszokowały wieści o tym, co miało miejsce w domu przy Singh Street. Agresywny pies rzucił się na mężczyznę i zaczął go atakować. Mimo prób ratunku ze strony opiekunów czworonoga, nie udało się zapobiec tragedii.

Pitbull zaatakował mężczyznę, który przyszedł w gości do właścicieli psa. Agresywne zwierzę rzuciło się na odwiedzającego, zaatakowało go i bardzo poważnie raniło. Choć do pogryzionego mężczyzny przyjechały aż dwa ambulansy, na ratunek było już za późno. Poszkodowany zmarł na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń. Zdruzgotani właściciele pitbulla znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji - jego życie zawisło na włosku.

Kot codziennie o 12 czeka pod drzwiami. Powód jest zupełnie inny niż myśliszKot codziennie o 12 czeka pod drzwiami. Powód jest zupełnie inny niż myśliszCzytaj dalej

Pitbull zaatakował mężczyznę, doszło do ogromnej tragedii

Do makabrycznego zajścia doszło w poniedziałek, 29 czerwca w kanadyjskim mieście Kamloops. Pewien mężczyzna przyszedł w odwiedziny do znajomych, którzy mieli psa rasy pitbull. W trakcie wizyty pies rzucił się na gościa i zaatakował. Poszkodowany właściwie nie miał żadnych szans - zmarł na miejscu, w wyniku odniesionych obrażeń. Kiedy na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci, odebrali pitbulla właścicielom. Została podjęta bardzo kontrowersyjna decyzja - postanowiono uśpić psa.

Czy pitbulle to rzeczywiście agresywna rasa?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta - nie. Zachowanie psa zależy od tego, w jaki sposób został on wychowany. Niestety wciąż pokutuje bardzo krzywdzący mit o tym, że pitbulle to urodzeni mordercy. Rzeczywiście - przez wiele lat psy tej rasy były wykorzystywane do psich walk, jednak to człowiek ponosił winę za agresję tych czworonogów. Przeszkolone do zabijania i atakowania psy były po prostu wytresowane do tego, żeby być agresywne. W swojej naturze, pitbulle są łagodnymi psiakami, które bardzo mocno przywiązują się do swoich opiekunów i na każdym kroku okazują im swoje uczucia. Pitbulle, kiedy są wychowywane w kochającym, dobrym domu, wyrastają na pogodne, bardzo towarzyskie psiaki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ratowali 600 zwierząt. W przyczepie campingowej było też dziecko, szczegóły akcji ratunkowej porażają 2. Potrzebują naszej pomocy. Jeśli znajdziesz jakiegoś na ziemi, koniecznie go podnieś

Czy uważacie, że w tego typu sytuacjach powinno się uśmiercać zwierzę? Zwłaszcza, że powszechnie znanym faktem jest to, że najczęściej to człowiek odpowiada za pojawienie się agresywnych zachowań u zwierzaka.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Zachowanie psa zależy od tego, jakie wychowanie otrzymaZachowanie psa zależy od tego, jakie wychowanie otrzyma
Pixabay/JussyD

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy Wasze koty też kładą się wam na biurku, gdy próbujcie pracować? Właściciele kociaków doskonale to znają
  2. Poruszający apel o pomoc schroniska w Radysach. Potrzeba rąk do pracy i podstawowych produktów dla zwierząt
  3. Brzuch owczarka był ogromny. Właściciele czekali na szczeniaki, prawda zwaliła ich z nóg
  4. Urzędniczka trzymała kundelka w pełnym żarze. Zagłodzone zwierzę walczy o życie
  5. Obrazek jest niesamowicie trudnym testem na spostrzegawczość. Tylko 1% ludzi jest w stanie go zdać
  6. Strażak uratował szczeniaka z pożaru. Zachowanie właścicieli w lecznicy wprawia w osłupienie

Źródła: globalnews.ca; zooart.com.pl

Następny artykuł